1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Przekierowanie 301 w sklepie Click Shop (marketing->pozycjonowanie)

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika netkam, 9 Sierpień 2016.

  1. netkam

    netkam Początkujący

    Wiadomości:
    8
    Docenione treści:
    0
    Witam !

    Chciałem ustawić przekierowanie 301 w htaccess

    w pozycjonowanie->zaawansowane ustawiłem taki zapis:

    :Location /starapodstrona
    Redirect /nowapodstrona
    :Location

    Lecz nie działa. Jak mam poprawnie ustawić przekierowania starej podstrony na nową ?
    Dziękuję i pozdrawiam Kamil Wojtyś
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    .htaccess w sklepie ma swoje ograniczenia, dlatego aby nie wprowadzić Cię w błąd, wystawiłem zgłoszenie. Jak uzyskamy dokładnie info, damy znać, ja albo @Mariusz



    T/5933039
     
  3. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @netkam możesz śmiało korzystać z instrukcji, które opublikowaliśmy w pomoc.home.pl: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/przekierowanie-301-w-pliku-htaccess/

    Znajdziesz w tym artykule przykłady kodów dla przekierowań 301. Nie powinieneś korzystać z funkcji :Location, ponieważ ona ma zerowy wpływ na pozycjonowanie sklepu.

    Poniżej wklejam przykład jak za pomocą przekierowania 301 w ramach tej samej domeny (twojadomena.pl) wykonać przekierowanie z jednego adresu do drugiego.
    Kod:
    RewriteEngine On
    RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?twojadomena\.pl$ [NC]
    RewriteRule ^staryadres1(\/.*)?$ http://www.twojadomena.pl/nowyadres2 [R=301,L]
     
  4. netkam

    netkam Początkujący

    Wiadomości:
    8
    Docenione treści:
    0
    Problem nie jest rozwiązany ... Ten przykład to może i działa na zwykłym koncie hostingowym, ale nie działa w htaccess clickshopowym dostępnym w panelu.

    Dostałem też propozycję przez panel home:

    RewriteEngine On
    RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?mojadomena.pl/podstrona/$ [NC]
    RewriteRule ^pl/c/eko-bord/21(\/.*)?$
    http://www.mojadomena.pl/podstronadocelowa [R=301,L]

    też nie działa ...
    Czy robił ktoś przekierowanie 301 z podstrony na inną podstronę w panelu clickshopowym ? Jeżeli tak to proszę o pomoc jak to zrobić.
     
  5. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @netkam ustawiam w takim razie status tematu jako "W trakcie". Przed chwilą sprawdziłem kod, który zaproponowałem w poprzednim poście i wygląda na to, że u mnie działa. Pokażę to na poniższym przykładzie:

    Mój sklep testowy, na którym sprawdziłem ten kod znajduje się pod adresem: m2sklep.home.pl
    Ustawiłem przekierowanie, aby każdy kto wejdzie pod adres: m2sklep.home.pl/test1 -> został przekierowany pod nowy adres -> http://m2sklep.home.pl/kontakt
    Kod:
    RewriteEngine On
    RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?m2sklep\.home\.pl$ [NC]
    RewriteRule ^test1(\/.*)?$ http://m2sklep.home.pl/kontakt [R=301,L]

    Kod ten nadal znajduje się w moim sklepie testowym. Jeśli spróbujemy wejść pod adres: http://m2sklep.home.pl/test1 , to zostaniemy przekierowany pod nowy adres: http://m2sklep.home.pl/kontakt
     
  6. netkam

    netkam Początkujący

    Wiadomości:
    8
    Docenione treści:
    0
    Czy po wejściu w panelu->Pozycjonowanie-Zaawansowane
    powinna się wyświetlać informacja:
    Plik .htaccess został zmodyfikowany ręcznie. Zmiany wprowadzone ręcznie nie są widoczne w formularzu i zostaną nadpisane podczas zapisu ?
     
  7. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    Dołączam się do pytania kiedy problem zostanie naprawiony :(

    Odpowiedź od supportu po dwóch latach zajmowania się tym tematem przez home :

    "Otrzymałem od kierownika produktu informację, że w przypadku Click Shopa indeksowanie następuje z dwoma adresami - starym i skróconym. Optymalizacja tego mechanizmu nastąpi w jednej z kolejnych aktualizacji i jest na naszej liście z wysokim priorytetem. Co do daty wprowadzenia poprawki to niestety nie mogę wskazać konkretnej daty, jednakże realnie powinno to się pojawić na początku przyszłego roku.
    Bez tego sklep click shop jest mocno ograniczony podobno :)
     
    Ostatnia modyfikacja: 9 Listopad 2016
  8. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @netkam @Tomek333 potwierdzam, że komunikat o treści: "Plik .htaccess został zmodyfikowany ręcznie. Zmiany wprowadzone ręcznie nie są widoczne w formularzu i zostaną nadpisane podczas zapisu" może występować przy niektórych sklepach Click Shop (po ostatniej aktualizacji). Pracujemy nad tym, aby wyeliminować ten komunikat. Dopóki tego nie zrobimy, prosimy o wysyłanie kodów przekierowań w formie pliku .txt za pośrednictwem wiadomości e-mail do Biura Obsługi Klienta. Nasz specjalista od strony backendu doda te wpisy do pliku htaccess w sklepie.

