1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Wersja Joomli nie zmienia się podczas aktualizacji

Dyskusja w 'WordPress, Joomla!, PHP, HTML, CSS' rozpoczęta przez użytkownika fastman92, 3 Sierpień 2017.

  1. fastman92

    fastman92 Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    1
    Witam.
    Próbuję zaktualizować Joomla na mojej stronie internetowej, aktualizacja kończy się bez błędów, jednakże wersja jest wciąż ta sama:
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

    Co powinienem zrobić?
     

    Załączone pliki:

  2. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    Najlepiej byłoby przenieść Joomlę do podkatalogu i stawić przekierowanie bez separacji serwisu.
     
    fastman92 lubi to.
  3. fastman92

    fastman92 Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    1
    Co wtedy właściwie się zmieni, jeśli chodzi o działanie PHP i Joomla?
     
    jedrus lubi to.
  4. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    W zasadzie nic. Joomla sama w sobie lepiej działa przy przekierowaniu bez separacji, dlatego to przeniesienie jest zalecane.
    Mam tak zainstalowaną jedną stronę i zawsze aktualizacje szły bez problemu.
     
  5. fastman92

    fastman92 Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    1
    Przeniosłem pliki do /public_html/joomla i ustawiłem bez separacji na /public_html/joomla
    Co się zmieniło podczas wykonywania kodu Joomla?

    Joomla jest w teraz zlokalizowana w "/joomla/" wg. skryptu PHP.
    Zamiast "/" jest "/joomla/"

    Dlaczego są takie problemy z Joomla, jeśli jest zlokalizowana w "/" dla skryptu, który się wykonuje?

    ----------
    Problem:
    Previously on FTP the Joomla was in /public_html/
    The PHP scripts of Joomla would see the / as the running location.
    Now I have moved the files of Joomla and they're on the FTP available at /public_html/joomla

    I have changed the domain settings, so that http://fastman92.com/ means /public_html/joomla on FTP
    Because I have chosen "no separation of the service", the Joomla's PHP script sees it located at /joomla/
    Joomla didn't like to be located at /, as seen with its PHP scripts.
    it works better if located in location with more than one slash
     
    Ostatnia modyfikacja: 3 Sierpień 2017
  6. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    Pytanie raczej do twórców Joomli.

    Czy po przeniesieniu coś nie działa? Aktualizacja się nadal nie wykonuje?
     
  7. jedrus

    jedrus Bystrzak

    Wiadomości:
    60
    Docenione treści:
    11
    Widzę że aktualizacja dokonywana jest z automatu a to nie zawsze działa. Należy ściągnąć łatkę aktualizacyjną na dysk, rozpakować i za pomocą FTP przewalić na serwer. Łatki sa tu: https://downloads.joomla.org/pl/cms/joomla3/3-7-4
     
  8. fastman92

    fastman92 Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    1
    Już udało mi się zaktualizować Joomla. Natomiast ciekawi mnie co w Joomla powodowało problem, który opisałem w poprzednim poście.
     
  9. jedrus

    jedrus Bystrzak

    Wiadomości:
    60
    Docenione treści:
    11
    Mam trochę serwisów i czasami tak się dzieje, że automatyczna aktualizacja nie zawsze pokazuje właściwą v. Jak sie nie zmienia v. to robie to recznie z łatki :)
     
  10. Jarek.z.Polski

    Jarek.z.Polski Początkujący

    Wiadomości:
    8
    Docenione treści:
    0
  11. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    @Jarek.z.Polski Nie rozumiem dlaczego uważasz, że wina leży tutaj po naszej stronie, skoro inny hostingodawca nie daje możliwości separacji serwisu, a użycie podczas aktualizacji folderów leżących wyżej wynika ze specyfikacji Joomli? Dajemy w 100% opcję wyboru separacji, ale to że aplikacja wysypuje się przy podstawowej czynności nie wynika z serwera a jedynie z wymagań aplikacji, która wymaga dostępu wyżej.
     
