1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Dodatkowe wyszukiwanie po dacie dostępności oraz wstawianie skryptu opineo

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika Bart, 25 Lipiec 2015.

Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. Bart

    Bart Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    Witam,

    Planuje zakup sklepu w wersji Premium. Sklep będzie przekształcony w wypożyczalnię. W związku z tym dwa pytania.

    1. Potrzebuję przy danym produkcie dodać kalendarz w którym widoczna będzie dostępność danego towaru. Klient będzie mógł kliknąć na daną datę w kalendarzu i zarezerwować produkt. Rozumiem, że możliwość takiego rozszerzenia istnieje. Proszę o potwierdzenie.

    2. Potrzebuję stworzyć wyszukiwarkę która pozwoli klientowi wyświetlić wszystkie produkty dostępne np. pomiędzy 10 -15 sierpnia. To po to by klient nie musiał sprawdzać każdego produktu indywidualnie co zapewne będzie irytujące. Po sprawdzeniu 10 z których każdy będzie niedostępny w danym terminie, klient może stracić cierpliwość i opuścić stronę... Proszę o informację czy takie rozszerzenie we własnym zakresie jest tutaj możliwe. Standardowa wyszukiwarka dostępna w sklepie pozwala jedynie na wyszukanie towaru po nazwie, cenie itd. co w tym wypadku nie będzie w pełni funkcjonalne.

    Z góry dziękuję za odpowiedź.

    Pozdrawiam
     
  2. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Niestety, ale w sklepie internetowym Click Shop nie mamy wbudowanej takiej możliwości. Nie ma takiej możliwości, aby z poziomu panelu administracyjnego, uruchomić taki kalendarz przy wybranych produktach.

    Konsultowałem ten temat z naszymi specjalistami od sklepów Click Shop. Wyszukiwarka w sklepie Click Shop nie pozwala na wyszukiwanie produktów, gdzie głównym filtrem sortującym wyniki będzie termin ich dostępności.

    Sklep internetowy Click Shop jest dobrym rozwiązaniem w przypadku sprzedaży w Internecie, ale w przypadku wypożyczania niestety raczej nie.
     
  3. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Jedyny sposób jaki widzę aby dodać datę to atrybuty produktu. Po nich chyba nawet szukać można, ale nie sprawdzę tego teraz :)
     
  4. Bart

    Bart Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0

    Witam,

    Dziękuję za odpowiedź. Tak jak Pan wspomniał wiem, że w standardzie Click Shop nie oferuje tych funkcjonalności. Pytanie natomiast czy mogę dopisać je sam. Poinformowano mnie na infolini, że sklep umożliwia dodawanie skryptów/własnych rozszerzeń. Czy jeżeli zatem we własnym zakresie napiszę kalendarz oraz wyszukiwarkę to czy będę mógł dodać je do sklepu/kodu? Jeżeli nie to proszę o przykład jakie rozszerzenia są możliwe w postaci skryptów.
     
  5. Bart

    Bart Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    Dzięki za info. Trzeba by faktycznie sprawdzić. Sklepu jeszcze nie zakupiłem więc niestety nie mam chwilowo gdzie. :) Orientujesz się może czy można we własnym zakresie dopisać taki skrypt z kalendarzem przy produkcie? Pomijając już nawet ogólną wyszukiwarkę po dacie.
     
  6. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Tak, zgadza się. Można dodawać własne modyfikacje (np. własny kod CSS oraz własny kod JS). Na podstawie tych dwóch możliwości, można dodawać do sklepu internetowego własne modyfikacje. Podczas modyfikacji szablonu sklepu, można wykonać również jego kopię, aby mieć możliwość modyfikacji plików szablonu. W plikach szablonu możesz wtedy umieścić swój dodatkowy kod.

    Niestety nie mam możliwości wkleić szczegółowych przykładów takich rozszerzeń, ale jestem pewny, że z takich nasi klienci korzystają. W sprawie niestandardowych modyfikacji współpracujemy z firmami: Gabiec oraz Flexcommerce i oficjalnie polecamy kontaktowanie się w sprawie niestandardowych modyfikacji z tymi firmami.
     
  7. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Wszystko, zależy od stopnia zaawansowania takiego skryptu, tak jak ja to widzę to bez dostępu do plików sklepu na ftp ciężko być może coś zrobić. nie użyjemy php, a jedynie js. Nie będziemy mieli bezpośredniego dostępu do bazy. Jest do zrobienia co piszesz, ale sprawa nie jest taka prosta jakby mogła się wydawać.
     
  8. Bart

    Bart Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    Przed rozpoczęciem prac naturalnie planuję uruchomić sklep. Rozumiem, że o to Ci chodziło pisząc o trudnościach w przypadku braku dostępu do plików sklepu na ftp. Generalnie moje pytanie sprowadza się do tego czy istnieje tutaj możliwość implementacji dodatkowej wtyczki/dodania modułu. Dla takiego kalendarza potrzebuję JS oraz PHP. Piszesz, że nie użyjemy PHP. Czy to znaczy, że click shop nie daje takiej możliwości?
     
