1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE MSSQL i plik BAK

Dyskusja w 'Hosting i domeny internetowe' rozpoczęta przez użytkownika LorK, 6 Kwiecień 2017.

  1. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    Witam,

    mój serwer na Home.pl ma możliwość uruchomienia usługi MS-SQL. Pomyślałem, że super, bo nie muszę stawiać bazy lokalnie tylko wrzucam plik na FTPa, zaciągam go do MSSQL. Na komputerze lokalnym konfiguruję program by korzystał z bazy na Home.pl i jest super.

    Wtedy się obudziłem ;) Bo na Home nie ma opcji wgrania pliku BAK do bazy? Czy może czegoś nie wiem?

    Mam taką podstępną myśl, by na współdzielonym hostingu trzymać bazę, z której korzystam na kilku komputerach, w różnych lokalizacjach. Da się?

    Scenariusz drugi: raz dziennie wgrywam zrzut bazy jakiegoś programu. Da się?

    Jednorazowo zakładam, że mogę to zrobić z poziomu SQL Studio Management - opcja np. wgrywania backupu z pliku. Jednak bardziej potrzebuję opcji wgrywania kopii przez skrypt (j.w. - raz dziennie) a w razie awarii mogę szybko skorzystać z takiej kopii.
     
  2. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Wg mnie nie jest to najlepszy pomysł aby trzymać bazę w ten sposób, druga sprawa, czy możesz używać bazy z innej lokalizacji czy tylko na serwerze przez localhost?
     
  3. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    trochę się zgadzam z Tobą. Ale czasem instalacja MSSQL trwa pół dnia... a wgranie (sporego) zrzutu 500MB - chwila.

    w programie? Mogę używać dowolnej lokalizacji serwera.
    Home.pl? MySQL jest dostępny na zewnątrz więc liczę (chociaż nie sprawdzałem), że baza MSSQL też jest dostępna zewnętrznie. Mylę się?
     
  4. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Ja do takich celów używam typowego dedyka i sprawdza się to znacznie lepiej, można dzięki temu pobawić się w replikację baz co daje nam większe zabezpieczenie.
    Odnośnie dostępu do baz to trudno mi powiedzieć, dlatego zadałem takie pytanie pomocnicze.
     
  5. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    Dedyk nie zawsze będzie przy mnie. Postawienie od zera to też dzień roboty. Nawet jak masz jakiegoś laptopa i chcesz na szybko stworzyć bazę bo serwer kuleje... Chciałem przetestować rozwiązanie ze zdalną bazą MSSQL.

    Odnośnie dostępu zdalnego: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/c...baza-danych-mssql-za-pomoca-innego-narzedzia/ opis nie mówi, że działa to tylko na VPSach więc na współdzielonych powinno też śmigać.
     
  6. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @LorK @TheL wystawiłem zapytanie do kierownika produktu i administratora (FEEDBACK-1096). Powinienem szybko uzyskać info zwrotne. Wrócę tutaj, gdy otrzymam odpowiedź. Proszę o cierpliwość.

    edit:

    1. bak może wgrać nasz zespół techniczny, po otrzymaniu odpowiedniego pliku od klienta. Operacje takie wykonujemy w ramach Profesjonalnych usług IT (nie robimy tego bezpłatnie).

    2. jeśli chodzi o trzymanie bazy MSSQL, z której user korzysta na kilku komputerach, w różnych lokalizacjach, to TAK, można z bazy korzystać zdalnie, ale istnieje ograniczenie jedynie do celów administracyjnych (czyli NIE NA ZASADZIE, że user ma bazę sklepu u nas, a komputery z różnych placówek korzystają z tej bazy zdalnie). Oznacza to tyle, że dostęp zdalny do bazy jest dostępny tylko do prac administracyjnych, ale zwykłe wykorzystywanie baz zdalnie nie jest dostępne.
     
    LorK lubi to.
  7. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    1. szkoda, że tylko technicy

    2. oj.. to bardzo źle :(

    Trzeba to napisać gdzieś na stronie - bo jak wypominałem, szukałem ale nie znalazłem więc uznałem, że skoro MySQL dostępny jest zdalnie to i MSSQL będzie.
     
    Mariusz lubi to.
  8. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Dziękuję bardzo za sugestię, przed chwilą dodałem odpowiednie informacje do artykułu pomocy.
     
  9. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Właśnie o tym pisałem czyli o dostępie zdalnym. W tym cały problem :)
     

Poleć forum znajomym