1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Joomla Upgrade czas na rozwiązanie za kilka tysięcy

Dyskusja w 'WordPress, Joomla!, PHP, HTML, CSS' rozpoczęta przez użytkownika Jarek.z.Polski, 25 Kwiecień 2017.

  1. Jarek.z.Polski

    Jarek.z.Polski Początkujący

    Wiadomości:
    8
    Docenione treści:
    0
    Tak mam problem z update!
    Tak, przeczytałem co zrobić i piszę daltego ze te rady to jest porażka.

    Mam kilka(naście/dziesiąt) serwisów Joomli w home.pl. Mam też Joomle na innym hostingu. To co robi home.pl w tym temacie woła o pomstę do nieba.
    Użytkownicy serwisów co dzień dostają info, że jest nowa wersja próbują ją instalować i się nie da. Zgłaszaj się do mnie i ja mam siedzieć całymi dniami i im katalogi zmieniać?

    W hostingu za 10% ceny tego co w home.pl jest automatyczna aktualizacja. Nawet użytkownik Joomli nie musi nic robić bo się samo backupuje i aktualizuje.

    To nie jest system napisany przez Jasia. To działa na milionach serwerów. Czemu nie tutaj?
    Ja i pewnie inni też potrzebuję rozwiązanie które będzie po prostu bezproblemowe i bezpieczne. Jeśli ktoś radzi aby w dzisiejszych czasach, gdzie 50% czasu ludzi lub procesorów poświęcacie na blokowanie włamań (widzę te pliki z pozmienianymi nazwami) radzi, aby wyłączyć separacje serwisu, albo blokuje aktualizację (bo o automacie nie wspomnę) to chyba powinien się zastanowić jaki sens mają te rady. Ja pisze w akcie rozpaczy po publikacji wersji 3.7, bo to oznacza dla mnie mnóstwo telefonów ze znowu aktualizacja nie działa. Te kilak tysięcy to jest ten abonament, który home.pl straci jak czegoś z tym nie zrobi. Jest do wyboru podać konfigurację, która zlikwiduje takie problemy lub przekonać twórców Joomli, aby zmienili swój kod, no jeszcze może nic nie zrobić i się pożegnać z kilkoma tysiącami rocznie.
     
  2. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    Tylko dopytam, czy ten hostingodawca pozwala Ci na wybór typu przekierowania domeny (z separacją/bez)?
     
  3. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Witam serdecznie na naszym forum!

    Sprawdziłem przed chwilą swoją prywatną Joomlę i wykonałem aktualizację swojego CMS, ale przyznaję, że wymagana była zmiana przekierowania na "bez separacji". Po zmianie tego ustawienia domeny, automatyczna aktualizacja przeszła pomyślnie.

    Jeśli Twoje domeny ustawione są z separacją katalogu, to i tak, aby wykonać automatyczną aktualizację będziesz musiał wykonać ręczne zmiany w plikach (np. jeśli się w tej chwili nie mylę, to zmiany odnośnie katalogów tymczasowych, które stosowane są podczas aktualizacji). Są więc dwie możliwości: zmiana ustawień separacji domeny, albo odpowiednia zmiana w plikach configuration.php, aby proces aktualizacji, nie próbował korzystać z katalogów z innej lokalizacji). Z dwóch tych możliwości, najprostszą metodą jest zmiana ustawień separacji katalogu.

    Do załącznika dodaję zrzut ekranu z mojej prywatnej Joomli, którą udało się zaktualizować automatycznie po wyłączeniu separacji katalogu.
     

    Załączone pliki:

  4. Jarek.z.Polski

    Jarek.z.Polski Początkujący

    Wiadomości:
    8
    Docenione treści:
    0
    Ja wiem iż działa update bez problemu po wyłączeniu separacji katalogu. Poprzez takie ustawienie (brak separacji) nie mogę mieć dwóch serwisów na jednym serwerze, zarówno ze względów bezpieczeństwa jak również z powodu potencjalnego włamu do jednego z nich i dewastacji wszystkiego w katalogu głównym.

    Ja pisałem o tym, że w dzisiejszych czasach sytuacja gdy dwa serwisy zaglądają jeden do drugiego jest niedopuszczalne, nawet jeśli zarządzam tylko dwoma sewisami. Po to są dwa, aby były od siebie oddzielone. Gdyby nie musiały zrobiłbym jeden :)
    Ja mogę każda joomlę podczas instalacji modyfikować raz i ustawiać tak, aby administrator serwisu już mógł ją sobie aktualizować,kiedy wyskoczy mu prośba o aktualizację na pierwszym ekranie. Problem w tym, że nigdzie nie ma informacji co zmienić, aby to działało, bo wszystkie próby zakończyły się niepowodzeniem, a infolinia mnie zbywa "nie da się".
    Naprawdę jestem zdesperowany na tyle, że sobie pomyślałem iż będę tutaj wypisywał numery serwerów, które nie będą odnawiane tylko z tego powodu że update Joomla nie działa, i aby komuś w home.pl uświadomić że te kilka tyś nie jest wzięte z kosmosu.
    Ja ogólnie jestem zadowolony z home.pl, (mniej z cen :) ) ale nie może być tak iż PODSTAWOWA funkcjonalność PODSTAWOWEGO (zaraz po WP) CMS na świecie w XXI w. nie działa u was i od wielu lat nikt tego problemu nie rozwiązuje, ani nie daje rady jak to obejść.
    Właściwe temat można by zamknąć, gdyby ktoś tutaj wyjaśnił dogłębniej (cytat)
    jeśli się w tej chwili nie mylę, to zmiany odnośnie katalogów tymczasowych, które stosowane są podczas aktualizacji

    Jakie katalogi, jakie zmiany ?
     
    Ostatnia modyfikacja: 5 Maj 2017
  5. Jarek.z.Polski

    Jarek.z.Polski Początkujący

    Wiadomości:
    8
    Docenione treści:
    0
    Nie - nie pozwala. Zakładam katalog, podpinam do niego domenę i instaluje serwis. Tylko tyle i więcej nie potrzebuję. Gdyby serwery były po 5 zł w home.pl, to pewnie bym je zakładał w katalogu głównym, po jednym i nie byłoby problemu, ale jak są po 500 zł to niestety muszę oszczędzać na zawieraniu nowych umów. Mimo tego uzbierało się tego z kilkanaście sztuk.
     
  6. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    Zatem zapewne masz tam przekierowanie bez separacji i dlatego aktualizacja działa. Ryzyko jest takie samo jak w home.pl przy wyłączonej separacji.
     
  7. msc

    msc Bywalec

    Wiadomości:
    16
    Docenione treści:
    2
    Podłączam się pod pytanie. Mam kilka stron na Joomla..

    Proszę o instrukcję do drugiej możliwości.
     
  8. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Niestety, nie posiadam takich informacji. Sugeruję sprawdzić, np. na oficjalnym forum Joomla!, czy developerzy nie pomogą Tobie w takiej zmianie. Chodzi o to, aby Joomla! podczas aktualizacji nie próbowała korzystać z plików/katalogów znajdujących się w lokalizacji powyżej odseparowanego katalogu.
     

Poleć forum znajomym