1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE integracje z hurtowniami

Dyskusja w 'Sugestie i zgłoszenia' rozpoczęta przez użytkownika eloiwf, 17 Listopad 2016.

  1. eloiwf

    eloiwf Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    1
    Witam :)

    Jestem trochę załamana i muszę poruszyć sprawę na tym forum.

    Wyliczam:
    sky-shop
    redCart
    shoper
    selly
    sklepywww
    otosklep...

    i parę innych mogłabym jeszcze wymieniać , ale zrezygnowałam gdyz się chciało już tylko płakać !!! :(
    co łączy te platformy e-commers? Otóż mają to, czego nie ma home.pl ...
    integracje z hurtowniami
    .
    Dziś otrzymalam informację od pomocy.home , że nawet IT odpłatnie nie zajmuje się tym, dlaczego?
    Przeciez to bardzo ważna i wcale nie dziwna częśc e-commers dropshipping. Wymienione platformy oferują to swoim klientom. Dziwie się i płakac mi sie chce autentycznie. Pierwszy raz chyba pomyslałam o zmianie platformy na inną, choć do tej pory byłam naprawdę zadowolona.
    Proszę o informację kiedy mogę się spodziewać i inni pewnie też, takich usług w home.pl, nie chcę szukać usług na zewnątrz, ale jesli home tego modelu nie wprowadzi to poszukam :( cóż mam robić :(
    pozdrawiam serdecznie
     
  2. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    shoper to ma? w jaki sposób realizowane? jakiś dodatkowy moduł czy zewnętrznie przez api. Jeśli ma shoper to raczej nie widzę problemu aby miał Clickshop :)
     
  3. eloiwf

    eloiwf Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    1
    tak właśnie! shoper ma i inne mniejsze platforemki też (co gorsza) ;) a ja wybrałam home! i nie chce się teraz tułać po swiecie i szukać pomocy...no więc kiedy mozna się spodziewać, bo rozkręcam właśnie wywiady, ale jestem w stanie poczekać - tylko jak wiele czasu potrzebuje home.pl (nr 1 w Polsce)?... i nie chcę tego pisać z przekąsem tylko z przekonaniem, że jestem w dobrym miejscu - tu gdzie jestem.
     
  4. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    aż muszę skołować jakiś dostęp do shopera i zobaczyć jak on ma to rozwiązane, bo tu jest ważna kwestia czy przez wewnętrzny moduł czy przez API. O ile o module to mogą się wypowiadać pracownicy home to przez API już łątwiej to ogarnąć.
     
  5. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Dodam tylko, że ja w kilku przypadkach migrowałem z innych platform do home i nie żałuję, pozbyłem się wielu problemów jakie miałem z innymi platformami.
     
  6. eloiwf

    eloiwf Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    1
    ja wiem i wcale nie chcę nigdzie odchodzić- dlatego tu się wyżalam;). Nie wiem jak ma to rozwiązane shoper, nie wchodziłam tam, ale widzę, że platformy oferują nie ekstra podłączenie tylko mają gotowe podłączenia na taką i taką personalnie hurtownie, hurtownie idą po nazwach. tak ma np redcart, Przekonałam się o tym szukając w necie swojej hurtowni - a tu bach. czy i u nas moze być tak samo?
     
  7. Goldlux24

    Goldlux24 Bystrzak

    Wiadomości:
    66
    Docenione treści:
    18
    Pytanie jak skuteczne są te integracje, na poprzedniej platformie sklepu (Nie zajmowałem się tym, więc nazwy nie podam) panował straszny burdel po przeprowadzeniu integracji, jakieś 10000 zduplikowanych artykułow, bez zdjęć i opisów, za to z niewłaściwymi cenami etc..
     
  8. eloiwf

    eloiwf Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    1
    Widziałam sklep zintegrowany z hurtownią i wygladało to nieźle. Zauważyłam, że te rozwiązania są gotowe. tj gotowa hurtownia przygotowana ze swoim systemem do zintegrowania oraz platformy sklepowe wymienione z nazwy które mogą mieć te połączenia. Czyli tematy przerobione są jakby już z gotowymi integrującymi się wtyczkami. Ale! Przecież click shop premium ma tę możliwość połączenia i to jest podkreśloną "lepszością" nad clickshopem więc teoretycznie i praktycznie (WEB API ) sklep jest przygotowany...i nawet już nie chodzi mi o dropshipping bo nie wszystkie hurtownie są do tego przygotowane, ale w mojej branży - biżuteria - znalazłam 10 hurtowni gotowych do zintegrowania, a tylko 1 z nich posiada opcję dropshippingu. Ale w zakupach internetowych, szalenie ważne jest posiadanie aktualnej bazy, która się aktualizuje automatycznie. przesyłki można zorganizwoać i to w mojej branży czasowo nie jest wielkim przestępstwem, gdyż na zamówiony towar czeka się ok 2-3 tygodni. Czakam na TheL-a co mi powie z dużą nadzieją!
     
  9. eloiwf

    eloiwf Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    1
    Mam pytanie, bo z radością zauważam tą samą branże, czy i jak udało Ci się zintegrować swój sklep z hurtownią. Jakim sposobem i skoro na innych platformach było kiepsko, tzn że na home.pl udało się. Za wszelką cenę chciałabym uniknąc bałaganu, takiego o jakim piszesz oraz interesuje mnie, czy przed integracją należy wykonać kopie zapasową? Napisz proszę jak to u Ciebie wygląda.
     
    Goldlux24 lubi to.
  10. Goldlux24

    Goldlux24 Bystrzak

    Wiadomości:
    66
    Docenione treści:
    18
    Pobieramy pliki XML z hurtowni, ręcznie weryfikujemy co chcemy dodać i za ile, wrzucamy w centrum wymiany danych.

    Nie ufamy bezpośredniej integracji z hurtowniami z przyczyn wymienionych wyżej, wolimy mieć pełną kontrolę nad tym co wchodzi do sklepu, a co nie. Jak sama wiesz hurtownie jubilerskie często mają na stanie wszystko od prefabrykatów, kamieni, po różne produkty (Różne materiały, próby, etc).
     
  11. eloiwf

    eloiwf Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    1
    Rozumiem, ja nigdy nie korzystałam z tych opcji, po prostu ręcznie wprowadzam produkty. Mam obawy jak to wszystko będzie wyglądać, czy się nie rozsypie. Czy na poziomie tych prac jest się w stanie samemu to ogarnąć, czy wystarczy skorzystać z pomocy home.pl czy jednak pomoc programisty jest nieodzowna. Będę wdzięczna za odpowiedź
     
  12. Goldlux24

    Goldlux24 Bystrzak

    Wiadomości:
    66
    Docenione treści:
    18
    Można samemu to ogarnąć, nie jest to specjalnie skomplikowane, ale chwilę trzeba nad tym spędzić.

    Dodawanie ręczne też nie jest złe, wolniejsze, ale precyzyjniejsze.
     

Poleć forum znajomym