1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Integracja csv

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika wues, 13 Luty 2018.

  1. wues

    wues Pomocnik

    Wiadomości:
    120
    Docenione treści:
    4
    Witam, mam problem z integracja powyższych plików csv które są pod linkiem https://b2btrade.eu/Info/XML czy ktoś jest w stanie pomoc to z integrować? Z góry dzięki!:)


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
     
  2. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    Zakładka produkty >> przycisk import
     
    wues lubi to.
  3. wues

    wues Pomocnik

    Wiadomości:
    120
    Docenione treści:
    4
    tak wiem, problem z tym że plik się nie importuję. Jest problem z kategorią lub ceną.
     
  4. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    To utwórz własny prfil csv według tabeli jaką otrzymujesz od nich.
    Plik csv otworzysz w każdym exelu.

    Ich plik jest prawidłowy ale nieporawnie ułożony.
    Najprościej dostroić własny profil csv pod ich plik
    Pliki csv muszą przyjmować po kolei frazy i tabela musi zgadzać się z tą otrzymaną

    Struktura powinna wyglądać mniej więcej tak dla tego pliku
    [​IMG]

    tylko nie mam pojęcia jak to wejdzie bo nie ma wymaganych pól choćby ceny czy reguły marży a ja osobiście nie korzystam z CSV tylko API więc nie mam jak sprawdzić struktury ladowania pliku.
     
    Ostatnia modyfikacja: 13 Luty 2018
    wues lubi to.
  5. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @wues w edycji profilu CSV można pola przeciągać do odpowiednich pozycji. Z przykładowego pliku CSV z podanej strony kolejność powinna być następująca:
    Kod produktu, Aktywność, Nazwa, Cena, Podatek VAT, Jednostki miary, Kategorie, Producent, Opis, Magazyn, Zdjęcia
     
    wues lubi to.
  6. wues

    wues Pomocnik

    Wiadomości:
    120
    Docenione treści:
    4
    a czy jak wywale kategorie bo nie chce ich kategorii w swoim sklepie to import się uda? i jak potem wywalic te zaimportowane rzeczy bo to jest tylko csv testowy
     
  7. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    Kategorie jest to pole obowiązkowe więc nie możesz usunąć tej wartości, ale możesz poprawić plik csv i podać własne kategorie które masz w sklepie.
     
    wues lubi to.
  8. wues

    wues Pomocnik

    Wiadomości:
    120
    Docenione treści:
    4
    a jak mogę wywalić szybko zaimportowane rzeczy? gdyż był to plik testowy
     
  9. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    Jedynie co mogę zaproponować to zwiększenie ilości wyświetlanych elementów na stronie Asortyment->produkty np. do 100 produktów i tam zaznaczać całą stronę i usuwać.
    Dodaje do swojej domeny sklepowej po zalogowaniu się do panelu admina coś takiego:
    Kod:
    https://twojadomena.pl/admin/stock/list/page/1?limit=150
    Ewentualnie możesz przefiltrować produkty po producencie.
     
  10. wues

    wues Pomocnik

    Wiadomości:
    120
    Docenione treści:
    4
    Mam jakiś dziwny błąd w tym pliku: Nazwy pól nie zgadzają się oczekiwano 'image 20'
    Co może być nie tak nie ma wogóle takiej kolumny. W tym pliku po wgraniu do clickshopa podobno mają się aktualziować stany z hurtownią. Czy faktycznie tak jest?
    Dzięki za pomoc. Pozdrawiam
     

    Załączone pliki:

  11. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @wues dla tego produktu "204100-05" masz 20 zdjęcie, a kolumn na zdjęcia jest 19 :) popraw plik ręcznie lub skontaktuj się z supportem tego rozwiązania.
     
    wues lubi to.

Poleć forum znajomym