1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Potrzebuję pomocy z opcjami przeglądania

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika zhekaxxs, 28 Luty 2017.

  1. zhekaxxs

    zhekaxxs Uczestnik

    Wiadomości:
    28
    Docenione treści:
    2
    Witam. Mam sklep z kosmetykami na Cklick Shop. Mam problem z opcjami przeglądania. Nie mogę podwiązać do jednego kosmetyku kilka typów skóry, jest tylko jedna opcja do wyboru :( (korzystam z atrybutów towarów)
    Czy są jakiś rozwiązania tego problemu?

    Dziękuję za pomoc!
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    No cóż... nazwa sklepu i przykład produktu :) Poproszę.
     
  3. zhekaxxs

    zhekaxxs Uczestnik

    Wiadomości:
    28
    Docenione treści:
    2
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Widzę takie rozwiązania:

    • cecha atrybutu: skóra --> np. pole select a w nim takie pakiety (sucha, normalna, szorstka), (sucha, normalna), (sucha), (normalna, szorstka), (szorstka).
    Wydaje się ok, ale wiadomo, klient korzystający z opcji przeglądania może trochę zgłupieć.

    • utworzenie kategorii: kremy do twarzy i do tej podkategorii z rodzajami skóry, plus jest taki że jeden produkt możesz dodać do wielu kategorii, więc klient będzie mógł wybrać rodzaj skóry albo z menu kategorii albo opcji przeglądania.
    Reasumując, faktycznie brakuje opcji tylu pole wielokrotnego wyboru przy tworzeniu atrybutów, aby dodać kilka cech i potem przy dodawaniu produktu tylko wybieram: skóra, ta, ta i ta. Dobra, temat zgłoszony do opiekuna produktu, może jeszcze coś wymyślimy innego.
     
  5. zhekaxxs

    zhekaxxs Uczestnik

    Wiadomości:
    28
    Docenione treści:
    2
    Dziękuję bardzo za odpowiedź! Pierwsze nie zawsze będzie pracować jak potrzebujemy. Dla mnie by pasowało drugie rozwiązanie, tylko kiedy wyobrażam sobie ilość typów produktów i typów skóry, to tyle podkategoryj kiedy pokaże w menu, klient też zgłupieje :)
    Może jest jakieś rozwiązanie żeby nie komplikowało przeglądanie sklepu?
     
  6. zhekaxxs

    zhekaxxs Uczestnik

    Wiadomości:
    28
    Docenione treści:
    2
    Dodałem tylko typy skóry do podkategoryj, typy produktów zostały się w atrybutach. Póki co wygląda normalnie :)
    Dziękuję bardzo za podpowiedź!
     
  7. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Tak wydaje mi się że będzie najlepiej, wiem że to jest jedna kategoria więcej ale także jeden filtr więcej. Plusem jest to że jednak można je dodawać do kilku kategorii, natomiast nie ukrywam, że atrybuty faktycznie działają na zasadzie: tak/nie. Zgłoszenie na to jest wustawione, bo ostatnio ktoś pytał o wielokolorowe lampy :p jak zaznaczyć że jest czerwona i biała jednocześnie. Wysłane, nie mam jeszcze info od opiekuna produktu ale zakładam po wstępnej rozmowe że w tym przypadku to kategorie będą rozwiązaniem.
     
  8. jacek_lodz

    jacek_lodz Stały bywalec

    Wiadomości:
    44
    Docenione treści:
    0
    Prosiłem o to już dawno temu, od tej pory cisza....
    https://forum.home.pl/threads/clickshop-atrybut-multiselect.1627/
     
  9. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    W związku z pojawieniem się kolejnych sugestii odnośnie multiselect przy atrybutach, ponowiłem zapytanie do kierownika produktu w tej sprawie (numer zgłoszenia: FEEDBACK-985)
     

Poleć forum znajomym