1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Hosting Serwer GIT

Dyskusja w 'Sugestie i zgłoszenia' rozpoczęta przez użytkownika utak3r, 12 Luty 2016.

  1. utak3r

    utak3r Zaglądacz

    Wiadomości:
    10
    Docenione treści:
    6
    Tak się zastanawiam: kiedy będzie można w końcu użyć naszych hostingów do przechowywania repozytoriów GIT? Jest SVN, ale to tylko SVN...
    Wystarczy uruchomienie jednego procesu oraz klient ssh, aby pozwolić na autoryzację kluczem, np. poprzez nakładkę gitolite.
    Bez tego wciąż nie można użyć tego, skądinąd niezłego, hostingu do rzeczy poważnych i profesjonalnych, a nie tylko do zabawy.
     
  2. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    nie no, można go użyć do rzeczy poważniejszych i wiele osób używa, jednak GIT jak już jakiś czas ktoś pisał byłby dobrym rozwiązaniem jakoś do SVNa nie dałem rady się przekonać :)
     
  3. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    > Bez tego wciąż nie można użyć tego, skądinąd niezłego, hostingu do rzeczy poważnych i profesjonalnych, a nie tylko do zabawy.

    ja trzymam na BitBuckecie a na home wrzucam przez CodeShip - więc jak się chce to można.

    Jak wspomniał TheL - już o GITa prosiliśmy: https://forum.home.pl/threads/serwer-git.483/
     
  4. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Sygnalizuję bardzo często naszym kierownikom produktów o tym wdrożeniu. Jesteśmy świadomi zapotrzebowania i będziemy starać się wprowadzić repozytoria GIT jak najszybciej będzie to możliwe. Temat jest trochę trudniejszy niż wydaję, ale więcej powiedzieć nie mogę z uwagi na najbliższe plany. Moja odpowiedź może być drastyczna, ale może w tym roku uda się nam wprowadzić GIT w home.pl.
     
  5. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    że tak powiem, bo przez przypadek wpisałem:
    Kod:
    ]$ git --version
    git version 2.4.6
    
    to jest ten git, nie ma czy robi się? :)
     
  6. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    GIT jest (sam używam), ale nie jest pełny. Przez co np. nie można klonować repozytorium poleceniem git clone ssh:// , działa jedynie w formacie: git clone https:// , co jest trochę upierdliwe, bo przy każdym pushu muszę się logować do Gitlaba.
    Możliwe też, że inne funkcje nie będą działały, ale add, commit i push są i mi to w sumie wystarcza.
     
  7. utak3r

    utak3r Zaglądacz

    Wiadomości:
    10
    Docenione treści:
    6
    Jest, ale klient, a ja mówię o serwerze.
     
  8. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    No tak, akurat LorK zwrócił uwagę na klienta ;)
     
  9. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Powiem tylko tyle, że oficjalnie nie sugerujemy korzystania z GITa w obecnej formie na serwerach współdzielonych via SSH. Musimy zagospodarować kawałek czasu i może jeszcze w tym roku poprawimy pewnie kwestie techniczne z tym związane... więcej na tę chwilę nie mogę napisać.
     
  10. utak3r

    utak3r Zaglądacz

    Wiadomości:
    10
    Docenione treści:
    6
    No i ok, aby tylko się coś działo w tym temacie.

    BitBucket jest świetny, ale ma ograniczenie do 5 prywatnych repo w koncie free. A skoro już tu mam przestrzeń... :)
     
    Mariusz lubi to.
  11. antyhelion

    antyhelion Nowicjusz

    Wiadomości:
    20
    Docenione treści:
    13
    I jak ma się sytuacja drogie home.pl w temacie wdrożenia? :)
     
  12. antyhelion

    antyhelion Nowicjusz

    Wiadomości:
    20
    Docenione treści:
    13
    Ma ograniczenie do 5 użytkowników, ale ilość prywatnych repo w koncie free nie jest limitowana. Sam mam ich obecnie 71.
     
  13. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @antyhelion przesłałem zapytanie do kierownika produktu w tej sprawie (FEEDBACK-889). Gdy uzyskam informacje zwrotne na ten temat, dam znać tutaj w temacie na forum.
     
    antyhelion lubi to.
  14. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @antyhelion otrzymałem potwierdzenie, że temat GITa jest już zaplanowany do wdrożenia - czyt. nic nas nie powstrzyma przed dodaniem GITa - ale ogranicza nas czas, Najbardziej prawdopodobnym terminem jest 1 kwartał 2017.
     
    utak3r lubi to.
  15. antyhelion

    antyhelion Nowicjusz

    Wiadomości:
    20
    Docenione treści:
    13
    @Mariusz dzięki za informację, trochę późno, ale oczywiście rozumiem napięty grafik :) Czy mniej więcej w tym samym czasie zostanie wdrożone SNI?
     
  16. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    SNI może być jeszcze szybciej niż GIT, ale odpowiem: tak, możemy się spodziewać, że GIT oraz SNI zostaną wdrożone w podobnych terminach z podkreśleniem, że SNI może być pierwsze w kolejności.
     
    antyhelion lubi to.
  17. Lucas

    Lucas Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    Coś już może wiadomo z GIT?
    SNI zostało już wdrożone, więc chyba najwyższa pora na GIT :)

    Gdzie znajdę informację, jak używać GITa przez SSH w obecnej formie na Home? Czytałem wyżej, że działa teraz tylko jako klient, nie jako serwer. Jednak czy jest szansa, na automatyczną synchronizację plików z serwerem Home po Merge'u?
    Czyli kiedy robię merge żebym nie musiał już wysyłać ręcznie plików na serwer. Da się to tak zrobić, czy to nigdy tak nie działa?

    Przyznaję, że jestem zielony w temacie :)
     
  18. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @Lucas mamy to na tapecie, wstępnie poczekajmy do końca lipca, powinno się wszystko rozwiązać.
     
  19. Lucas

    Lucas Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    @Grzesiek - będę jeszcze wdzieczny za odpowiedź na to:
    "Gdzie znajdę informację, jak używać GITa przez SSH w obecnej formie na Home?"

    "czy jest szansa, na automatyczną synchronizację plików z serwerem Home po Merge'u" ?
    Wiem, że na Azure jest np. integracja z Githubem i tam automatycznie się pliki wysyłają na produkcję po merge'u.
    Byłoby to bardzo wygodne :)

    Będzie można tak to skonfigurować w jakiś sposób? Niekoniecznie przez Githuba oczywiście :)
    Jeśli już, to osobiście wolałbym Bitbucket ;)
     
  20. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @Lucas w ramach zgłoszenia (QA-42707) wysłałem zapytanie do kierownika produktu w sprawie wprowadzenia GIT oraz pozostałych Twoich zapytań z ostatniego posta. Proszę o cierpliwość.
     
    Lucas lubi to.

Poleć forum znajomym