1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

PORADNIK Cena netto w ładniejszej formie

Dyskusja w 'Poradniki, gotowe rozwiązania' rozpoczęta przez użytkownika TheL, 16 Lipiec 2015.

  1. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Jeśli używamy skórki RWD i wyświetlania cen netto brutto oraz mamy włączone produkty powiązane pojawia się pewien problem gdy ceny są dłuższe, potrafią się przenosić w dziwnych miejscach do nowej linii, czcionka ceny netto jest praktycznie taka jak ceny brutto co może mylić klienta. Poniżej rozwiązanie pozwalające uzyskać ładą czytelną cenę netto w nowej linii nie rzucającą się tak w oczy jak w oryginale.
    Rozwiązanie przetestowane w kilku sklepach i działa poprawnie:

    Konfiguracja>Wygląd>Aktywny styl graficzny>Edycja zaawansowana>

    przy product/related.tpl należy najechać na trybik i kliknąć edytuj, następnie wyszukać podane linie i zamienić je zgodnie z tym co podałem poniżej:

    Kod:
    <i class="price-netto">({translate key="net"}:
    zamieniamy na
    Kod:
    <br><i class="price-netto" style="font-size:13px;color:black;">({translate key="net"}:
    następnie:
    Kod:
    <em>{currency value=$rproduct->defaultStock->getSpecialOfferPrice(true)}</em>
    zamieniamy na
    Kod:
    <em style="font-size:14px;color:black;">{currency value=$rproduct->defaultStock->getSpecialOfferPrice(true)}</em>
    i dalej:
    Kod:
    <em>{currency value=$rproduct->defaultStock->getPrice(true)}</em>
    zamieniamy na
    Kod:
    <em style="font-size:14px;color:black;">{currency value=$rproduct->defaultStock->getPrice(true)}</em>
    Oczywiście można tu zamiast dodawać do em pełny styl dodać jedynie klasę, a ją zdefiniować we własnym stylu, jednak raczej do tego pliku nie będziemy często zaglądać, a po co dodawać za dużo do własnego stylu, tam będziemy wprowadzać modyfikacje o wiele częściej, więc warto mieć tam wymagane minimum :D

    Poniżej przykład działania:

    poradnikcenynetto.png
     
    michalhockey lubi to.
  2. Julia

    Julia Początkujący

    Wiadomości:
    7
    Docenione treści:
    0
    U mnie nie działa... w załączniku mój kod, jeśli uda się komuś go przerobić proszę o przesłanie w załączniku. Niby taka prosta sprawa a ja sobie poradziłam uh :p
     

    Załączone pliki:

  3. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @Julia sprawdź kod w załączniku, który dla Ciebie przygotowałem. Na 100% jest zgodny z tym co opisał @TheL w swoim poradniku.
     

    Załączone pliki:

  4. Manumania

    Manumania Zaglądacz

    Wiadomości:
    14
    Docenione treści:
    2
    Niestety u mnie nie działa, sklep manumania.org. Bardzo proszę o pomoc
     
  5. Manumania

    Manumania Zaglądacz

    Wiadomości:
    14
    Docenione treści:
    2
    Poradziłam sobie CSSem, gdyby ktoś potrzebował:

    #box_productfull .basket .price-netto em {
    color: #444444;
    font-size: 16px;
    font-weight: normal;
     
    tazz lubi to.
  6. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    To wszystko można zmienić css'm bez integracji w kod tpl. Zmiana tpl może powodować problemu przy aktualizacji stylów sklepu. Co nie zmienia faktu że jest to ciekawa i estetyczna zmiana.
     
  7. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Można, ale jest jedno ale :) łatwo zmienić przy okazji w innym miejscu, specjalnie rozbiłem to w taki sposób :) Druga sprawa nie wszystkie elementy mają swoje klasy więc trzeba byłoby się bawić w rzeczy typu:
    .price-netto em co nie każdy zrozumie :) o aktualizacje bym się nie martwił, większość i tak ma znacząco zmodyfikowane tple, a po aktualizacjach wychodzą diffy do nich :D
     

Poleć forum znajomym