1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Konfiguracja Domena na home.pl, blog na Tumblerze

Dyskusja w 'Domeny' rozpoczęta przez użytkownika PanthereNoire, 3 Sierpień 2015.

  1. PanthereNoire

    PanthereNoire Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Witajcie,

    mam problem, bo nie wiem jak skonfigurować domenę.

    Domenę firmową mam na home.pl
    Serwer do strony na Zenboxie
    A prowadzę jeszcze bloga firmowego na Tumblerze i chciałabym, by miał on adres mojadomena.pl/blog
    Próbuję zmienić to na tumblerze, ale wyskakuje komunikat:
    "Rekord A domeny nie jest skierowany na stronę Tumblra. Należy zmienić rekord A domeny na:66.6.44.4"

    Zastanawiam się jednak, co zrobić, ponieważ docelowo strona będzie przekierowywała na stronę na Zenboxie, tylko /blog byłby z Tumblra. Czy mimo wszystko zmienić rekord A na taki jak w komunikacie?
     
  2. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Zmiana wartości rekordu A dla domeny głównej (mojadomena.pl) spowoduje, że cały ruch WWW zostanie przekierowany na adres IP Tumblra. Nie sugeruję takiego rozwiązania, ponieważ domena przestanie być połączona z serwerem, gdzie masz swoją główną stronę WWW.

    W takiej sytuacji najbardziej atrakcyjnym rozwiązaniem wydaje się być utworzenie subdomeny (np. blog.mojadomena.pl) i skierowanie jej na odpowiedni adres IP za pomocą rekordu A. Instrukcje tworzenia subdomeny za pomocą rekordu znajdziesz pod tym adresem. Ważne jest, aby w podlinkowanej instrukcji w kroku 6 zamiast rekordu NS, wybrać rekord A. Jako Główna wartość rekordu podaj natomiast adres IP do Tumblra.

    Rozwiązanie z utworzeniem subdomeny spowoduje, że domena główna (mojadomena.pl) nadal będzie kierowała poprawnie na główną witrynę, a subdomena (blog.mojadomena.pl) zostanie niezależnie skierowana na zewnętrzny serwer Tumblra.
     
  3. PanthereNoire

    PanthereNoire Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Dziękuję za odpowiedź.
    Czyli nie ma możliwości zrobienia tego w formie mojadomenapl/blog ? Dla pewności pytam.
    Jeśli nie, skorzystam z porady, i w razie problemów skontaktuję się.
     
  4. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Dokładnego adresu mojadomena.pl/blog raczej nie uzyskasz. Ale jest pewna alternatywa.

    Po skierowaniu subdomeny (blog.mojadomena.pl) na adres IP Tumblra, możesz następnie utworzyć odpowiednie przekierowanie w pliku .htaccess, które będzie powodować, że próby wywołania adresu mojadomena.pl/blog będą przekierowywane na adres blog.mojadomena.pl.

    Wpis w pliku .htaccess powinien wyglądać następująco:
    Kod:
    RewriteEngine on
    RewriteRule ^blog/(.*) http://blog.mojadomena.pl/$1 [L,R=301]
    
    Odpowiednio przygotowany plik .htaccess należy umieścić w katalogu na serwerze FTP, do którego skierowana jest domena główna (mojadomena.pl). Jeśli posiadasz już w tym katalogu plik .htaccess, należy zawartość naszego .htaccess po prostu wkleić do istniejącego pliku .htaccess na Twoim serwerze FTP.

    @PanthereNoire daj znać czy takie rozwiązanie Ci odpowiada. Podsumowując, blog na Tumblr będzie dostępny pod adresem blog.mojadomena.pl, natomiast każde wywołanie adresu mojadomena.pl/blog będzie przekierowywało na adres blog.mojadomena.pl, czyli w tym przypadku główny adres bloga.
     
  5. PanthereNoire

    PanthereNoire Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Dzięki - spróbuję tego rozwiązania. Mam jednak problem - akurat do tej jednej domeny nie mam opcji tworzenia subdomen u Was. Co może być tego przyczyną?
     
  6. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    Jeśli domena jest na DNS-ach home.pl to musi być możliwość utworzenia subdomeny:
    https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/nowa-subdomena/

    Sprawdź czy tutaj jest "pusto" (punkt 4 "Korzystaj z serwerów DNS innego operatora"):
    https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/d...l-na-zewnetrzne-serwery-dns-innego-operatora/
     
  7. PanthereNoire

    PanthereNoire Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Kurcze, a jeśli mam pocztę na zenboxie, gdzie serwer, i tam zrobiłam przekierowanie, to jak to teraz ustawić?
     
  8. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Jeśli domena znajduje się u zewnętrznego operatora (wydelegowana jest na zewnętrzne serwery DNS do innej firmy niż home.pl) to zmianę rekordów domeny możesz wykonać tylko za pośrednictwem panelu tego zewnętrznego operatora.

    Sytuacja wygląda podobnie przy tworzeniu subdomen. Jeśli domena wydelegowana jest do innego operatora na jego serwery DNS, to tworzenie subdomeny powinnaś mieć dostępne z poziomu panelu administracyjnego tego zewnętrznego operatora.

    Sugeruję skontaktować się z zewnętrznym operatorem w celu dodania rekordu A, aby utworzyć subdomenę "blog.mojadomena.pl". Wpis .htaccess powinnaś umieścić na serwerze FTP w katalogu, do którego skierowana jest domena główna "mojadomena.pl".
     
  9. blokada-konta1

    blokada-konta1 Stały bywalec

    Wiadomości:
    43
    Docenione treści:
    1
    wszystko się da trzeba tylko chęci
     

Poleć forum znajomym