1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Zabezpieczenie domeny przed transferem

Dyskusja w 'Domeny' rozpoczęta przez użytkownika Pyth0n, 28 Luty 2017.

  1. Pyth0n

    Pyth0n Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    3
    Docenione treści:
    0
    Witam!

    Mam w Home domenę, powiedzmy XXXXX.net. Ma ona status "clientTransferProhibited", co jak rozumiem zabezpiecza domenę przed nieautoryzowanym transferem ("reject requests to transfer the domain from your current registrar to another.")

    Mam też drugą domenę, YYYYYY.pl, która nie ma tego zapisu. Moje pytanie: czy da się dodać ten wpis do domeny .pl?
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Domeny .pl nie posiadają takich blokad. Domeny globalne już tak i wydając kod AI zwykle odblokowujemy domenę do transferu lub jeśli z jakiegoś powodu tego nie zrobimy, zgłaszasz ten fakt nam. Bez kodu AI i tak nic nie zrobisz. Oczywiście zawsze istnieje opcja zgłoszenia się do głównego rejestru i wstrzęcia procedury transferu czy odzyskiwania domeny (różnie z tym bywa). Dla domen .pl po prostu dbasz o adres e-mail kontaktowy (transfer wymaga potwierdzenia z linku w mailu) oraz tego na kogo usługi są rejestrowane (czy właścicielem jesteś Ty czy np. firma która robi Ci stronę).

    Ten status to przywilej domen globalnych.
     
  3. Pyth0n

    Pyth0n Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    3
    Docenione treści:
    0
    Dzięki za info. Mail kontaktowy jest OK, kwity są na mnie.
    Ale z tej wypowiedzi wnioskuję, że być może bezpieczniej jest ustawić kontakt na maila z innej domeny, niż dotycząca tego kontaktu? Jak mam 2 domeny, to choć "na krzyż"?
     
  4. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Moim zdaniem wystarczy pilnować, aby nikt nieuprawniony nie miał dostępu do Twojej skrzynki e-mail, która jest podana jako kontaktowa pod domeną. Druga kwestią (może nie jest to jakoś powiązane z tematem, ale tak jakoś mi się skojarzyło) jest pilnowanie opłacania domen w terminie, bo można skończyć jak: http://kppis.pl ;) (sprawa sprzed kilku dni)
     
  5. Pyth0n

    Pyth0n Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    3
    Docenione treści:
    0
    No właśnie KPPiS mnie zmobilizowało do przejrzenia statusu moich domen. Skrzynkę mailową mam zabezpieczoną 2FA.
     

Poleć forum znajomym