1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Konfiguracja Jak przekierować domenę na serwerze Windows (web.config, rekordy)?

Dyskusja w 'Domeny' rozpoczęta przez użytkownika anemone_, 18 Sierpień 2015.

  1. anemone_

    anemone_ Bywalec

    Wiadomości:
    15
    Docenione treści:
    1
    Witam!

    Na wstępnie od razu informuję, że jestem w temacie przekierowań kompletnie zielona, więc będę wdzięczna za wszelkie uwagi. :)

    A teraz opiszę swój problem:

    Muszę ustawić przekierowanie ze strony http://www.argal.pl/ na adres http://www.argalpompy.pl/ zachowując przy tym pocztę e-mail na serwerze home.pl. W tym celu przeszłam do Konfiguracja domeny -> Przekierowanie ruchu w domenie -> Włącz przekierowanie na IP/host/URL -> W polu Przekierowanie ruchu (IP/host/URL/katalog) wstawiłam "http://www.argalpompy.pl". Przekierowanie niestety nie działa.

    Będę bardzo wdzięczna za wyjaśnienie gdzie popełniam błąd, a może powinnam podejść do tego zupełnie inaczej?

    Z góry dziękuję za odpowiedzi!
     
  2. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Witaj, czy czytałaś: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/konfiguracja-domeny-zarejestrowanej-w-home-pl/ ? Wydaje mi się, że dzięki temu artykułowi powinno udać Ci się bez problemu skonfigurować domenę.Chyba że zastosujesz plik .htaccess na argal.pl z przekierowaniem 301 na argalpompy.pl
    Nie możesz przekierować wszystkiego na inny serwer jeśli zostawiasz pocztę. Przeczytaj ten artykuł, a jak będzie jeszcze jakaś niejasność to po kolei przejdziemy krok po kroku i ustawisz to przekierowanie.
     
  3. anemone_

    anemone_ Bywalec

    Wiadomości:
    15
    Docenione treści:
    1
    Tak, przeczytałam i na tej podstawie wprowadziłam zmiany widoczne na screenie poniżej. Niestety niczego to nie zmieniło.

    upload_2015-8-18_13-30-15.png
     
  4. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    a nie lepiej w przekierowaniu wpisać po prostu argalpompy.pl ? i pytanie co właściwie nie działa? przekierowanie www? jak dawno zrobiłaś tą czynność?
     
  5. anemone_

    anemone_ Bywalec

    Wiadomości:
    15
    Docenione treści:
    1
    Jeśli wpiszę argalpompy.pl utracę niestety pocztę na home.pl. Tak, dokładnie, nie działa przekierowanie www. Przekierowanie ustawiłam jakieś 3 dni temu, dziś zapisałam je ponownie.
     
  6. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    No a próbowałaś zmienić rekord MX?
    W sumie to chyba najlepiej ustawić po prostu rekordy dla domeny i tyle, niezależny mx, niezależny cname i powinno działać bez problemu
     
  7. anemone_

    anemone_ Bywalec

    Wiadomości:
    15
    Docenione treści:
    1
    Tak i wówczas otrzymuję komunikat, że w przypadku przekierowania za pomocą hosta, maile na tej domenie przestaną działać, a mi właśnie zależy na zachowaniu poczty w tej domenie. Czy jest to możliwe?
     
  8. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Aż porozmawiałem sobie na czacie z homem i :
    Przekierowujemy pocztę na hosta lub ip (Włącz przekierowanie na IP/host/URL)

    "Poczta będzie kierowana do home.pl, tylko w adresie serwera poczty trzeba podać nazwaserwera.home.pl zamiast nazwy domeny.
    ...
    Zmiany należy zatwierdzić przyciskiem "Zapisz". Będą one odczuwalne w przeciągu maksymalnie 60 minut od ich wprowadzenia."

    Czyli jest tak jak myślałem :D to musi działać :D
     
  9. anemone_

    anemone_ Bywalec

    Wiadomości:
    15
    Docenione treści:
    1
    Ok, ale w rekordzie mx mogę wpisać tylko serwer zewnętrzny, więc nawet jak wpisuję to w takiej formie, wyświetla mi się komunikat, że mam pozostawić to pole puste jeśli chcę kierować maile do tej domeny i zapis nie jest możliwy. A jeśli pozostawiam puste, otrzymuję komunikat, że przy takim przekierowaniu adresy nie będą działać.
     
  10. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Z tego co sprawdziłem: domena argal.pl jest przypisana do serwera w home.pl gdzie także posiadasz pocztę. I to ma pozostać.
    Ale strona WWW po wpisaniu na argal.pl ma być przeniesiona na adres argalpompy.pl

    Jeśli tak, to jedynym słusznym rozwiązaniem będzie dodanie pliku .htaccess. W ten sposób:

    - poczta pozostanie tam gdzie jest, w domenie argal.pl
    - po wpisaniu argal.pl użytkownik zostanie przekierowany i w pasku adresu pojawi mu się argalpompy.pl

    Pozostawiając taką konfigurację jak wyżej, utworzyłaś przekierowanie po ramce. Nie jest ono zbyt korzystne.

    Czy masz dostęp do serwera FTP i będziesz w stanie umieścić na nim plik?
     
  11. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Dlatego też wspomniałem o przekierowaniu w .htaccess sam przed chwilą rozwiązanie z wpisaniem hostów przetestowałem na 2 serwerach w home i w teorii powinno to działać w praktyce nie działa :)
    Co ciekawe jeśli przekierujemy pocztę na inny serwer nie home to wszystko jest ok, mam tak przy domenie przekierowane, że poczta idzie na MX google.
    A przez .htaccess działa wszystko ok.
     
