1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Nie dzialaja podstrony w WordPressie

Dyskusja w 'Domeny' rozpoczęta przez użytkownika piotr_photo, 27 Marzec 2017.

  1. piotr_photo

    piotr_photo Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    Witam.
    Mam zarowno hosting wordpress jak i domene w home.pl. Po stworzeniu strony przekierowalem domene na hosting glowna strona otwiera sie bez problemu. Jednak jest to tylko glowna strona. Kazda podstrona nie jest wyswietlana w ogole, mimo ze wydaje mi sie, ze adres zostal przypisany poprawnie.
    Czy ktos ma jakas porade?
    W razie czego moge podrzucic screeny.
    Pozdrawiam i z gory dziekuje
     
  2. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    Najlepiej będzie jak wrzucisz screeny lub napiszesz w wiadomości prywatnej adres strony :) Bez tego mogę napisać, że "to może być wszystko", włącznie ze złą konfiguracją Wordpressa i domeny.

    EDIT

    Po tym co napisał @Grzesiek na 99,9% błąd jest w konfiguracji Wordpressa.
     
    Ostatnia modyfikacja: 28 Marzec 2017
  3. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    W mojej ocenie, na podstawie nazwy usługi wskazanej podczas rejestracji, wszystko wskazuje na błędne przekierowanie po stronie Wordpress. Może instalowałeś jakieś wtyczki albo zmieniałeś konfigurację stron, przekierowań? Domena jest podłączona i wskazuje na katalog, więc to jest OK, pytanie co się dzieje w Wordpressie?
     
  4. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Podrzuć prosze screeny i adres strony, abysmy mogli to sprawdzić głębiej.

    edit: Adres WordPressa (URL) oraz Adres witryny (URL) [zrzut ekranu Clipboard02.jpg] powinny być takie same, spróbuj wpisać adres Twojej domeny w obu tych polach. Daj znać czy się udało.

    edit2: dostałem info od użytkownika, ze sie udalo. Ustawiam temat jako rozwiazany.
     
  5. zdrowiej.net.pl

    zdrowiej.net.pl Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Witam.
    Jestem początkującym jeśli chodzi o Wordpress. W skrócie . Jedna z podstron link tu http://zdrowiej.net.pl/blog-colway/
    Działa bardzo wolno a mówiąc wprost nie otwiera się tylko blokuje albo otwiera się bardzo długo. Inne podstrony szybko się otwierają. Jaką może być przyczyna. Dziękuję za pomoc.
     
  6. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    co się stało z tym wątkiem? Czy wpisy zostały pokasowane?

    @Adam pisze, że "po wpisie Grześka" a Grześka wpis jest poniżej wpisu Adama.

    To też wygląda jak cytat z nieistniejącej już treści. Czy coś u mnie się popsuło czy nastała jakaś "cenzura"? :)
     
  7. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    Szybka wersyfikacja w Firefox z wtyczką Firebug - 333 zewnętrzne requesty do serwerów Pinteresta (z IP
    151.101.112.84), czater.pl, Linkedina itd. Nic dziwnego, że to tak działa, nawet dobrej klasy serwer dedykowany miałby z tym problem :)

    Radzę zmienić wtyczkę do share'owania treści w social media, lub ograniczyć jej działanie do 3-4 serwisów typu FB, Twitter, Google +. Obecna wtyczka działa nieoptymalnie i zajeżdża niemiłosiernie stronę :) Najlepiej zrobić eksperyment - wyłączyć wtyczkę, załadować stronę ponownie i porównać czasy wczytywania witryny :)
     
    Mariusz lubi to.
  8. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    U mnie wpis Grześka wyświetla się po wpisie Adama.
    Cenzury u nas nie ma, czasem edytujemy posty po publikacji, ale niczego nie cenzurujemy ;)
    Sugeruję skorzystać z tej porady Adama. Na podstawie wyniku tego testu powinieneś znaleźć przyczynę dlaczego strona wolno się ładuje.
     
    zdrowiej.net.pl i LorK lubią to.
  9. zdrowiej.net.pl

    zdrowiej.net.pl Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0

    Witam.
    A jaką wtyczkę proponujecie aby zainstalować
    Dziękuję za podpowiedź.
     
