1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Podpięcie domeny + tworzenie wielu stron WWW

Dyskusja w 'Kreator stron internetowych' rozpoczęta przez użytkownika Mithos, 13 Marzec 2016.

  1. Mithos

    Mithos Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Witam Wszystkich

    Mam problem z polaczeniem domeny ze stworzona strona,
    Strona stworzona w clickweb dziala, ale nie moge jej podlaczyc pod domene (jakakolwiek z trzech ktore posiadam),
    Jak rozwijam preferowane domeny niema nic poza clickwebcostam

    Moze mi ktos podpowiedziec jak polaczyc domene ze strona?

    Pozdrawiam
    Mithos
     
    Ostatnia modyfikacja: 13 Marzec 2016
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @Mithos rozwiązaniem jest przede wszystkim poprawne logowanie do usługi administracyjnej,
    Zaloguj się do panelu home.pl a następnie przejdź do sekcji Usługi, jeśli nic tu nie ma poza 1 usługą kreatora, zajrzyj do sekcji Pulpit i odczytaj nazwę usługi adinistracyjnej. Teraz przeloguj się używając nazwę usługi administracyjnej. I ponownie zajrzyj do sekcji USŁUGI, powinny być widoczne tym razem wszystkie usługi.

    W tym artykule masz z kolei wyjaśnione jak przypisać domenę do serwera, w tym do usługi click web.
    W razie pytań, pisz!
     
  3. Mithos

    Mithos Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    No wlasnie to nie bardzo dziala,
    Nie moge przypisac domeny,

    Zalaczam dwa screeny,
    1 - zrzut z domeny
    2 - zrzut z serwera

    Moze dodam ze na serwerze sa trzy domeny,
    Zrobilem je z separacja serwisu, pozakaladalem na ftp katalogi dla kazdej strony...

    I dalej niewiem co zrobic zeby to polaczyc...
     

    Załączone pliki:

    • 1.jpg
      1.jpg
      Rozmiar pliku:
      102,6 KB
      Wyświetleń:
      1 511
    • 2.jpg
      2.jpg
      Rozmiar pliku:
      99,9 KB
      Wyświetleń:
      1 418
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    To moment, pisałeś o Click Web, teraz piszesz o FTP. Click Web nie posiada FTP, a więc strony WWW umieszczone są na serwerze.
    Nie napisałeś jednak dlaczego nie możesz przypisać domeny, jaki pojawia się komunikat błędu?

    Na chwilę obecną domena nie jest podłączona ani do Click Web ani do serwera, a więc zgodnie z artykułem, logujesz się jako e-przedszkolak.net.pl --> Sekcja Usługi --> Klikasz w nazwę domeny --> Konfiguracja usługi --> Konfiguruj (lub Pulpit --> Konfiguruj - prościej i na skróty) a dalej Przypisz domenę do usługi w home.pl podając jej nazwę oraz jej hasło (hasło nadane usłudze Click Web lub serwerowi) jeśli nie znasz tych haseł, wracasz do sekcji USŁUGI --> klikasz w nazwę Click Web lub serwera a dalej w kłódkę. Tu możesz zmienić hasło do usługi. I znów wracasz do konfiguracji domeny.
     
  5. Mithos

    Mithos Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Dzieki wielkie,
    Blad ktory robilem to nie bylo podpiecie pod domene ClickWeba - dlatego niezadzialalo,
    Ale juz jest ok,

    Czyli powiedzmy ze taki Clickweb jest jeden do jednej domeny?
    Nie da sie go wykorzystac jako powiedzmy aplikacji do tworzenia roznych stron dla roznych domen?
     
  6. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Click Web jest usługą samą w sobie która oferuje opcję stworzenia jeden strony WWW za pomocą kreatora (nie posiada za to FTP, przynajmniej w chwili obecnej), założenia wielu skrzynek e-mail w ramach dostępnej przestrzeni oraz podpięcia dowolnej liczby domen, wskazujących na stronę WWW kreatora lub wykorzystywanych do utworzenia kont pocztowych.

    Możemy przyjąć że Click Web jest świadczony analogicznie jak usługa Click Shop, a więc w modelu SaaS. Klient nie ma dostępu do plików aplikacji ani strony WWW, a zarządzenie odbywa się narzędziami dostępnymi z poziomu panelu. Click Shop czyli sklep, dodatkowo jednak posiada serwer FTP, który można wykorzystać jako dodatkowe źródło materiałów.

    W przypadku sklepu, edycja dostępna jest z poziomu panelu i praktycznie wyczerpuje w całości temat personalizowania sklepu. Jeśli chodzi o Click Web - kreator, FTP brak, a sama aplikacja, mamy nadzieję, jeszcze w tym półroczu powinna zostać zaktualizowana rozszerzając możliwość edycji strony. Nie mniej jest to nadal jedna strona WWW (tak jakby jeden CMS).