  12. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    Przekierowanie po ramce powinno działać, choć osobiście powyższy krok wykonałbym poprzez plik konfiguracyjny .htaccess (jak sugerował @Grzegorz).

    Czy oby na pewno Ty masz hosting "Linuxowy" ??? W przypadku hostingu Windows nie wszystko może funkcjonować tak samo.
     
  13. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Stau wygląda na to, że jednak to nie działa jak są 2 serwery na home.
    Jak jest tak jak napisałem, że np mx jest inny w moim przypadku na jednej domenie googlowy to wszystko jest ok.
     
  14. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    Nie rozumiem, co masz na myśli.

    Przekierowanie po ramce, o którym mowa na początku wątku powinno działać, nawet jeśli na stronie docelowej (np. Facebook) takowe jest "przyblokowane". Wówczas zwyczajnie będzie pojawiała się "biała" strona. Tutaj natomiast ewidentnie widać po innych odwołaniach, że 'iframe' nie funkcjonuje. Jeśli nie ma efektu - coś musi być nie tak z samym "hostingiem". Panel jest dostosowany do Linuxa, stąd moje przypuszczenie, że to hosting Windows. Nie znam się na hostingach Microsoftu, ale zapewne tam .htaccess (Linuxowy) również nie zadziała.
     
  15. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    jeśli oba serwery są w home i na jednym robimy takie przekierowanie to jakoś to nie chce działać :)
     
  16. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @TheL napisz proszę jeszcze raz co dokładnie zrobiłeś że to nie działa. W skrócie. Ja już sprawdzam temat.
     
  17. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @anemone_ zgłosiłem zapytanie do zespołu technicznego. Wszystko wskazuje na to że problemem jest hosting Windows a nie standardowy Unix. Tak jak koledzy wyżej napisali, w tym przypadku konfiguracja takiego serwera wygląda zupełnie inaczej i nawet pomimo dostępu do takiego samego Panelu Administracyjnego, wykonywanie pewnych zmian wymaga ingerencji na serwerze. Szukamy najlepszego rozwiązania.

    Potwierdź nam proszę tylko że to co wskazałem wyżej będzie dla Ciebie satysfakcjonujące, tzn. wchodzimy na adres A i jesteśmy przekierowani na B (adres w pasku przeglądarki zmienia się), czy też wolałabyś ramkę, czyli wchodzimy na A, wyświetla się B ale w pasku nadal widnieje adres A (mało korzystne dla statystyk i pozycjonowania).

    @TheL jeśli chodzi o hosting Unix, jeśli dobrze kojarzę, co też ustalam, to temat wygląda tak, że

    - domena przypięta do serwera A a MXem przekierowana na B (także w home.pl) nie daje żadnej gwarancji poprawnego działania. Dlaczego? Jest to podyktowane tym że domen z zew. nie można przekierować MX na serwery w home.pl, tylko rekord A albo przekierowanie DNS i dalsze przekierowania,
    - jeśli chodzi o host, to w przypadku gdy domena podłączona jest do A i hostem skierowana na B, obsługa domeny wpada na serwer B. Jeśli ten serwer jest w home.pl - może to działać ale nie musi, dlatego zalecamy bezpośrednie podpięcie i dalsze przekierowania np. rekordem A,
    - eśli domena podłączona jest do serwera A i skierowana na adres IP serwera B, no to poczta działa ok, WWW przekieruje.

    Wyjątek stanowi hosting Windows który wymaga dodatkowej konfiguracji po stronie samego serwera.
     
  18. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Grzesiek masz rację właśnie o to chodziło co napisałeś odnośnie MX.
     
  19. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    Moim skromnym zdaniem przekierowanie domeny na host (CNAME) w ogóle nie działa prawidłowo. Testowałem to kilkukrotnie. Domeną zakupioną i utrzymywaną na DNS-ach home.pl przekierowywałem na host "zewnętrzny" (konkretnie dedyk OVH).

    W momencie "odpytywania" domeny poprzez SSH (polecenie host) raz jako MX zwracała serwerXXXX.home.pl (błędnie - choć była podpięta w panelu pod ten serwer), a raz host z przekierowania (prawidłowo - alias). Poczta wysyłana z innych kont utworzonych w ramach architektury home.pl trafiała na skrzynkę w tejże domenie na home.pl (serwerXXXX.home.pl), poczta 'google - gmail' i 'onet.pl' (o dziwo) również (chociaż przecież domena powinna być obsługiwana przez host zewnętrzny). Poczta wysyłana z serwerów 'wp' jako jedyna nie docierała na serwery home.pl, a próbowała różnymi "drogami" dotrzeć na MX mojego hosta zewnętrznego.

    Odpytywałem domenę poprzez SSH z różnych serwerów i uzyskiwałem różne wyniki ;). Przekonało mnie to do zaprzestania stosowania tej "praktyki".

    Co ciekawe - dodam na koniec - skrzynka, która "odbierała" korespondencję - w panelu oznaczona była jako "nieaktywna" ;).
     
    Ostatnia modyfikacja: 18 Sierpień 2015
  20. anemone_

    anemone_ Bywalec

    Wiadomości:
    15
    Docenione treści:
    1
    @Grzesiek Tak, opisane przez Ciebie rozwiązanie by mnie w pełni satysfakcjonowało. Właśnie o to mi chodzi. Czyli wpisujemy adres A, przenosi nas na B i adres w przeglądarce się zmienia.

    Odpowiadając na poprzednie pytania: mam dostęp do FTP, ale wolałabym się tym nie zajmować. Próbowałam dodać .htaccess wcześniej, ale też coś szło nie tak. Mam hosting Windows.
     

Poleć forum znajomym