  9. Bart

    Bart Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    Dzięki. Tak jak wpisałem też do TheL. Moje pytanie brzmi generalnie czy możliwe jest dodanie dodatkowego modułu/wtyczki. Do takiego kalendarza dostępności produktu potrzebuję JS oraz PHP. Czy jest możliwość stosowania PHP? Wspominałeś o Gabiec oraz Flexcommerce. Czy do nich mogę bezpośrednio kierować takie zapytanie?
     
  10. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Standardowo nie masz dostępu do ftp czyli nie użyjesz php. Z dostępem do tego większość z nas napisalaby modyfikacje. Tak pozostaje zabawa z templatka i dostępnymi zmiennymi. Tak jak napisałem jest to do zrobienia ale sporym nakładem pracy. Może lepszym rozwiązaniem jest po prostu utworzenie dużej ilości produktów z różnymi datami w atrybutach i wstawienie ich po 1 sztuce? :) A sam kalendarz powinno się dać prosto uruchomić :)
     
    Bart lubi to.
  11. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Serwer na którym uruchomiony jest sklep internetowy Click Shop jak najbardziej obsługuje PHP. Cały skrypt sklepu internetowego jest oparty w dużej mierze na PHP i niestandardowe modyfikacje, które mogą być wprowadzone, również mogą być oparte o PHP. Bardzo ładnie opisał to powyżej @TheL - po połączeniu się z serwerem FTP usługi Click Shop, użytkownik nie ma dostępu do katalogu z plikami sklepu. Nie oznacza to, że nie możesz publikować własnych plików na serwerze FTP.

    W sprawie niestandardowych modyfikacji Click Shop, to najwięcej informacji pewnie uzyskasz właśnie u nich.
     
  12. Dominik

    Dominik Opiekun

    Wiadomości:
    176
    Docenione treści:
    27
    Jestem laikiem i samoukiem, więc poprawcie mnie, jeśli coś pierniczę, ale jak chciałem użyć widgetu PHP z opineo to się nie dało.

    Zresztą dostałem od admina taką odpowiedź:
    "... samo kod prosty jednak php uruchamialny, co w przypadku sklepów jest blokowane ze względów bezpieczeństwa..."
     
  13. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Mógłbyś napisać coś więcej o tym widgetcie/dodatku, albo podać link do tego widgetu? Może wtedy będziemy mogli napisać coś więcej.
     
  14. Dominik

    Dominik Opiekun

    Wiadomości:
    176
    Docenione treści:
    27
  15. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Nie udało mi się wstrzyknąć PHPa do sklepu ale udało się wstawić opineo innym bardzo prostym sposobem:
    Wchodzimy do edycji naszej templatki, wybieramy moduły, dodajemy nowy moduł o nazwie np Opineo
    wyłączamy edytor i wklejamy kod:
    Kod:
    <p><iframe src="//www.opineo.pl/shop/latest.php?s=23347&amp;w=264&amp;n=4&amp;ib=1" name="rek" width="267" height="470" scrolling="no">
    Twoja przeglądarka nie obsługuje ramek pływających!
    </iframe></p>
    
    tak dokładnie taki bez http
    dodajemy moduł w wymagane miejsce i zapisujemy :)
    dobrałem wielkość iframe do wymiarów tego opineo.

    Jak widać poniżej - działa.
    opi.png
     
    yankes i Dominik lubią to.
  16. Dominik

    Dominik Opiekun

    Wiadomości:
    176
    Docenione treści:
    27
    @TheL prześlij na priv, gdzie Ci flaszkę można przesłać :D
    @Mariusz przekaż Przemkowi K. (adminowi od click shopa), że jednak się da :p
     
  17. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    @Dominik opcją height= możesz powiększyć lub pomniejszyć wysokość widgetu :D
    A ktoś twierdził, że się nie da tego wstawić? :D
     
    Ostatnia modyfikacja: 30 Lipiec 2015
  18. Dominik

    Dominik Opiekun

    Wiadomości:
    176
    Docenione treści:
    27
    To jeszcze tylko podpowiedz, jak włączyć kodowanie utf-8, bo się polskie znaki wykrzaczają :)
     
  19. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Hmmm w jakiej przeglądarce? Staram się znaleźć, u mnie wyświetla się ok tak jak na screenie, więc nie mam jak sprawdzić. Patrzyłem na Twojej stronie i też widzę ok.
     
  20. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Spróbuj kliknąć ctrl + F5 lub odśwież pamięć podręczną przeglądarki. Wydaję mi się, że masz to w cache'u. Potwierdzam, że u mnie kodowanie też działa.

    Przekażę informację do Przemka, że istnieję przecież proste rozwiązanie jak iframe. W bardzo podobny sposób można wstawić na stronę sklepu film You Tube.
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Poleć forum znajomym