1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Statystyki dla wybranej domeny

Dyskusja w 'Hosting i domeny internetowe' rozpoczęta przez użytkownika darek12, 1 Czerwiec 2017.

  1. darek12

    darek12 Zaglądacz

    Wiadomości:
    10
    Docenione treści:
    0
    Nie mogę w panelu administracyjnym doszukać się statystyk dla wybranej domeny. Są tylko statystyki dla całego konta. Domena która mnie interesuje ma bardzo mały ruch więc w ogólnych statystykach nic na jej temat nie da się znaleźć.
    Czy jest jakiś sposób żeby założyć osobne statystyki dla tej domeny lub katalogu w którym są jej pliki?
     
  2. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    W tej sytuacji w grę wchodzi tylko integracja z zewnętrznymi statystykami - Google Analytics lub np. dostępny w Autoinstalatorze Piwik itp.
     
  3. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    https://pomoc.home.pl/section/produkty-i-uslugi/uslugi-dodatkowe/statystyki-serwera-nowe w tym miejscu znajdziesz dodatkowe informacje nt. statystyk w panelu administracyjnym. Faktycznie, są to statystyki dla serwera i jego zawartości. Takie rozwiązanie podyktowane jest faktem, że na rynku dostępne jest wiele systemów statystyk, których implementacja nie jest trudna a dostarczają szczegółowych danych. My również polecamy dodanie statystyk Google.
     
  4. darek12

    darek12 Zaglądacz

    Wiadomości:
    10
    Docenione treści:
    0
    Jaki skrypt darmowych statystyk polecacie?
    • Najlepiej aby nie wymagał korzystania z bazy danych.
    • aby nie wymagał doklejania kodu do strony.
     
  5. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    Zdecydowanie najmniej inwazyjny jest skrypt Google Analitycs. Nie ma co się zastanawiać :)
     
  6. darek12

    darek12 Zaglądacz

    Wiadomości:
    10
    Docenione treści:
    0
    Nie chcę korzystać z Google Analitycs, bo chcę aby do tych statystyk mógł zaglądać klient (bez logowania się do mojego konta)
    Czy jest jakiś prosty skrypt PHP, który działa bez dostępu do bazy danych?
     
  7. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    @darek12 Ale w Google Analitycs tworzysz sobie konto administracyjne i dzielisz się danymi z innymi użytkownikami przydzielając im odpowiedni poziom dostępu. Nie musisz klientowi podawac nawet adresu email - niech założy sobie dowolny adres na gmailu i poda Ci go. Dodaj go w zakładce Administracji w Google Analitycs jako użytkownika w zespole. Niepotrzebnie sobie komplikujesz sprawę, bo najlepsze narzędzie masz na wyciągnięcie ręki. Szukanie innych statystyk jak dla mnie mija się z celem (z całym szacunkiem do Piwika).
     
    LorK lubi to.
  8. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    tak.

    co to za dziwne ograniczenie? Chcesz zbierać dane do... plików tekstowych?
     
  9. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @darek12 podpowiem tylko, że jeśli statystyki mają nie korzystać z bazy danych, to dane zbierane przez statystyki będą musiały być gdzieś trzymane w innym miejscu, np. w plikach tekstowych tak jak napisał @LorK. Podsumowując, najlepszym rozwiązaniem są statystyki Google Analytics lub inny skrypt, który jednak korzysta z bazy danych.
     
    LorK lubi to.

Poleć forum znajomym