1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Przekierowanie na subdomenę

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika BartekR, 13 Listopad 2017.

  1. BartekR

    BartekR Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Cześć,
    w weekend na różne sposoby walczyłem z przekierowaniem sklepu z domeny home.pl na subdomenę, gdy domena główna jest podpięta pod inny serwer (dedykowany z DirectAdmin). Niestety przekierowanie w postaci sklep.domena.pl w konfiguracji DNS na serwerze domeny nie działa (w panelu Home.pl dodałem wspomnianą subdomenę).

    Pytanie brzmi: jak więc prawidłowo przekierować ruch na subdomenę domeny podpiętej pod inny serwer niż Home?
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Jeśli domena.pl kieruje na zewnętrzny serwer, a jej subdomena kieruje na IP, host czy też nasze DNS i jest podpięta pod serwer, to zadziała. Natomiast na podstawie nazwy usługi jaką podałeś w profilu i tym samym podpiętej subdomeny, wnioskuję, że skoro nie odpowiada nawet na ping to że jest skonfigurowana nieprawidłowo. U nas jest podpięta ok, najlepiej by było gdybyś skierował ją teraz na nasze DNS, tj. dns.home.pl i dns2.home.pl, opcjonalnie dns3.home.pl
     
  3. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    zrób to tak:
    przenieś domenę na dna home
    domenie daj rekord A na ip dedyka (możesz też MXa dać)
    subdomenę przypisz do sklepu
     
  4. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Sprawdziłem przed chwilą Twoją subdomenę i wygląda na to, że kieruje ona już poprawnie na sklep w home.pl. Proszę o weryfikacje, póki co ustawiam temat na forum jako rozwiązany.
     

Poleć forum znajomym