1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Przekierowanie domeny na zewnętrzny serwer

Dyskusja w 'WordPress, Joomla!, PHP, HTML, CSS' rozpoczęta przez użytkownika Jaj, 20 Czerwiec 2017.

  1. Jaj

    Jaj Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Cześć, wie ktoś może z Was jak przekierować domenę (z home.pl) na zewnętrzny serwer? W ustawieniach domeny dodałem już przekierowanie na adres IP ale nie wiem co ma być w pliku .htaccess na zewnętrznym serwerze. Podobno coś takiego ale nie działa mi to :
    RewriteEngine On
    RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?mojadomenahome\.pl$ [NC]
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/domains/nrklienta.nazwaserwera.pl/public_html/www/mojastrona/
    RewriteRule ^(.*)$ / domains/nrklienta.nazwaserwera.pl/public_html/www/mojastrona /$1 [L]

    Z góry dziękuje i pozdrawiam
     
  2. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    Co ma robić ten htaccess? Ustawiasz przekierowanie na IP i tyle.
     
  3. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    Prędzej operator docelowego serwera powinien wskazać Ci jak powinna wyglądać konfiguracja.

    Wysłane z mojego PLUS przy użyciu Tapatalka
     
  4. Brzoza

    Brzoza Zaglądacz Beta-tester

    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    5
    te ścieżki mają być tak długie? Dowiedz się u operatora do którego przekierowujesz domenę, z którego katalogu domyślnie odwołują się strony WWW. Stawiam że jest to public_html i tych ścieżek wcześniej już nie potrzebujesz.
     
  5. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    @Brzoza skąd masz taką fajną plakietkę beta-testera? :)
     
  6. Brzoza

    Brzoza Zaglądacz Beta-tester

    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    5
    @LorK testowałem serwery pod gry i komunikację głosową ;) ale się nie udzielam zbytnio na samym forum :p
     
  7. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    aaaa... ja się wtedy nie załapałem :(
     
  8. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Jeśli skierowałeś już domenę za pomocą Panelu home.pl na adres IP, to następnie na docelowym serwerze (który posiada ten właśnie adres IP) możesz przekierować ruch z tej domeny na podkatalog. Na naszych serwerach robi się to htacessem z taką zawartością:
    Kod:
    RewriteEngine On
    RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?domena\.pl$ [NC]
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/katalog/
    RewriteRule ^(.*)$ /katalog/$1 [L]
    Najlepiej będzie jak napiszesz do operatora, u którego znajduje się ten serwer i poprosisz o instrukcje jak powinien wyglądać taki plik htacess, aby skierować ruch z domeny na wybrany podkatalog.

    Możesz tez podać link do artykułu z naszej dokumentacji: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/jak-przekierowac-domene-na-podkatalog-za-pomoca-pliku-htaccess
     

Poleć forum znajomym