    Formularz kontaktowy znajduje się pod tym adresem: home.pl/formularz-kontaktowy (możecie dołączać pliki do załącznika).
     
  9. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    @Mariusz
    Z racji tego że błąd leży po stronie home uzyskam pomoc w temacie htaccess bo rozumiem że mam wysłać gotową formułkę ?
    Czy taki kod jak dodam w ustawieniach to zadziała bo opinie są różne
    <Files ~ "^\.(htaccess|htpasswd)$">
    deny from all
    </Files>
    Redirect permanent sklep1234.home.pl/pl/reg domena.pl/pl/reg
    Redirect permanent sklep1234.home.pl/pl/contact domena.pl/pl/contact
    order deny,allow


     
    Ostatnia modyfikacja: 9 Listopad 2016
  10. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @Tomek333 tak jak już wspomniałem w poprzednim poście w innym temacie na forum. Mamy pewne niedogodności z Przekierowaniami 301 ustawionymi w sklepach Click Shop. Czekamy na poprawki od programistów, aby umożliwić ustawienie przekierowań 301 w htaccess sklepowym.

    @Tomek333 moja poprzednia wiadomość w tym temacie oznacza, że po ostatniej aktualizacji sklepu, jeśli użytkownik wchodzi do panelu sklepu i widzi taki komunikat: "Plik .htaccess został zmodyfikowany ręcznie. Zmiany wprowadzone ręcznie nie są widoczne w formularzu i zostaną nadpisane podczas zapisu", który uniemożliwia mu dodanie wpisów do htaccess przez Panel sklepu, to wszystkie te wpisy, które chciał dodać taki użytkownik, może przesłać do home.pl przez formularz kontaktowy. Nasz pracownik wejdzie do sklepu i wklei podane przez klienta dyrektywy (kod musi być już gotowy i sprawny, konsultant nie napisze kodu za klienta).
     
  11. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
  12. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Jak zauważyłeś w wiadomości prywatnej, którą do mnie wysłałeś, musimy czekać na aktualizację autorów oprogramowania. Jesteśmy zależni tylko i wyłącznie od programistów, którzy planują i wdrażają aktualizacje i poprawki. Dzisiaj wysłałem ponownie zapytanie, aby sprawdzić jaki jest status. Jak otrzymam odpowiedź, dam tutaj znać na forum.

    Jeśli masz włączone wymuszanie adresu na "własnadomena.pl", to google zaindeksuje poprawnie adresy w formie: "własnadomena.pl/kategorie" (adresy z nazwą serwera nie powinny być zaindeksowane, ponieważ jest włączone wymuszanie domeny na "wlasnadomena.pl".
     
    Tomek333 lubi to.
  13. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    nie to, że nie powinny się indeksować, ale nie mają prawa, bo ich fizycznie nie ma dla google.
     
    Tomek333 lubi to.
  14. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    @TheL @Mariusz Żeby uscislić, zmiana dns na te z home w panelu domeny u innego operatora wymusi i będzie indeksowało tylko jedną wersje stron sklepu z adresem domeny "mojadomena.pl/kategorie", stron z nazwą serwera nie będzie indeksowało ? (to dotyczy pewnie nie za indeksowanych podstron). A co z już za indeksowanymi jak pojawi się nowa wersja na mojej domenie to nie wy indeksuje tych starych w końcu kiedys ?

    @Mariusz od roku się do tego zabrać nie mogą i do maja 2017 tego nie zrobią pewnie. Bardzo duży minus dla home.pl w dużej mierze dyskwalifikujący produkt click shop moim zdaniem. Ciekawe czy w shoper to działa :)
     
  15. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    nie zaindeksują się te z .home.pl jeśli ustawisz wymuszenie domeny, a te zaindeksowane znikną bo nie będzie do nich dostępu, fizycznie po wejściu na taki adres z .home.pl automatycznie przekieruje Cię na Twoją domenę. W shoperze działa to samo co w clickshop.
    w sumie to chyba wiem czemu nie działa 301, wydaje mi się, że znalazłem przyczynę, ale jest ona przez nas nie do rozwiązania bez modyfikacji sklepu.
     
    Mariusz lubi to.
  16. michalhockey

    michalhockey Opiekun

    Wiadomości:
    174
    Docenione treści:
    44
    Wiadomo coś z przekierowaniami 301 w Clickshop?
     
  17. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @michalhockey co dokładnie Cię interesuje? Jakiego rozwiązania szukasz?
     
  18. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    W sklepie Click Shop funkcjonuje wewnętrzny mechanizm, który przepisuje przekierowania i adresy znajdujące się w htaccess. Czekam na informacje od architekta sklepu Click Shop odnośnie planów wprowadzenia możliwości dodawania własnych przekierowań 301.
     
  19. michalhockey

    michalhockey Opiekun

    Wiadomości:
    174
    Docenione treści:
    44
    @Grzesiek Wypróbowałem już chyba wszystkie kody przekierowania w htacces dostępne w poradnikach clickshop, w dalszym ciągu nie działają. Wykonanie modułu z przekierowaniami coś na wzór pluginów z Wordpressa byłoby dużym ułatwieniem dla nas jak i dla home
     
  20. michalhockey

    michalhockey Opiekun

    Wiadomości:
    174
    Docenione treści:
    44

Poleć forum znajomym