1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE SZYBKOSC STRONY

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika yankes, 11 Grudzień 2016.

  1. yankes

    yankes Artysta

    Wiadomości:
    279
    Docenione treści:
    15
    Witam
    co moge poprawic na naszym sklepie http://szerejko.eu zeby osiagnac troche lepsza szybkosc bo wedlug page speeda mam tylko 34/100 ;/

    ?
     
  2. yankes

    yankes Artysta

    Wiadomości:
    279
    Docenione treści:
    15
    Należy poprawić:
    Wykorzystaj pamięć podręczną przeglądarki
    Ustawienie daty wygaśnięcia lub maksymalnego wieku zasobów statycznych w nagłówkach HTTP powoduje, że przeglądarka wczytuje z lokalnego dysku twardego zasoby pobrane wcześniej, zamiast ponownie pobierać je z sieci.

    jak to zrobic? :D
     
  3. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
  4. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    W przypadku sklepu internetowego nie warto stosować funkcji "Wykorzystaj pamięć podręczną przeglądarki" - powracający klienci, wchodzący na twoją stronę nie zobaczą np. nowych promocji, nowych produktów bo w pamięci przeglądarki będą posiadać "starą" wersję sklepu. W Page Speed widnieje informacja o optymalizacji obrazów i tutaj postawiłbym pierwsze kroki. Przykład pierwszy z brzegu - ten plik zajmuje ponad 500 kB! http://szerejko.eu/public/assets/SPAWARKI/TAK.png

    Jak dla mnie powinien zajmowac z 10 razy mniej :) W Page Speed po rozwinięciu tej porady masz listę plików które warto zoptymalizować.
     
    Grzesiek lubi to.
  5. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    Jak użyje funkcji keshu na zdjęciach to nie ma absolutnie wpływu na treść gdyż treść dyktuje elementy które się wyświetlają.
    Może się mądrze ale u mnie działa kaszowanie znakomicie ale na samych zdjęciach czyli to co najbardziej ciąży podczas ładowania jakichkolwiek sklepów.
     
  6. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
  7. yankes

    yankes Artysta

    Wiadomości:
    279
    Docenione treści:
    15
    aha a mam pytanie bo ten znaczek jest w 500+ produktach czy da sie edytowac ten obrazek bez podmieniania wszystkiego? ^^
     
  8. yankes

    yankes Artysta

    Wiadomości:
    279
    Docenione treści:
    15
    i co daje opcja zip w plikach ? czy to zmenisza tez wielkosc ale czy nic nie usunie ze strony? D:
     
  9. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    ale ja dałem kiedyś pełny opis jak to zrobić, poprawa i kompresja obrazków bezstratna powoduje, że spokojnie 90 osiągamy.
     
  10. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
  11. yankes

    yankes Artysta

    Wiadomości:
    279
    Docenione treści:
    15
    nie o to mi chodzi.
    Chodzi mi o podmiane jakiegos pliku wgranego na obrazy strony.
    Mam wszedzie dodany accept albo X tylko plik ma rozdzielczosc 1k+ a nie bede w 2 tys przedmiotow zmienial 2 znaczkow :p
    Czy da sie podmienic grafike zeby wszedzie sie zmienilo?
     
  12. yankes

    yankes Artysta

    Wiadomości:
    279
    Docenione treści:
    15
    moze jeszcze raz wytlumacze o co chodzi :)

    mam wrzucony obraz na stronie w tych plikach "wstaw obraz" i wybieram ze strony moje.
    Wstawione mam 2obrazki w kazdym produkcie, ale teraz wiem ze sa 50x zaduze i chcialbym podmienic na taki sam tylko 50x mniejszy.
    Da sie jakos sprytnie to zrobic bez podmiany pokolei w calym asortymencie? ^
     
  13. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    @papux jak zrobić to o czym mówisz ? Gdzie to włączyć ?
     
  14. yankes

    yankes Artysta

    Wiadomości:
    279
    Docenione treści:
    15
  15. PiotrekZ

    PiotrekZ eCommerce Team Moderator forum

    Wiadomości:
    149
    Docenione treści:
    8
    Porządkujemy forum, @yankes jeżeli Twoje pytanie o zmianę zdjęć w opisach jest aktualne, to najszybszą metodą jest wyeksportowanie pliku CSV wraz z opisami produktów, a już w samym pliku CSV zmieniamy ścieżkę tak, aby wskazywała na nowy plik :)
     
  16. yankes

    yankes Artysta

    Wiadomości:
    279
    Docenione treści:
    15
    rozwiazano problem :)
     
    Mariusz lubi to.

Poleć forum znajomym