1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

SUGESTIA Wyłączenie automatycznego zaznaczania kolejnej wiadomości

Dyskusja w 'Poczta home.pl' rozpoczęta przez użytkownika ZbigJ, 15 Kwiecień 2017.

  1. ZbigJ

    ZbigJ Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    1
    Gdy kasuję wiadomości, wiadomo śmieci itd. program zaznacza mi z automatu następną wiadomość i często mam tak, że gdy kasuję kolejne to zapominam taką odznaczyć lub nawet nie zauważam, że została jakaś zaznaczona i przy następnym kasowaniu również ta dobra przechodzi do kosza. A z automatu kosz kasuje codziennie 25% wiadomości i ciągle mi się zdarza, że poczta ginie bezpowrotnie. Czy można wyłączyć to automatyczne zaznaczanie?
     
  2. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    A teraz przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś i powiedz nam czy możemy Ci pomóc. Coś się dzieje gdzieś. Ehhhh...
    Rzuć garść detali, jaki program etc.
     
  3. ZbigJ

    ZbigJ Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    1
    Sorry, to moja pierwsza wiadomość na forum :( Spróbuję jeszcze raz. Oczywiście dotyczy to poczty home.pl i skrzynek e-mail. Uruchamiam program do obsługi poczty login.poczta.home.pl. Loguję się, podaję hasło. Mam wyświetlone wiadomości w postaci listy. Widzę trochę niepotrzebnych wiadomości, klikam na nie, zaznaczam np. 5 (pole wyboru po lewej). Klikam Usuń (ikonka kosz u góry). Wiadomości zostają przeniesione do kosza. Idę dalej, patrzę, jakie wiadomości jeszcze są do usunięcia. Zaznaczam je i znowu klikam Usuń. I tu pojawia się problem - po usunięciu pierwszej porcji wiadomości program automatycznie zaznacza następną wiadomość po tych usuniętych. I jeżeli klikam teraz następne do usunięcia, to kasuje mi także tę automatycznie zaznaczoną. Czyli problem polega na zaznaczeniu z automatu kolejnej wiadomości po operacji usunięcia i jeżeli znowu będę chciał coś usunąć a nie zauważę, że program SAM mi zaznaczył dobrą wiadomość, ona również zostanie usunięta. I nie mogę jej odzyskać z kosza po upływie kilku dni, jak zobaczę, że jej nie ma, bo kosz również z automatu sam się opróżnia (25% codziennie).
     
  4. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    Jak nazywa się ten program?
     
  5. ZbigJ

    ZbigJ Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    1
    Sorry, tu mnie masz. Wchodzę na stronę poczty home.pl (login.poczta.home.pl) podaję login i hasło. Nie wiem, jak home.pl nazywa swój program do obsługi poczty. Nazywają ją "nowa poczta home.pl"...
     
  6. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    skruchę wyrażasz ale nadal nie udzieliłeś odpowiedzi na moje pytanie.

    Ten program to przeglądarka internetowa.
    Faktycznie, usunięcie wiadomości powoduje automatyczne zaznaczenie pierwszej wiadomości.
     
  7. ZbigJ

    ZbigJ Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    1
    Nie mogę odpowiedzieć na pytanie, skoro nie wiem jak się program nazywa.
    Przeglądarka? No to ciekaw jestem, co powiesz o RoundCube. To też przeglądarka czy nazwa programu?
    To, że usunięcie wiadomości powoduje zaznaczenie wiadomości to pisałem od pierwszego postu. Miałem nadzieję, że ktoś podpowie jak to w jakichś opcjach ... przeglądarki internetowej... usunąć. Czy tylko ja mam problem z usunięciem pożądanych wiadomości?
     
  8. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    i to też jest odpowiedź.

    Uruchamiasz przeglądarkę. W niej wchodzisz na stronę poczta.home.pl. Strona ta wyświetla Cię aplikację internetową typu webmail o nazwie RoundCube. A co to ma do rzeczy?

    to nie jest opcja przeglądarki tylko raczej bug w webmailu.

    zgłosiłeś to jako pierwszy, nikt inny się nie skarży więc odpowiedź może być: TAK :)
    chodzi Ci o usunięcie niepożądanych wiadomości :p
    A na poważnie, to jest bug więc poczekaj aż admini wrócą po świętach.
     
  9. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @ZbigJ mamy tę opisaną przez Ciebie sprawę na oku, przy najbliższej aktualizacji Webmaila poczta.home.pl zostanie to poprawione, natomiast NIE ZNIKNIE W PEŁNI (tzn. zawsze w INBOXie pierwsza wiadomość się zaznaczy). Temat ten mamy zapisany i zaplanowany do rozwiązania, ponieważ rozumiemy to, że może to być dla wielu naszych użytkowników irytujące. Wrócę tutaj do tematu, gdy uzyskam więcej informacji na ten temat.
     

Poleć forum znajomym