1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Przeniesienie sklepu do home - Drupal

Dyskusja w 'WordPress, Joomla!, PHP, HTML, CSS' rozpoczęta przez użytkownika morelo, 17 Marzec 2017.

  1. morelo

    morelo Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    3
    Docenione treści:
    0
    Witam przenieśliśmy od innego usługodawcy do home i zaczęły się problemy mianowicie, zdjęcia do podglądu towaru się nie wyświetlają
    [​IMG]

    druga sprawa
    Zamówienia które przychodzą się nie otwierają i nie zapisują przychodzi tylko mail.

    od starego usługodawcy dostałem info
    Proszę przy przenoszeniu sklepu na home zwrócić uwagę, że jest on opary o autorskie rozwiązanie – nie jest to typowy serwer apache. Mają zupełnie inne reguły przepisywanie linków oraz domyślnie jest tam ustawione php w wersji 5.2.

    Prosze o pomoc
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Cóż mogę Ci poradzić, w Panelu administracyjnym znajdziesz ustawienia dot. wersji PHP:


    z tego co pamiętam 5.2 nie jes już domyślne, ale nawet jeśli z jakiś powodów masz go ustawionego, możesz to szybko zmienić.

    Jeśli zewnętrzna firma zna naszą specyfikację, może w tej sytuacji są w stanie okreslić co mogą zmienić dla Ciebie albo w czym dokładnie problem, chętnie się ustosunkujemy. Możesz też przesłać do nas zgłoszenie na formularz kontaktowy, w treści podając możliwie najwięcej informacji + w miarę możliwości np. konto dostępu do strony. Temat skonsultowałem, powinno to trafić w dobre ręce, zaznacz tylko na początku wiadomości: po konsultacji na forum (link do wątku) przesyłam zgłosznie. No i dokładnie opis, dane dostępu, informacje o ewentualnych błędach i uwagi z tamtej strony. Będziesz musiał chwilę poczekać. Drupal sam w sobie działa, natomiast jeśli faktycznie coś ze sobą koliduje, z powodu różnic w parametrach hostingu, spróbujemy coś ustalić.
     
  3. morelo

    morelo Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    3
    Docenione treści:
    0
    Przesyłałem zgłoszenia i nic przepychanki ze strony home ostatnia odp nawet ten człowiek nie potrafił sprawdzić że jest przekierowanie ustawione na inny sklep.

    Dodam że nie prosiłem by mi poprawili tylko by wyjaśnić czemu tak jest, i konkretnie pokazać tu i tu.

    Ostatecznie zmiana usługodawcy rozwiązała problem, i nic nie poprawiałem tylko wgrałem na inny serwer.

    dziękuje.


    > Nie poprawimy tego za Pana i to jest nasze ostateczne stanowisko w tej
    > sprawie. Otrzymał Pan w jednym z maili informację że Pana skrypt dodaje
    > podwójne linki. Jesteśmy firmą która udostępnia serwery czy możliwość
    > rejestracji domen. Ale nie tworzymy stron za klientów. Strona została
    > stworzona za pomocą firmy: http://prosklepy.pl/ i proszę się z nią
    > skontaktować aby poprawili Panu pojawiające się błędy. Z naszej strony
    > temat jest wyczerpany.
    >
    > W razie pojawienia się pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji.
    >
    >
    > --
    > Pozdrawiam
    > Piotr Cz.
    > Dział Obsługi Klienta home.pl
     
  4. gielo2

    gielo2 Zaawansowany

    Wiadomości:
    164
    Docenione treści:
    22
    Drupal, bodajże od wersji 7 wspiera obecnie każdą wersję PHP dostępną na serwerach Home, PHP5 oraz nowe PHP7.

    Przepisywanie linków robi się w .htaccess. Musisz porównać, czy struktura zawartych tam reguł jest zgodna z tym co wymaga home.pl. Ktoś z Home, kto odpisywał ci na maila powinien podać linka do strony, na jakiej masz podane jak ma to wyglądać.
     
  5. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Rozumiem zaistniała sytuację i Twoją decyzję i wydaje mi się że wybrałeś najprostsze rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb. Temat zostanie przekazany jeszcze do sprawdzenia, chociaż także jestem zdania, że znając efekt problemu (linki) najszybciej rozwiązanie znajdzie firma, która opierała Twoją stronę o wskazany CMS i konfigurowała. Jakiekolwiek zmiany, poprawki, itp. będą wykonywanie po stronie konfiguracji witryny a nie samego serwera.
     
  6. morelo

    morelo Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    3
    Docenione treści:
    0
    Witam odgrzewam kotleta teraz przenosimy stronę też na drupal i znowu obrazki zdjęcia nie widać czy drupal i home się nie lubi czy jak?
     
  7. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Jeśli nie wyświetlają się obrazki to najprawdopodobniej odwołania do plików graficznych są nieodpowiednie. Sprawdziłbym jakie są ustawione adresy do obrazków po przenosinach.
     

Poleć forum znajomym