1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Błąd PRESTASHOP 1.7 - Error: "install" directory is missing (Kopia FTP)

Dyskusja w 'Hosting i domeny internetowe' rozpoczęta przez użytkownika sklep, 1 Marzec 2018.

  1. sklep

    sklep Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Witam,
    uprzejmie proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu. Dodam, że od dwóch dni szukam rozwiązania, odwiedziłem dziesiątki for i grup na fb i większość odpowiedzi, które udało mi się uzyskać brzmiała - "zmień hosting"... Obecnie żyję nadzieją, że tak złośliwe komentarze okażą się bez pokrycia i tu ktoś zainteresuje się moim problemem. Postaram się opisać mój problem możliwe najdokładniej stąd wybaczcie za tak wyciągnięty post. Mianowice:

    Posiadam serwer w home: Business Cloud Server
    Na hostingu posiadam instalacje: PRESTASHOP 1.7
    Folder instalacji PRESTASHOP to "www"
    Struktura katalogów wygląda następująco: public_html/mojanazwa/www
    Na hosting podpięta jest 1 domena: mojadomena.pl

    PRESTASHOP działa i dobrze się wyświetla pod domeną mojadomena.pl Poważny problem następuje gdy chcę przenieść/utworzyć kopię. Kopiuje bazę danych w panelu presty i kopiuję całą zawartość katalogu www na FTP.

    Następnie aby sprawdzić poprawne utworzone kopii zapasowej (celem bycia przygotowanym na czarną godzinę) sprawdzam ją (odtwarzam, tak jak bym przenosił sklep) - na serwerze lokalnym (wampserwer) jak i innym serwerze FTP u innego operatora. I tu pojawia się przykra niespodzianka, komunikat:

    Error: "install" directory is missing

    Komunikat pojawia się i na localhost jak i na adresie logowania do panelu administracyjnego w preście localhost/mojanazwafolderuadministracyjnego

    Wcześniej oczywiście importuje kopię bazy danych do nowo utworzonej bazy danych i podpinam ją w pliku app/config/parameters.php - żadnej reakcji, wciąż:

    Error: "install" directory is missing

    W bazie danych w "pozycjach": prefix_configuration i prefix_shop_url ustawiam poprawne parametry (np. na serwerze lokalnym "localhost"). Wciąż:

    Error: "install" directory is missing -

    Usunięcie z folderu "www" pliku .htaccess również daje ten sam komunikat. Kopie robiłem programem filezilla, jak i wykonywałem kopie zip na serwerze przez plik zip.php (według poradnika na home). Wcześniej przenosiłem presty 1.7 pomiędzy serwerami w formie kopii i nigdy nie spotkałem się z tym błędem.

    Nie wiem czy ma to znaczenie, ale ten sam komunikat "error" dostaje gdy zamiast adresu mojadomena.pl wpiszę do przeglądarki serwer(mójnumer).home.pl/mojanazwa/www/ czyli odtworzę strukturę katalogów, która przypominam jest następująca: public_html/mojanazwa/www - być może to bez znaczenia, nie wiem. Przyznam, że jesteśmy już mocno "złamani" szukaniem rozwiązania, być może dla kogoś bardziej doświadczonego ten błąd to "banał"...

    Koledzy, proszę pomóżcie (Jak poprawnie zrobić kopię presty i ją odtworzyć np. na na serwerze lokalnym w przypadku gdy sklep jest na home) - będę wdzięczny za każdą podpowiedz.
     
  2. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    Może zabrzmi banalnie, ale ja bym ściągnął instalkę Presty i wyciągnął z niego katalog install i wgrał lokalnie do katalogu z plikami zgranymi z FTP. O ile taki katalog istnieje w instalce Prestashopa.
     
  3. sklep

    sklep Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Niestety i ten sposób próbowałem. Nie pomaga.
     
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Czy ten problem nadal występuje? Po wstępnej weryfikacji konta które wskazałeś podczas rejestracji na forum, widzę że strona WWW działa. Jeśli dotyczy to innej usługi, daj znać. Jeśli udało Ci się rozwiązać problem, napisz proszę co było przyczyną.
     

Poleć forum znajomym