1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE PrestaShop Migrator

Dyskusja w 'Dodatki oraz integracje' rozpoczęta przez użytkownika wolfen, 4 Październik 2017.

  1. wolfen

    wolfen Spryciarz

    Wiadomości:
    47
    Docenione treści:
    1
    Witam, chciałem skorzystać z aplikacji tak jak w temacie wszystko przebiegło pomyślnie (tak mi się wydawało) a tak naprawdę nic mi nie importowało? Korzysta ktoś z tej aplikacji?
     
  2. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Dodam tylko do tematu, że artykuł pomocy opisujący jak korzystać z tej aplikacji znajduje się pod tym adresem: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/prestashop-migrator

    Prywatnie nie korzystałem z tej aplikacji, ale testowałem jak funkcjonuje i import przeprowadzany był poprawnie. Czy otrzymujesz jakiekolwiek komunikaty błędu podczas korzystania z migratora?
     
  3. selljus

    selljus Bywalec

    Wiadomości:
    15
    Docenione treści:
    1
    Opisz dokładnie co chcesz zrobić i w jaki sposób wykonujesz to zadanie. Postaram się pomóc.
     
  4. wolfen

    wolfen Spryciarz

    Wiadomości:
    47
    Docenione treści:
    1
    Chciałem przekopiować produkty razem z wariantami i zdjęciami, ale coś nie poszło a postępowałem zgodnie z instrukcją.
     
  5. selljus

    selljus Bywalec

    Wiadomości:
    15
    Docenione treści:
    1
    Rozumiem, że chcesz wykonać zwyczajną kopię sklepu ?
     
  6. wolfen

    wolfen Spryciarz

    Wiadomości:
    47
    Docenione treści:
    1
    Dokładnie tak, bo teraz męczę się ręcznie :/
     
  7. selljus

    selljus Bywalec

    Wiadomości:
    15
    Docenione treści:
    1
    Mogę Ci pomóc wykonać to ręcznie.

    Napisz , dlaczego wykonujesz tę kopię? kopia sklepu ma być widoczna pod inną domeną ?

    Czy może kopia ze względów bezpieczeństwa ?
     
  8. wolfen

    wolfen Spryciarz

    Wiadomości:
    47
    Docenione treści:
    1
    Budujemy w firmie drugi identyczny sklep... tak wiem jest to bezsens ale to już nie ode mnie zależy :)
     
  9. selljus

    selljus Bywalec

    Wiadomości:
    15
    Docenione treści:
    1
    Dobrze, rozumiem. Pod kątem pozycjonowania nie jest to najlepsze rozwiązanie - nie powinno powielać się treści na dwóch stronach.

    Przesyłam listę zadań jaką należy wykonać - prosiłbym o informację gdzie pojawia się problem:
    1) dodajemy nową domenę w panelu home.pl
    2) na koncie ftp pojawi się katalog odpowiedzialny za przechowywanie plików dla tej domeny,
    3) do tego katalogu kopiujemy wszystkie pliki z poprzedniego sklepu,
    4) wykonujemy kopię bazy danych,
    5) importujemy bazę danych do innej, nowo-utworzonej bazy danych,
    6) modyfikujemy rekordy w bazie danych odpowiedzialne za wyświetlanie sklepu pod nową domeną,
    7) modyfikujemy pliki konfiguracyjne sklepu aby łączyły się z nową bazą danych,
    8) generujemy nowy plik htaccess
     
  10. wolfen

    wolfen Spryciarz

    Wiadomości:
    47
    Docenione treści:
    1
    Wiesz co może cofniesz się do pierwszego posta i przeczytasz dokładnie o co chodzi.
     
  11. selljus

    selljus Bywalec

    Wiadomości:
    15
    Docenione treści:
    1
    Chcesz się przenieść do Click Shop ?
    Raczej sam dział sugeruje problem.
     
  12. wolfen

    wolfen Spryciarz

    Wiadomości:
    47
    Docenione treści:
    1
    @Mariusz powiem Ci że zrobiłem wszystko krok po kroku i nic mi się nie skopiowało :/
     
  13. selljus

    selljus Bywalec

    Wiadomości:
    15
    Docenione treści:
    1
    1) Jaką posiadasz wersję sklepu PS (można sprawdzić w dolnej części ekranu) ?
    2) Czy w procesie migracji pojawiają się jakieś komunikaty ?
    3) Z API nie było żadnych problemów ?
     
  14. wolfen

    wolfen Spryciarz

    Wiadomości:
    47
    Docenione treści:
    1
    Nie chce się przenieść tylko mieć drugi sklep ale tak jak pisałem to nie moje widzi mi się :)
     
  15. wolfen

    wolfen Spryciarz

    Wiadomości:
    47
    Docenione treści:
    1
    1) 1.6.1.1
    2) Nic a nic
    3) Wszystko działa
     
  16. selljus

    selljus Bywalec

    Wiadomości:
    15
    Docenione treści:
    1
    Rozumiem, że chcecie mieć dwa sklepy na prestashop ?
    Administrator przesłał link do migracji z Prestashop do Click Shop, dlatego już nic nie rozumiem.
     
  17. wolfen

    wolfen Spryciarz

    Wiadomości:
    47
    Docenione treści:
    1
    Jeden na prestashop, a drugi na ClickShop który można pobrać dzięki migratorowi z presty i to mi nie działa chociaż zrobiłem tak jak admin napisał i żadnego błędu nie było :/
     
  18. selljus

    selljus Bywalec

    Wiadomości:
    15
    Docenione treści:
    1
  19. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Sugeruję w takim razie, abyś wysłał zgłoszenie do naszego Biura Obsługi Klienta (najlepiej za pomocą formularza kontaktowego (https://pomoc.home.pl/formularz-kontaktowy). Wiadomość taka zostanie skierowana do naszego specjalisty ds. Click Shop. Opisz w mailu proszę swoją sprawę, napisz jakie kroki wykonujesz, aby wykonać migrację. Możesz też podać dane sklepu do migracji, aby nasz specjalista sprawdził czy faktycznie nic się nie importuje. Z naszej strony ciężko pomóc, ponieważ nie mamy dostępu do sklepu i nie mamy jak tego sprawdzić.
     
    wolfen lubi to.
  20. wolfen

    wolfen Spryciarz

    Wiadomości:
    47
    Docenione treści:
    1
    Wysłałem zgłoszenie. Mam jeszcze jedno pytanie czy jak teraz spróbuje zrobić migrację z presty to to co do tej pory zrobiłem mi się usunie?
     

Poleć forum znajomym