  10. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    @zdrowiej.net.pl Wtyczek tego typu jest naprawdę wiele i sugerowanie którejś z nich nie ma sensu, gdyż w dużej mierze zależy to od Twoich preferencji. Sam prowadząc kilka stron opartych na WP korzystam z różnych pluginów bo uzależniam wybór od dobrego "zgrania się" z motywem strony :) Ostatnio wybrałem Sassy Share bo jest bardzie elastyczna i prosta, a przy tym ułożenie buttonów w okolicach tytułu wpisów bardzo mi się podobało. Tutaj jest link do wtyczki - https://wordpress.org/plugins/sassy-social-share/ ale daje ją jako ciekawostkę niż coś, co może idealnie pasować do Twojej strony.
     
  11. douzer

    douzer Początkujący

    Wiadomości:
    7
    Docenione treści:
    2
    Witam



    Miałem zakładać nowy temat, ale chyba podpięcie się pod ten nie zaszkodzi.

    Do rzeczy:



    Od jakiegoś czasu bawię się w tworzenie strony www. Jestem już bliski oficjalnego startu. Niestety od dłuższego czasu nie mogę uporać się z jednym problemem. Starałem się znaleźć odpowiedź na google, ale tyle ile pytań tyle różnych odpowiedzi (i chyba żadna nie rozwiązuje mojego problemu).

    Problem:

    Mam stronkę, na wordpressie. Jej adres wygląda podobnie do tego: http://wordpress1234567.home.pl/autoinstalator/wordpressplus1/

    Mam też domenę (zewnętrzną tj. nie w home.pl, ale podpiętą pod moją stronę) dla przykładu: www.mojadomena.com

    Wpisując adres swojej domeny w tym wypadku www.mojadomena.com , wyświetla mi się strona główna mojej www. W porządku. Niestety wchodząc na podstrony np. do działu „about me”, w pasku adresu nadal widnieje sam adres domeny, bez tak jak bym chciał adresu podstrony np. z końcówką /aboutme. Wpisując w pasku adresu, adres np. www.mojadomena.com/aboutme, wyświetla się błąd 404.

    Dodam jeszcze, że prawidłowo funkcjonuje to na adresie wordpress-a tj. http://wordpress1234567.home.pl/autoinstalator/wordpressplus1/aboume, a na domenie już nie.

    Przez ten problem, nie mogę za bardzo dzielić się linkiem do danej podstrony, bo ten wyżej umieszczony, nie wygląda zbyt profesjonalnie i nie zachęca do zapamiętania go.



    Na gogle czytałem o niejakim enigmatycznym pliku htaccess, o maskowaniu domeny, czy wtyczce „Redirection”. Niestety nie wiem jak i co z tego „ugryźć”.



    Prosiłbym o pomoc w rozwiązaniu ów problemu. Z góry dziękuję.
     
  12. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    Czy strona była przenoszona z innego serwera?
    Czy skonfigurowałeś w menu Wordpressa przyjazne linki (Ustawienia->bezpośrednie odnośniki)?
     
  13. douzer

    douzer Początkujący

    Wiadomości:
    7
    Docenione treści:
    2
    Nie przenosiłem strony. Strona od początku jest na home,pl.
    Myślę, że tak. W bezpośrednich odnośnikach wybrałem opcję - nazwa wpisu.
     
  14. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    A jak masz przekierowana domenę? Bo opis wskazuje na przekierowanie po ramce.
     
  15. douzer

    douzer Początkujący

    Wiadomości:
    7
    Docenione treści:
    2
    Właśnie sprawdziłem. Mam przekierowanie na: IP/host/URL. Powinno być inaczej?
     
  16. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    @douzer Skorzystaj z przekierowania bez separacji na podkatalog /autoinstalator/wordpressplus1
     
  17. douzer

    douzer Początkujący

    Wiadomości:
    7
    Docenione treści:
    2
  18. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    @douzer Czy możesz podać w wiadomości prywatnej nazwę domeny? :)
     
  19. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    To jeszcze trzeba ustawić adres po stronie Wordpressa.
     
  20. douzer

    douzer Początkujący

    Wiadomości:
    7
    Docenione treści:
    2
    Tak właśnie zrobiłem za radą Adama. Mimo to dziękuję casar.
     
    casar lubi to.

Poleć forum znajomym