1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Wordpress i błąd z szablonem

Dyskusja w 'WordPress, Joomla!, PHP, HTML, CSS' rozpoczęta przez użytkownika rianess, 30 Marzec 2017.

  1. rianess

    rianess Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    Witam.
    Posiadam hosting Business Cloud Starter.
    Zainstalowałem na nim Wordpress 4.7.3 oraz szablon Sonorama kupiony z pewnego źródła.

    Po zainstalowaniu szablonu i imporcie zawartości demo wyskakiwały różne błędy, typu "failed to import post tag", "failed to import". Próbowałem wiele razy, kombinowałem z parametrami serwera itp., ale na home.pl chyba nie jest możliwa ich zmiana? metoda php.ini oraz htacess nie przynosiła skutków.

    Mimo wszystko na pierwszy rzut oka strona działała. Wszystkie elementy wyświetlały się tak jak w demo. Problem był z ich edycją przez panel admina, ponieważ, albo niektóre okna w opcjach szablonu w ogóle się nie pojawiały, albo po zapisaniu jakiejś sekcji wywalała się cała strona.

    Po kontakcie z supportem twórcy szablonu dostałem info o błędach:
    Pracownik napisał, że błąd jest niewiadomego pochodzenia, zalogował się na FTP i sprawdził wszystko. Stwierdził, że nie zna rozwiązania i próbować rozwiązać problem z hostingodawcą. Dlatego piszę.

    Przykład:
    Powinno być:
    Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.
     
    Ostatnia modyfikacja: 30 Marzec 2017
  2. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    A sprawdzałeś może z typem przekierowania domeny na podkatalog - najczęściej dla Wordpressa zalecane jest z separacją serwisu, ale warto w takich sytuacjach sprawdzić bez separacji.
     
  3. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    Czy Wordpress został wrzucony do głównego katalogu czy może do podkatalogu? Przekierowałeś domenę z separacją czy bez?

    Przy wszelkiego rodzaju importach wersji demo z szablonów warto na chwilę wyłączyć separację (tak aby aplikacja mogła umieszczać tymczasowo dane cache w katalogu /tmp). Ostatnio testowałem importowanie danych z 3 różnych serwerów zewnętrznych za pomocą wtyczki Duplicator i poszło bez problemu.

    W załączonych błędach widzę dziwną rzecz - jakieś dzikie przekierowanie:


    The error: http://domena.pl/wp-content/plugins/wp-content/themes/sonorama/inc/meta-box/js/image-advanced.js
    Wersja prawidłowa:
    http://domena.pl/wp-content/themes/sonorama/inc/meta-box/js/image-advanced.js

    katalog wp-content nie powinien być wywoływany 2 razy w jednej scieżce (chyba że tak masz ustawionego WP co jest...dziwne :)). Na moje oko, cos masz w przekierowaniu domeny lub w .htaccessie.
     
  4. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Na 99,9% jest to spowodowane przekierowaniami. Wygląda to tak, jakby głównym adresem Twojej strony był ustawiony adres: "http://domena.pl/wp-content/plugins" i dopiero po tym adresie następuje uzupełnianie dalszego adresu, czyli: "/wp-content/themes/sonorama/inc/meta-box/js/image-advanced.js".

    Głównym adresem Twojej witryny powinien być tylko adres Twojej domeny, czyli: "http://domena.pl" bez "/wp-content/plugins". Dzięki temu wywoływanie adresu: http://domena.pl/wp-content/themes/sonorama/inc/meta-box/js/image-advanced.js będzie mozliwe i nie powinny występować już wskazane przez Ciebie błędy.

    Sprawdź jaki adres Wordpressa oraz jaki adres Witryny masz podany w panelu administracyjnym WordPress (Ustawienia -> Ogólne). Jeśli ustawienia wyglądają na prawidłowe, sugeruje ponownie zainstalować WordPressa, ale przed tym zmień ustawienia separacji domeny na "bez separacji". Więcej informacji o separacji katalogu tutaj: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/c...ora-wystepuje-przy-przekierowaniu-na-katalog/

    Zmiana ustawień serwera za pomocą php.ini oraz htaccess powinna byc możliwa bez problemu:
     
  5. rianess

    rianess Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    Dziękuję bardzo za odpowiedzi.

    Adres w panelu wordpressa mam ustawiony na poprawny.
    Domenę mam kupioną w home.pl i od razu jest ona przypisana do usługi na home (serwera).
    Przekierowanie ruchu w domenie było ustawione na "brak przekierowania".

    Mam zmienić na przekierowanie na podkatalog bez seperacji, tak?
    Wtedy mam tam utworzyć jakiś folder i do niego wrzucić pliki WP? Bo podanie "/" nie działa.

    Pozdrawiam
     
  6. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @rianess najlepiej jakbyś podał nazwę domeny, pod którą ma być wyświetlany Wordpress. Wtedy moglibyśmy rzucić na to okiem.
     
  7. rianess

    rianess Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    Domena to djbit.pl

    Jest ona zarejestrowana na innym koncie home.pl
     
  8. rianess

    rianess Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    Mogę liczyć na jakąś pomoc?
     
  9. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @rianess a czy mógłbyś mi jeszcze podać dane dostepu do wp-admina (np. utworzyc jakiegoś nowego uzytkownika z dostepem do panelu administracyjnego) i przesłać tutaj na forum w wiadomości prywatnej?
     
  10. rianess

    rianess Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
  11. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Odpisałem w wiadomosci prywatnej. Przedstawiam tylko skrót naszej korespondencji:

    Przyczyną sytuacji przedstawionych na zrzutach ekranu jest to (jak już stwierdziliśmy), że Wordpress nie może załadować skryptów JavaScript, które są odpowiedzialne za funkcje, które nie działają w wp-adminie.

    Istnieją dwie mozliwości rozwiązania:
    • poprawić odwołania do plików,
    • lub alternatywnie utworzyć taką ścieżkę dla wszystkich nieznalezionych plików, aby Wordpress mógł je załadować.
    Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie tego błędu w plikach Wordpressa lub szablonu i poprawić to odwołanie, ale jeśli znalezienie tego błędu się nie uda, to warto spróbować to rozwiazac sposobem alternatywnym, tworząc te katalogi i skopiować te nieznalezione pliki tych utworzonych katalogów. Pliki, które nie mogą zostać znalezione przez Wordpressa można sprawdzic za pomocą funkcji "Zbadaj" w przeglądarce Chrome (w zakładce console).

    home.pl nie zajmuje się modyfikacją zewnętrznego oprogramowania (w tym przypadku szablonu wordpressa lub frameworka uzytego w tym szablonie). Opisana tutaj sytuacja nie jest spowodowana błędami serwera w home.pl.
     

Poleć forum znajomym