1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Jak zainstalować dwa certyfikaty?

Dyskusja w 'Certyfikaty SSL' rozpoczęta przez użytkownika Magdalenkaa, 17 Luty 2015.

  1. Magdalenkaa

    Magdalenkaa Praktyk

    Wiadomości:
    30
    Docenione treści:
    6
    Hej,

    Proste pytanie, chciałam uruchomić sklep pod jednym adresem i bloga pod drugim, na jednym serwerze Click Shop ale to pewnie nie ma znaczenia. Dlaczego mogę zainstalować tylko jednego SSL'a?

    Jak zainstaluję certa dla domeny pod sklep, to po instalacji drugiego, pod bloga ten pierwszy się nadpisuje. Jest na to jakieś rozwiązanie czy tylko serwer dedykowany?
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    W ramach hostingu współdzielonego, tj. oferty zarówno Business Cloud jak i Click Shop, na jednym serwerze, jednym adresie IP można zainstalować jeden certyfikat SSL - dowolny. Jeśli jednak posiadasz już certyfikat, to każdy SSL można zainstalować na dowolnej liczbie serwerów. Oznacza to, że w Twojej sytuacji potrzebowałabyś jeszcze jednego serwera do uruchomienia bloga (zakładam że masz usługę Click Shop).

    Polecam jednak zakup certyfikatu typu Wildcard, obejmuje on połączenie szyfrowane zarówno dla domeny głównej np. www.domena.pl jak i jej subdomen, np. blog.domena.pl

    Więcej informacji np. na stronie : https://home.pl/ssl#homessl z ofertą homeSSL i homeSSL Wildcard.

    Słusznie wskazałaś także, że rozwiązaniem alternatywnym jest posiadanie serwera dedykowanego lub VPS - tutaj można posiadać wiele adresów IP i tym samym dokonać instalacji wielu certyfikatów SSL - dla różnych domen. Więcej na ten temat poczytasz tutaj: www.homecloud.pl
     
  3. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Tak zgadza się, na jednym serwerze typu Click Shop możesz zainstalować jeden certyfikat SSL, ponieważ serwer Click Shop posiada jeden unikalny adres IP. W takiej sytuacji możesz:
    • zarejestrować i zainstalować certyfikat typu Wildcard (będzie zabezpieczał transmisję danych dla domeny www.domena.pl oraz jej subdomen, np. sklep.domena.pl lub blog.domena.pl). Dzięki temu rozwiązaniu będziesz mogła zabezpieczyć transmisje danych dla sklepu oraz również bloga.
    • skorzystać z serwera dedykowanego lub serwera VPS, na którym możesz posiadać więcej adresów IP. Dzięki temu będziesz mogła zainstalować większą ilość certyfikatów na jednym serwerze.
    Serwer dedykowany możesz zamówić w homecloud.pl, ale również i w home.pl. W home.pl możesz zamówić serwery dedykowane pracujące w środowisku IdeaHosting (konfiguracji zgodnej z platformą hostingu współdzielonego home.pl). Więcej informacji na temat IdeaHostingu (hosting dedykowany) znajdziesz tutaj: https://home.pl/serwery/idea-hosting
     
  4. Verix.pl

    Verix.pl Stały bywalec

    Wiadomości:
    39
    Docenione treści:
    7
  5. majdyk

    majdyk Początkujący

    Wiadomości:
    7
    Docenione treści:
    0
    A ja mam takie pytanie. Jak to jest że na usłudze hostingowej w nazwa.pl mogę podpiąć certyfikat do każdej domeny a w home.pl tylko 1?
     
  6. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Potwierdzam, że jeszcze tak to działa, ale już niebawem (myślę, że jest to kwestia kilku tygodni) funkcjonalność SNI (czyli multi-ssl) zostanie wprowadzona na naszych serwerach. Co spowoduje, że nie będzie już takich ograniczeń na naszym hostingu.
     
    majdyk lubi to.
  7. majdyk

    majdyk Początkujący

    Wiadomości:
    7
    Docenione treści:
    0
    Będzie jakiś limit domen, które można będzie podpiąć? Będzie jeden właściciel takiego certyfikatu?
     
  8. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @majdyk jest trochę ze wcześniej, abym mógł odpowiedzieć na to pytanie. Proszę o cierpliwość, poinformujemy o tym przed wdrożeniem.
     
  9. Azetx

    Azetx Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Witam

    Upłynęło kilka tygodni od ostatniego wpisu. Panie Mariuszu czy jest znana data od kiedy będę mógł zainstalować 2 cert SSL na jednym serwerze w home.pl - czy mogę otrzymać już konkretną datę startu usługi.
     
  10. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Kwiecień, z dużym prawdopodobieństwem nawet początek kwietnia.
     
  11. Azetx

    Azetx Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Dzięki za info - czy na 3.04 jest szansa :)
     
  12. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    :) Napiszę a potem coś wyskoczy i będzie na mnie. Nie wiem, nie potwierdzam. Kończymy testy i wdrażamy więc elementem decydującym jest tu tylko sprawność działania.
     
  13. Azetx

    Azetx Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Witam

    Chciałbym dopytać jak idą prace związane z certyfikatem SSL i możliwością instalowania dwóch na jednym serwerze - może już widać koniec - jak znana jest data wdrożenia ostatecznego proszę o info - czy mogę prosić o powiadomienie na e-mail
     
  14. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    @Azetx Status wdrożenia jest wciąż taki sam - funkcjonalność jest na etapie testów. Od kierownika produktu otrzymałem informację, że celujemy w połowę miesiąca (+/-) kilka dni. Tak jak pisaliśmy wyżej , jak tylko wdrożymy tę opcję, poinformujemy o tym niezwłocznie dlatego też nie możemy podać dokładnej daty. Jak sam widzisz, najpierw informowaliśmy o końcu marca, niedawno o początku kwietnia, teraz sprawa się przesunęła. Chcemy zrobić to dobrze, aby klienci mogli od razu skorzystać z wszystkich udogodnień :) Ja sam głośno tupię nóżkami w oczekiwaniu na wsparcie multicertyfikatów.
     
    Mariusz lubi to.
  15. Azetx

    Azetx Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Ok - będę czekał - czy jak będzie szybciej mogę liczyć na powiadomienie e-mail. do mnie ?
     
  16. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Trafione w przysłowiową dziesiątkę :cool:! Również "prywatnie" czekam na to niecierpliwie :p i przebieram nóżkami.
     
  17. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    Na pewno poinformujemy o tym wszystkich klientów home.pl jednocześnie :)
     
  18. netweavers

    netweavers Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Witam,

    Chciałem zapytać jak status wdrożenia multi SSL dla hostingu współdzielonego. Mamy ostatni tydzień kwietnia. Czy są jakieś szanse, że pojawi się zgodnie z poprzednimi sugestiami w tym miesiącu?
     
  19. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
  20. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73

Poleć forum znajomym