1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Grubość czcionki oraz kolor czcionki

Dyskusja w 'Zmiana wyglądu sklepu i edycja zaawansowana' rozpoczęta przez użytkownika sylwiak, 11 Sierpień 2017.

  1. sylwiak

    sylwiak Zaglądacz

    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    0
    Hej , nie wiem czy dobrze trafiłam , ale mam problem chce zmienić grubość czcionki kategorii produktów po lewej stronie oraz kolor czcionki z zielonego na czarny a tło menu na zielony,
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
  3. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @sylwiak podaj proszę nazwę sklepu, przy którym chcesz wprowadzić te zmiany. Spróbuję Ci przygotować odpowiedni kod do zmiany wskazanych elementów.
     
  4. sylwiak

    sylwiak Zaglądacz

    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    0
     
  5. sylwiak

    sylwiak Zaglądacz

    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    0
    oddychasz.pl , potrzebuje kilka zmian, a zbytnio sie na tym nie znam, nie do końca podoba mi się wygląd strony.
     
  6. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Kod:
    #box_menu ul li a {
    font-weight: bold;
    color: #000;
    background-color: #2dca71;
    }
    #box_menu ul li em {
    color: #4b4b4b;
    }
    
    Powyższy kod proszę wkleić do "Własny styl CSS" w panelu sklepu. Więcej informacji na ten temat można przeczytać tutaj: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/wprowadzenie-do-edycji-zaawansowanej-skorki-sklepu-internetowego
     
  7. sylwiak

    sylwiak Zaglądacz

    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    0
    od 8 linijki wychodzi błąd składniowy
     
  8. sylwiak

    sylwiak Zaglądacz

    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    0
    błąd składniowy less ?
     
  9. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @sylwiak pokaż proszę zrzut ekranu, albo wklej tutaj całą zawartość jaką masz w oknie "Własny styl CSS". Najprawdopodobniej coś tam się znajduje co powoduje ten błąd, na moje oko nie powinno być to związane z moją propozycją kodu.
     
  10. sylwiak

    sylwiak Zaglądacz

    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    0
    ok, nie zauważyłam tak odstępu zbędnego, chyba dlatego nie chciało sie wkleić , teraz jest ok, jakbyś mi jeszcze powiedział mogę zmienić w taki sam sposób znaczy zielone tło ( w takim odcieniu jak mi pokazałeś ) tam gdzie jest koszyk z podświetleniem liter na czarno i nad menu tą strzałkę tez czarna na zielonym tle

    z góry dzięki, to byłby wtedy koniec moich męczarni

    Pozdrawiam
     
  11. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @sylwiak potrzebowałbym zrzut ekranu ze wskazaniem o którym miejscu mówimy lub dokładniejszy opis. Na podstawie obecnego opisu nie jestem pewien czy dobrze rozumiem, o którym miejscu rozmawiamy.
     
    sylwiak lubi to.
  12. sylwiak

    sylwiak Zaglądacz

    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    0
    poniżej zrzut ekranu, ale zniknęło mi logo firmy ze strony głównej wraz z opisem ?? prosze o pilna odpowiedź
     

    Załączone pliki:

  13. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Jeśli dobrze rozumiem, to kolor tła dla menu górnego możesz zmienić za pomocą takiego kodu:
    Kod:
    .menu .innermenu .menu-list li {
        background-color: #17a82a;
    }
    Logo z pewnością same nie zniknęło. Spróbuj wgrać je jeszcze raz za pomocą panelu sklepu w opcji menu: Konfiguracja -> Wygląd -> Aktywny styl graficzny -> Nagłówek. W tym miejscu możesz ustawić logo sklepu.
    Proszę o bardziej szczegółowe wyjaśnienia, nie do końca rozumiem jakie zmiany chciałabyś zrobić przy obszarze koszyka.
     
  14. sylwiak

    sylwiak Zaglądacz

    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    0
    już wyjaśniam nad menu jest taka strzałka w górę 9 strzałka sama w sobie żeby była obrysowana na czarno ) po lewej stronie chciałabym aby także była w takim ciemniejszym zielonym oraz przy wyszukiwarce produktów jest zielone tło jasne a chciałabym tez takie ciemniejsze w czarnym obrysowaniem koszyka ( przy którym widnieje napis pusty ) ,
     
  15. sylwiak

    sylwiak Zaglądacz

    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    0
    i pytanie dodatkowe jak mogę zmniejszyć logo, mam zapisane w mniejszym formacie ale niestety nie i tak wychodzi bardzo duże
     
  16. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    W którym miejscu chcesz zmniejszyć logo? Na moim ekranie jak wyświetlam Twój sklep to logo sklepu znajdujące się w lewym górnym rogu ekranu nie wyświetla się wcale w dużym rozmiarze.
     
  17. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Wymagane byłoby wrzucenie obrazka z czarną strzałką. Obecny obrazek (czyli strzałka) wyświetlana w tym miejscu tak właśnie wygląda, ewentualnie można jej nadać czarne tło, można to zrobić za pomocą poniższego kodu:
    Kod:
    .menu .innermenu .menu-list li.home-link-menu-li a img {
        background-color: #000;
    }
    Poniższy kod spowoduje zmianę koloru koszyka na ciemniejszy zielony oraz ustawić czarne obramowanie przy koszyku.
    Kod:
    header .logo-bar .basket.empty-basket {background: #17a82a;}
    header .logo-bar .basket {border-color: #000; background: url(../../styles/../images/arrow-white-down.png) no-repeat 96% 50% #17a82a;}
    header .logo-bar .basket > a img {background: url(../../styles/../images/cart-white.png) no-repeat 96% 50% #17a82a;}
    
     
  18. sylwiak

    sylwiak Zaglądacz

    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    0
    Ok ,dzięki bardzo ,ale jeszcze ma kilka pytań odnośnie menu list, czy mogę wstawić punktotaory z grafiki logo ( listek ) przy produktach w menu oraz jak zmienić charakter czcionki na np. verdanę ?
     
  19. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Podczas zmiany symbolu punktu podczas wypunktowania można skorzystać z funkcji: list-style-image w CSS. Przykładowo, po dodaniu takiego kodu i dodaniu obrazka sqpurple.gif do odpowiedniej lokalizacji na serwerze, wszystkie wypunktowania z klasą .resetcss ul zostaną zamienione z punktu na wskazany obrazek:
    Kod:
    .resetcss ul {
        list-style-image: url(sqpurple.gif);
    }
    Sugeruję skorzystać z wyszukiwarki na forum.home.pl. Istnieje bardzo dużo tematów odnośnie zmiany czcionki w sklepie i można w nich znaleźć wiele instrukcji jak to zrobić.
     

Poleć forum znajomym