1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Jak pobrac pocztę i usunąć skrzynke

Dyskusja w 'Poczta home.pl' rozpoczęta przez użytkownika viptv, 16 Listopad 2016.

  1. viptv

    viptv Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    Jak moge pobrać poczte 9 gb, wraz z załącznikami, w postaci jakiego pliku zip
    tak aby bezpiecznie usunąć skrzynkę?

    Nie chce tego robić programem pocztowym
     
  2. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    takie rzeczy to tylko do adminów :)
    Logujesz się do usługi i wybierasz Centrum Pomocy - tam zlecasz w dogodny sposób.

    Ja bym pewnie pobrał Thunderbirda, ustawił konto IMAP i pobrał wszystko. Tak robię gdy np. klient zwalnia pracownika i nie potrzebuje konta.
     
  3. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    W przypadku tego typu operacji wykonywanych po naszej stronie, mamy tu raczej do czynienia z dyspozycją przeniesienia poczty. Z tego co pamiętam nigdy nie wykonywaliśmy zrzutów na serwer, gdyż fizycznie poczta i tak nie jest na serwerze widoczna. Wszystkie operacje zabezpieczenia poczty można wykonać samodzielnie czy to poprzez konfigurację w programie pocztowym czy jako konto zewnętrzne na już istniejącej skrzynce. Tak czy inaczej polecam po prostu konfigurację w programie pocztowym i pobranie zawartości na komputer. Jeśli chcesz mieć kopię na serwerze, zawsze możesz zmienić nazwę (adres) danej skrzynki jak i hasło do niej.
     
  4. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    a to sugestia zgodna z moją :)
     
  5. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    oczywiście, że pobieramy to do siebie, jeśli przez outlooka to najlepiej kontem zrobionym na popie pobieramy odebrane, dodajemy nowe konto na imapie i przenosimy z niego wysłane do tego ustawionego na popie i tyle. Dlaczego tak? Nie pytajcie tylko tak róbcie jeśli nie chcecie mieć problemów z plikami :) Oczywiście sprawa nie dotyczy np zabawy z Thunderbirdem, tu jest trochę lepiej :)
     
  6. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    dlaczego? Na starszych Outlookach rozumiem, że są problemy z IMAPem. Ale na nowym? Działa lepiej niż na Thunderbirdzie.

    Póki Thunderbird jest darmowy - będę go używał go tego typu operacji.
     
  7. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    @LorK z Outlookiem i kontem imap jest taki mały drobny problem i nazywa się plik ost :D Wszystko fajnie jak działa, gorzej jak jest choćby mini problem :) z pst nie ma żadnych problemów nawet w przypadku uszkodzenia. A robiąc kopię raczej warto myśleć jak ją utrzymać na dłuższy czas :) Ja już nie chcę mieć nic do czynienia z ost :)
     
  8. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    No dobra, OST jest nieco fuj ale... pobranie danych z konta (z którego wysyłano pocztę webmaila czy też IMAP) za pomocą POP3, to też słaba opcja. Albo Thunderbird albo Outlook IMAP + przegranie wiadomości do PST.
     
  9. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    popem jest bezpieczniej dla osób nie robiących takich rzeczy na co dzień, dzięki temu na pewno pobiorą im się pełne wiadomości, a nie tylko nagłówki, a znam takich co sobie zrobili kopię "całej" poczty, ale pobranych jedynie nagłówków, po czym skasowali konta :)
     
  10. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    znam i ja :)
     

Poleć forum znajomym