  12. fastman92

    fastman92 Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    1
    Adam, to jest rzeczywiście problem z Joomla.
    Aczkolwiek jest pewien istotny problem z brakiem poniższej funkcjonalności na home.pl:

    Przypuśćmy, że moja domena to: example.com
    Przekierowanie bez separacji serwisu na katalog: /joomla/
    Pliki na FTP w /public_html/joomla/
    Co to oznacza? http://example.com/ jest skierowane na /public_html/joomla z FTP.
    Bez separacji oznacza, że DOCUMENT_ROOT zatem jest /, czyli /public_html w FTP.
    Wszystko działa tak jak powinno w tym przypadku.

    W czym problem?
    Przypuśćmy, że tworzę subdomenę subdomain.example.com
    Chcę, aby pliki subdomeny były zupełnie oddzielone.
    Umieszczam pliki z Joomla na FTP w /public_html/subdomain/joomla/
    Teraz chciałbym, aby http://subdomain.example.com było równoważne z dostępem do plików w /public_html/subdomain/joomla/ z FTP.
    Jednakże, chciałbym, aby DOCUMENT_ROOT był skierowany na /public_html/subdomain/ z FTP, to jest / podczas wykonywania skryptu.

    Rozwiązanie:
    Proponuję wprowadzić twie opcje w panelu home.pl w przypadku przekierowanie z separacją serwisu:
    dla przykładu subdomain.example.com
    ustawienie DOCUMENT_ROOT dla Apache w odniesieniu do /public_html/ z FTP, np. /public_html/subdomain z FTP
    ustawienie URL domeny na odpowiedni katalog, np. /public_html/subdomain/joomla/

    Wtedy http://subdomain.example.com/index.php może używać pliku z FTP np. /public_html/subdomain.example/joomla/index.php a jednocześnie w skrypcie PHP będzie to plik /joomla/index.php


    Jedna opcja, przekierowanie na katalog która zmienia jednocześnie DOCUMENT_ROOT i URL rewrite, dla subdomeny to zdecydowanie za mało.
     
    Ostatnia modyfikacja: 11 Sierpień 2017
  13. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    ale po co tak mieszać? wszystko w panelu jest tak jak powinno. Separacja i bez separacji ma swój cel. Ja bym powiedział jeszcze dalej, że po aktualizacji jeśli to możliwe warto wrócić do z separacją. ftpa też kierujesz użytkownikiem na dowolny folder więc nie ma problemu.
    W sumie dla skryptów w większości przypadków czy z separacją czy bez i tak rootem będzie /
     
    dubwar lubi to.
  14. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @fastman92 mam podobną sytuację na prywatnej instalacji Joomla!, muszę wtedy na chwilę wyłączyć "separację katalogu" w przekierowaniu domeny. Po wykonaniu aktualizacji Joomla, wracam do poprzednich ustawień separacji katalogu przy przekierowaniu domeny.

    Dodatkowo skonsultowałem przed chwilą ten temat z kierownikiem produktu i na tej podstawie wystawiłem zgłoszenie (FEEDBACK-1251) do naszych architektów i sprawdzimy to dokładniej. Wrócę tutaj do tematu na forum, gdy uzyskam informacje na ten temat.
     
  15. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    W przypadkach, gdy Joomla została opublikowana w katalogu z separacją, to większość zmiennych i stałych dotyczących jakichkolwiek ścieżek ma postać "/" co powoduje ich skrócenie do pustego stringa.

    Próby wykonania patchy pod Joomle po naszej stronie (z uwagi na jej skomplikowana logikę) nie powiodła się.

    Z tego względu automatyczna aktualizacja CMS Joomla możliwa jest tylko na opcji redir (czyli w katalogu z przekierowaniem bez separacji serwisu). Wtedy wszystkie funkcjonalności systemu CMS Joomla funkcjonują prawidłowo.

    Z problemami działania Joomli na vserverze (czyli przy włączonej separacji katalogu) należy zgłosić do autorów systemu Joomla.
     

Poleć forum znajomym