1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Nowa poczta a foldery i reguły

Dyskusja w 'Obsługa skrzynki e-mail w Poczcie home.pl' rozpoczęta przez użytkownika JanMak, 26 Sierpień 2015.

  1. JanMak

    JanMak Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Mam następujące pytania, na które nie znalazłem odpowiedzi na stronach pomocy (chyba że coś przegapiłem):

    1) Jak przenieść folder i jego zawartość ze starej poczty? W nowej nie są widoczne.

    2) Czy reguły w starej poczcie działają niezależnie od reguł w nowej poczcie?
    Które mają priorytet? (wydaje mi się, że na starej...)
    Chodzi mi przede wszystkim o reguły przenoszenia do folderów)

    3) Jak długo będzie działać stara poczta?

    Pozdrawiam
    JM
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Wszystkie foldery synchronizują się po IMAP w związku z tym są dostępne na każdym kliencie poczty. Wyjątkiem od tej reguły są tylko foldery, które były tworzone jako foldery konta zewnętrznego (dotyczy to starej poczty). Podczas konfiguracji takiego konta, wiadomości były pobierane ze skrzynki odbiorczej i umieszczane w tym folderze.

    Takie foldery nie są uwzględniane w synchronizacji, w związku z tym rozwiązaniem będzie utworzenie nowego folderu w głównym drzewie katalogów, lub jako folder dodatkowy, a następnie przeniesienie zawartości opisanego przez Ciebie folderu, do tego nowego.

    Jeśli oczywiście ten folder o którym piszesz, jest nadal folderem konta zewnętrznego, które jest aktywne, prościej będzie w Nowej Poczcie po prostu dodać nowe konto zewnętrzne.

    Reguły są przenoszone jeden do jednego i powinny być w tej samej kolejności wyświetlane na jednej i drugiej poczcie. Jeśli nie są powielane, proszę zrzuty ekranów i nazwę konta albo zgłoszenie na www.home.pl/kontakt

    Jeśli chodzi o dostęp do starej poczty, nie przewidujemy jego wyłączenia zbyt szybko. Kluczowym elementem naszej strategii na ten czas, była zmiana adresów poczty i ustalenie domyślnym klienta Nowej Poczty. Przed wyłączeniem będziemy informowali o takim zdarzeniu wcześniej. Uprzedzając jednak pytania, stara poczta nie jest wspierana już od prawie roku czasu.
     
  3. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    Być może nie rozwinąłeś odpowiedniego pola. Po lewej stronie jest kolumna (kolejno: Skrzynka odbiorcza, Wersje robocze, Obiekty wysłane, Spam, Kosz), na samym końcu tejże kolumny "Moje foldery". Na lewo od tego pola masz "trójkącik", który trzeba nacisnąć, aby rozwinąć listę.
     
    Mariusz lubi to.
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @Stau @JanMak oczywiście mój poradnik dotyczy folderów które faktycznie nie są widoczne na liście. @Stau dobrze opisał, że część folderów, tworzonych poza głównym drzewem będzie dostępna właśnie po kliknięciu tej opcji Moje foldery. Nie ma możliwości aby coś zginęło, gdyż Nowa Poczta jest jedynie klientem poczty, a nie samym rozwiązaniem instalowanym do przechowywania wiadomości - silnikiem jej działania. Analogicznie można by powiedzieć, że uruchomienie Outlooka będzie jednoznaczne z przejściem na Nową Pocztę.
     

    Załączone pliki:

    • poczta.png
      poczta.png
      Rozmiar pliku:
      28,7 KB
      Wyświetleń:
      571
  5. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Foldery ze Starej Poczty home.pl powinny być wyświetlane bez przeszkód również na Nowej Poczcie home.pl. Sprawdź opcję "Moje foldery" tak jak zasugerował user @Stau - jeśli jednak to nie pomoże, daj znać w odpowiedzi, sprawdzimy to dokładniej.

    Reguły wiadomości ze Starej Poczty home.pl podobnie jak katalogi/foldery powinny funkcjonować poprawnie również po zalogowaniu się do Nowej Poczty home.pl. Proszę o dokładniejszy opis sprawy, jeśli odnotowujesz jakieś niedogodności w funkcjonowaniu Twoich reguł w Nowej Poczcie home.pl. Reguły w Nowej Poczcie home.pl powinny korzystać z tych samych reguł, które miałeś utworzone w Starej Poczcie home.pl (bez żadnego wyjątku).

    Stara Poczta home.pl nie jest przez nas wspierana od kilkunastu miesięcy, ale nie mamy póki co zamiaru jej wyłączać.
     
  6. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Właśnie się bawiłem imapem (pozbywając się wreszcie z kilku outlooków popa) i przenosiłem na imap foldery u kilku osób, w bardzo różnych konfiguracjach folderowych, pojawiły się i w starej i nowej poczcie, jedynie nie można było przenieść folderów ze znakiem / co mnie akurat nie dziwi, tak że nie ma opcji aby nie było widać folderów :)
     

Poleć forum znajomym