1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Błąd certyfikatu

Dyskusja w 'Certyfikaty SSL' rozpoczęta przez użytkownika mat89, 9 Sierpień 2017.

  1. mat89

    mat89 Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    2
    Mam błąd certyfikatu homeSSL :

    Certyfikat nie jest zaufany, ponieważ certyfikat wystawcy jest nieznany. Serwer może nie wysyłać właściwych certyfikatów pośrednich. Import dodatkowego certyfikatu głównego może okazać się konieczny. Kod błędu: SEC_ERROR_UNKNOWN_ISSUER

    SSL Checker pokazuje :
    The certificate is not trusted in all web browsers. You may need to install an Intermediate/chain certificate to link it to a trusted root certificate. Learn more about this error. The fastest way to fix this problem is to contact your SSL provider.

    Certyfikaty pośrednie zainstalowane według :
    https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/g...ie-dla-zakupionych-w-home-pl-certyfikatow-ssl
     
  2. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    @mat89 Czy mógłbyś podać adres strony? Bez tego niestety będzie problem z namierzeniem powodu błędu.
     
    mat89 lubi to.
  3. mat89

    mat89 Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    2
  4. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
  5. mat89

    mat89 Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    2
    Zgłaszałem jednak cały czas jestem odsylany na stronę z instrukcją. Na tym forum też ktoś miał podobny problem
     
  6. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    czyżbyś miał to na dedyku/vpsie?
    bujałem się z tym nieco czasu, wg mnie masz wgrany tylko jeden certyfikat pośredni, brakuje Ci drugiego.
     
  7. mat89

    mat89 Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    2
    Nie normalny serwer na Debianie niby w konfiguracji dwa ustawiam spróbuje jeden pod drugim. Już ktoś kiedyś miał problem podobny i kupił droższy certyfikat
     
  8. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @mat89 czy udało się rozwiązać problem?
     
  9. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @mat89 wystawiłem zgłoszenie do naszych administratorów, aby sprawdzili czy wszystkie certyfikaty pośrednie (po naszej stronie) są zainstalowane na Twoim hostingu. Numer zgłoszenia: QA-44611

    Proszę o cierpliwość, wrócę tutaj do tematu na forum, gdy uzyskam informacje zwrotne od administratorów.
     
  10. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @mat89

    Wskazana przez Ciebie subdomena: "online.consiliuscm.pl" prowadzi na serwer spoza sieci home.pl, czyli do serwera obsługiwanego przez jakąś firmę zewnętrzną. Domena pierwszego rzędu, czyli: "consiliuscm.pl" jest przypięta do serwera w home.pl. Subdomena "online.consiliuscm.pl" została skierowana na serwer zewnętrzny za pomocą rekordu A.

    Na serwerze w home.pl, na który kieruje domena główna: "consiliuscm.pl" nie posiadasz zainstalowanych certyfikatów SSL. Jeśli więc posiadasz niedogodności z certyfikatem SSL na subdomenie: "online.consiliuscm.pl", sugerujemy skontaktowanie się z firmą zewnętrzną, gdzie skierowana jest subdomena.
     
  11. mat89

    mat89 Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    2
    Mam inne pytanie dotyczące tematu bo mam wykupiony kolejny certyfikat i jest to samo. certyfikat homeSSL Wildcard. Chce skonfigurować na serwerze zewnętrznym z apache. Po sprawdzeniu certyfikatu jest błąd. Teraz pytanie jak powinna wyglądać konfiguracja apache? Czy certyfikat główny .cert powinien być z certyfikatami pośrednimi hsha2.pem i gscasha2.pem w jednym pliku czy oddzielnie. Teraz chodzi mi o domenę : https://rejestracja.evomed.com.pl
     
  12. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Powinieneś wgrać certyfikaty pośrednie na serwer zewnętrzny (poza home.pl). Następnie w konfiguracji virtual hosta to odpowiednio skonfigurować. Najlepiej będzie jeśli poszukasz odpowiedzi w sieci, np. po hasłem: "Twój system operacyjny + apache + ssl installation", np. debian apache ssl installation. W wynikach wyszukiwania powinieneś znaleźć instrukcje, gdzie będzie wszystko podane "na tacy" jak to zrobić.

    Nasze wsparcie na forum nie obejmuje pomocy przy serwerach zewnętrznych, ale mam nadzieję, że przynajmniej trochę pomogłem.
     
    mat89 lubi to.
  13. mat89

    mat89 Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    2
    Temat można zamknąć wszystko działa.
     
    Mariusz lubi to.

Poleć forum znajomym