    Serwer z kolei oferuje dodatkowo dostęp FTP i bazy danych, a więc nie ma kreatora WWW za to możesz tworzyć dowolną liczbę stron (dostęp FTP, katalogi) i podpinać analogicznie dowolną liczbę domen (nawet po kilka do jednego serwisu WWW). Te same domeny można wykorzystać do tworzenia stron WWW.

    odpowiadając na Twoje ostatnie pytanie, wiele domen tak, ale pod jedną stronę (Click Web). Wiele stron = wiele usług Click Web (możesz indywidualnie poprosić o ofertę w tym zakresie) lub rejestrujesz serwer (hosting) i wtedy korzystasz z FTP + bazy danych, tworząc tyle stron na ile pozwalają zasoby usługi.
     
  7. Mithos

    Mithos Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Skomplikowane to...
    Czyli pod serwer przez ftp moge zrzucic wiele, a clickweb to jakby prosta wersja?
    A jak strone przez ftp zrobic?
    Serwer wykupiony mam, dostep przez ftp rowniez...
     
  8. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    wykonać stronę np w php lub czystym htmlu i wrzucić ją na serwer jednym z programów np filezilla, winscp, total commander itp. i już, możesz też użyć autoinstalatora home i zainstalować np wordpressa lub joomlę i niej zrobić stronę.
     
  9. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Rozwiązanie wskazane wyżej dotyczy oczywiście hostingu (serwera) na którym możesz korzystać z wielu rozwiązań, np. autoinstalator:
    lub połączenie FTP: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/jak-polaczyc-sie-z-serwerem-home-pl-przez-ftp/ i umieszczenie wcześniej przygotowanej strony WWW. No i ostatnie to połączenie obu opcji, a więc połączenie FTP i umieszczenie dowolnej aplikacji, np. CMS do tworzenia stron i utworzenie bazy danych, konfiguracja serwisu.

    Musiałbyś doprecyzować co dokładnie Cię interesuje.

    W przypadku Click Web, masz po prostu kreator WWW, gotowe rozwiązanie, gotową usługę.
     
  10. dpsdebica

    dpsdebica Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    Witam
    Mam pytanie czy Click Web pozwala na dołożenie innych plików niż tylko pdf i jpg?, chodziło by mi np. o pliki doc lub pps.
    i kolejne jeszcze: mam dostęp do Business Cloud Starter i tam umieszczam plik, który chciałbym wykorzystać przez kreator Click Web. Gdy dodaję link do tego pliku gdy strona jest pod adresem Clickweb12345.home.pl link działa, ale gdy mam przypisaną stronę do mojej domeny to wtedy link ten nie działa. Jaki błąd robię?
     
  11. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    przypisz jakąś subdomenę na odpowiedni katalog na tym serwerze gdzie trzymasz pliki
     
  12. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @dpsdebica możesz zrobić tak jak zasugerował Thel powyżej. Utwórz jakąś subdomenę (np. pliki.twojadomena.pl) i skieruj ją na katalog na serwerze, w którym trzymasz pliki. Następnie będziesz mógł skorzystać z linków w postaci pliki.twojadomena.pl/plik.pdf - jak taki link zostanie wywołany, to rozpocznie się pobieranie wskazanego pliku.
     
    dpsdebica lubi to.
  13. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Jeśli chodzi o ClickWeb zależy od wersji. Masz taki moduł jak pliki Dropbox, które umożliwiają dodawanie każdego rodzaju pliku. Jest moduł Pliki PDF. Natomiast od tak nie wstawisz dowolnego pliku. Dysponując usługą hostingu i osobno usługa kreatora WWW, możesz dodawać pliki na serwerze FTP hostingu i podawać do nich linki w kreatorze WWW.

    1. utwórz na serwerze (hostingu) jakiś katalog, np. pliki-strona
    2. przejdź do ustawień domeny i dodaj sudomenę, przypisz ją do serwera (hostingu) i wskaż katalog /pliki-strona
    3. wywołuj pliki wpisując np. pliki.domena.pl/nazwa_pliku.jpg
     
    dpsdebica lubi to.
  14. dpsdebica

    dpsdebica Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    Witam
    Panowie, albo ja coś nie łapie albo mój komp ;) więc jeszcze raz po kolei:
    1. utworzyłem na serwerze folder pliki
    2. utworzyłem subdomenę pliki.moja_domena
    3. przypisałem ją do serwera moja_domena
    4. wskazałem katalog /pliki
    5. wywołuje w kreatorze adres www.pliki.moja_domena.pl/foto.jpg - nie otwiera
    - wysyłam ustawienia z konfiguracja domeny
     

    Załączone pliki:

    • panel.jpg
      panel.jpg
      Rozmiar pliku:
      92,9 KB
      Wyświetleń:
      808
  15. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    I bardzo dobrze. Wysłałem Ci priv.
     

Poleć forum znajomym