1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ODRZUCONE Dodatkowy link w menu

Dyskusja w 'Zmiana wyglądu sklepu i edycja zaawansowana' rozpoczęta przez użytkownika kolukas, 12 Marzec 2018.

  1. kolukas

    kolukas Spryciarz

    Wiadomości:
    46
    Docenione treści:
    11
    Cześć.

    Zależy mi na dodaniu do poszczególnych kategorii w menu dodatkowych linków prowadzących do bloga. Założenie jest takie, że jak użytkownik rozwinie menu, to oprócz podkategorii będzie widział też link do porównania danej grupy produktów.

    Zamierzony efekt udało mi się póki co osiągnąć w ten sposób, że utworzyłem w danej podkategorii nową pozycję o nazwie "Zobacz porównanie", a następnie odpowiednio tą pozycję ostylowałem we własnym CSS. Efekt możecie zobaczyć na zrzucie z załącznika lub na stronie https://trigar.pl (zakładka Garmin-Fitness). Niestety rozwiązanie to ma dla mnie dwa minusy:

    - Przede wszystkim, strony z porównaniami (utworzone w ramach wewnętrznego bloga click shop) mam już bardzo fajnie wypozycjonowane w google i zdecydowanie wolałbym w menu dać podlinkowanie do tych właśnie stron - tworzenie nowych podkategorii to duplikowanie wpisu

    - Druga kwestia w sumie mnie ważna (mógłby ten element ukryć na stronie) polega na wyświetlaniu w pustej (nie zawierającej produktu podkategorii) informacji o "Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria."

    Zastanawiałem się nad dwoma rozwiązaniami:

    - ręczne dodanie pozycji do menu w plikach .tpl (niestety nie potrafię znaleźć miejsca w .tpl, które pozwoliłoby mi dodać te pozycje)
    - utworzenie podkategorii (tak jak to opisałem wcześniej) i ustawienie na te podkategorie przekierowania do wpisów na blogu w htaccess. W pomocy home.pl znalazłem coś takiego:

    Przekierowanie z jednego adresu do drugiego w ramach tej samej domeny:

    RewriteEngine On
    RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?twojadomena\.pl$ [NC]
    RewriteRule ^adres1(\/.*)?$ http://www.twojadomena.pl/adres2 [R=301,L]

    Trochę boję się htaccess, żeby czegoś nie zepsuć :). Może ma ktoś dostęp do sklepu testowego w którym mógłby sprawdzić działanie tego przekierowania. W demo panelu Click Shop nie ma opcji zrobienia takiego testu.

    Będę bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki.
     

    Załączone pliki:

  2. PiotrekZ

    PiotrekZ eCommerce Team Moderator forum

    Wiadomości:
    149
    Docenione treści:
    8
    Wypowiem się w kwestii przekierowań w .htaccess - nie wykonasz ich w ten sposób. Na przełomie kwietnia/maja w sklepie pojawi się mechanizm do przekierowań w sklepie, wystarczy na niego poczekać ;)

    W kwestii CSS - poproszę o pomoc @LukaszC
     
    kolukas lubi to.
  3. kolukas

    kolukas Spryciarz

    Wiadomości:
    46
    Docenione treści:
    11
    Super, dzięki za odpowiedź. Łatwa opcja przekierowań z pewnością się przyda . Moglibyśmy ją dodatkowo wykorzystać na automatyczne przekierowania z niekontynuwoanych produktów na ich nowsze odpowiedniki. W takim razie czekamy....chyba, że wcześniej ktoś podrzuci inne rozwiązanie :)
     
  4. PiotrekZ

    PiotrekZ eCommerce Team Moderator forum

    Wiadomości:
    149
    Docenione treści:
    8
    @kolukas Powiem tak - jeżeli jest to modyfikacja, która wymagać będzie od Ciebie dużego nakładu pracy/kosztów to nie warto, bo za jakiś czas będziesz mógł zrobić to kilkoma kliknięciami :)
     
  5. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    Jedyną możliwością jest dodanie tego w pliku .tpl, w samym kodzie CSS tego nie zrobisz :)
     

Poleć forum znajomym