1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Problem z domeną !

Dyskusja w 'Domeny' rozpoczęta przez użytkownika wyprawyenduro.pl, 10 Listopad 2017.

  1. wyprawyenduro.pl

    wyprawyenduro.pl Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Witam,

    Zleciłem pewnej firmie aktualizacji strony i wykupiłem u niej miejsce na serwerze.
    Stroną była na bieżąco aktualizowana i postanowiliśmy przenieść domenę na ich serwer.
    Podałem im kod authinfo i domena została przeniesiona.
    Niestety firma nie dokończyła strony i słuch po niej zaginął.
    Nie odpowiadają na żadne telefony, emaile.

    Domena była wykupiona w serwisie home.pl i na bieżąco opłacana.
    Nie mam dostępu do serwera.

    Teraz inna firma wykonała już aktualizację i strona jest gotowa tylko nie można do niej podłączyć domeny.

    Co można w tej sprawie zrobić ?

    Pozdrawiam
    Michal
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Wysłałem Ci wiadomość priv. Póki co to nie jest rozmowa do publicznego wglądu. Osoby które znalazły się w podobnej sytuacji, zapraszam do BOK. Należy pamiętać, że o danych usługi możemy rozmawiać tylko z jej właścicielem lub przekazać je, o ile są np. jawne (baza WhoIs, dns, itp.) Jeśli dochodzi do sytuacji w której firma A posiada domenę, ceduje ją lub transferuje na dane firmy B, to tak naprawdę firma A nie ma prawa do usługi ani tym bardziej prawa do ujawniania danych czy wprowadzania zmian. Często ten problem pojawia się, gdy np. zlecamy tworzenie strony zew. firma, a firma ta rejestruje domenę nie na dane klienta, tylko na własne dane.

    Jeśli ktoś ma podobny problem, zapraszam na priv.
     
  3. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    dlatego zawsze będę powtarzał wielkimi literami, do przeniesienia domeny na jakikolwiek inny serwer NIE POTRZEBA KODU AUTHINFO.
    Firmę która takowego żąda można uznać za nie mającą pojęcia o takich sprawa lub jako delikatnie mówiąc "mającą niecne zamiary" Ustawieniami domeny sterujemy za pomocą rekordów DNS.

    Tak czy siak powodzenia życzę w odzyskaniu domeny.
     
    casar lubi to.
  4. wyprawyenduro.pl

    wyprawyenduro.pl Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Witam,

    Sprawa załatwiona. Odzyskałem domenę.
    Nie mam dużego doświadczenia w tych sprawach ale jest 100% tak jak piszesz.

    Pozdrawiam
    Michał
     
  5. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @wyprawyenduro.pl dziękujemy za informacje, ustawiam w takim razie temat na forum jako rozwiązany. Cieszę się, że udało się sprawę załatwić! Polecamy się na przyszłość, ekipa forum.home.pl :)
     

Poleć forum znajomym