1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Koniec statystyk stat24.pl

Dyskusja w 'Hyde Park' rozpoczęta przez użytkownika jermor, 7 Październik 2015.

  1. jermor

    jermor Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Pierwszego grudnia znikają statystyki stat24.pl. Ja akurat od czterech lat z nich korzystałem i przez ten wybrany termin zakończenia współpracy nie będę miał zakończenia roku. Może można byłoby udostępnić te statystyki także za grudzień 2015? Tak się składa, że statystyki serwera home.pl są prezentowane w nieco innych kategoriach niż te ze stat.24, nie można więc bezpośrednio przełączyć się na home a jakoś ten rok chciałbym zakończyć. W nowym roku rozpocznę inny sposób zbierania danych.
    Co o tym sądzicie?
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Sprawdzamy możliwe opcje, o konkretach poinformujemy w najbliższych tygodniach. Nie mogę w tej chwili potwierdzić tej informacji.

    Co do samego mechanizmu, to my jedynie oferujemy dodawanie statystyk z poziomu panelu administracyjnego.
    Możesz także korzystać ze statystyk stat24.pl pobierając kod bezpośrednio od nich i zakładając konto i prowadząc np. równolegle.
    Statystyki serwera to osobny temat, jak sama nazwa wskazuje, generują wyniki z całego serwera, a nie poszczególnych serwisów WWW. A co za tym idzie łapią cały ruch, który wchodzi i wychodzi z niego.

    Odezwę się w temacie.
     
  3. jermor

    jermor Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Tak naprawdę to chciałbym zakończyć rok. Dane z tych statystyk zamieszczam bowiem w podsumowaniu roku w serwisie, który prowadzę. Stat24.pl przy bezpłatnym koncie chce mieć prawo do umieszczania swoich banerów. Mój serwis jest jednak bez żadnych reklam i nie zamierzam tego zmieniać. Dlatego od roku 2016 będę wykorzystywał statystyki serwera uzyskiwane z home.pl. Do oceny dynamiki korzystania z serwisu są one całkowicie wystarczające (przynajmniej dla mnie).
     
  4. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    Myślę, że już teraz powinieneś zakumplować się z jakąś alternatywą - Analytics od Google czy Piwik (jest w Autoinstalatorze).
     
    jakubgalinski i Mariusz lubią to.
  5. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Również uważam podobnie jak @casar

    Poza tym, podczas logowania się do systemu stat24 przez Panel home.pl, wyświetlany jest komunikat informujący co można najlepiej w Twoim przypadku zrobić.

    Wystarczy, że założysz multikonto w serwisie stat24 pod tym adresem: https://konto.stat24.com/rejestracja.html i następnie skontaktuj się pod adresem: kontakt@stat24.com w celu przepięcia twoich obecnych statystyk na nowe multikonto w stat24. Tym sposobem zachowasz swoje statystyki jeszcze do końca grudnia lub nawet na jeszcze dłużej.

    stat23.png
     
  6. kaktus-88

    kaktus-88 Początkujący

    Wiadomości:
    8
    Docenione treści:
    1
    No to chyba dobry sygnał. I tak już statystyki nie dodają się z automatu do stron, więc jest ok. Nie wiem czemu te linki były problematyczne. I tak wszystkie statystyki pokazują Co innego więc chyba najlepiej korzystać z tego co przyjazne, użyteczne i darmowe - Google A. Moim zdaniem ze stata korzystają Ci którzy po prostu złapali się na reklamę i tyle...
     
  7. jakubgalinski

    jakubgalinski Spryciarz

    Wiadomości:
    48
    Docenione treści:
    4
    Jak dobrze, że nie korzystałem ze statystyki stat24.pl :) Google Analytics lepsze :)
     
  8. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
  9. jakubgalinski

    jakubgalinski Spryciarz

    Wiadomości:
    48
    Docenione treści:
    4
    Jak ktoś je lubi. Jak dla mie są mało czytelne. Wolę stat.4u.pl - rewelacyjnie przejrzyste są! :)
    ...tylko, że darmowe i wyświetlają reklamy. Lecz są czytelne!
     
  10. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    piwik byłby godną alternatywą dla googlowych statystyk jednak ma jeden problem mianowicie brak pokazywania słów kluczowych na które strona jest wyszukiwana przez odwiedzającego.
    Jednak jeśli to nam nie przeszkadza to jest to bardzo dobra propozycja o ile mamy serwer z możliwością trzymania dużej bazy danych (zbiera ich przy ładnie odwiedzanym serwisie ogromną ilość)
     
  11. jakubgalinski

    jakubgalinski Spryciarz

    Wiadomości:
    48
    Docenione treści:
    4
    z początku nawet zenbox.pl miał problemy z Piwikiem ;)
     
  12. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    home.pl nie ma problemów z piwikiem, ale zarządzaj tą wielką bazą :) kilka giga statystyk to trochę dużo :D
     
  13. jakubgalinski

    jakubgalinski Spryciarz

    Wiadomości:
    48
    Docenione treści:
    4
    Co racja to racja. Większą niż w przypadku Wordpressa :)
     

Poleć forum znajomym