1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Przekierowanie domeny na WIX

Dyskusja w 'Domeny' rozpoczęta przez użytkownika ethanhunt, 21 Maj 2018.

  1. ethanhunt

    ethanhunt Praktyk

    Wiadomości:
    32
    Docenione treści:
    6
    Witam serdecznie,
    mam stronę na WIX i próbuję przekierować na nią domenę.
    O ile przekierowała się domena z przedrostkiem www.jakasdomena.pl
    to wpisanie w przeglądarkę jakasdomena.pl nie przekierowuje jej na stronę WIX-a - wywala błąd, że czas połączenia przekroczony.
    Co ciekawe na Chromie działają oba adresy, ale innych przeglądarkach już tylko www.
    Przekierowanie zrobiłem jak w tutarialu home.pl - czyli zalecane wskazanie na IP
    IP wziąłem z parametrów przekierowania z WIXa
    Na WIXie zrobiłem tez tak jak za rączkę poprowadziło i co ciekawe po stronie WIXa jest komunikat, że jest domena podpięta.
    Domyślam się, że może powinienem coś zmienić/dopisać w rekordach domeny, ale za bardzo nie wiem co.
    Pozdrawiam
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Posiadamy taki artykuł pomocy: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/jak-polaczyc-moja-domene-z-witryna-utworzona-w-wix-com i z tego co kojarzę, powinien on być aktualny. Sprawdź czy to rozwiązuje problem, przyznam że dawno mnie na WIXie nie było ale jeśli trzeba, spróbuję ustalić więcej szczegółów (nie wiem czy o ten tutorial chodzi). Generalnie podaj na PW adres domeny i postaram się tym zająć względnie szybko. Chyba, że już działa.
     
    ethanhunt lubi to.
  3. ethanhunt

    ethanhunt Praktyk

    Wiadomości:
    32
    Docenione treści:
    6
    Bardzo dziękuję. Wygląda na to, że zadziałało.
    Trochę metoda prób i błędów, ale jak na razie widzę, że hula, a i usługi googla się popodpinały, więc chyba będzie ok.
    Też mnie dawno na WIX-ie nie było, dlatego trochę mi się już zapomniało, a trochę instrukcje na WIXie też się pozmieniały, no i sam WIX. Tym bardziej, że cisną bardzo, żeby na ich serwery domeny przenosić i skupiają się głównie na tym.
    Temat można zamknąć.
     
  4. Michal75

    Michal75 Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    3
    Docenione treści:
    0
    Dzień dobry,
    w tym samym temacie. Mam serwer i wykupioną domenę w home.pl.
    Chcę mieć pocztę i domenę na home.pl, ale stronę na serwerach Wix.
    Wg opisów powinieniem ustawić przekierowanie rekord typu A na IP Wix i Cname

    https://support.wix.com/en/article/troubleshooting-your-ssl-certificate
    To connect your domain to Wix, setup your DNS records as follows:
    For yourdomain.com, create an A record that points to: 185.230.63.107
    For www.yourdomain.com, create a Cname record that points to: www4.wixdns.net

    Na stronach home.pl jest taka sama instrukcja:
    https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/konfiguracja-wartosci-pierwszego-domyslnego-rekordu-a-cname-mx-ns

    tyle że nie mogę ustawić rekordu Cname w panelu home.pl na "For www.yourdomain.com, create a Cname record that points to: www4.wixdns.net".

    Proszę o podpowiedź jak to skonfigurować. Podejrzewam, że jest sporo klientów home.pl którzy mają strony na Wix.
     
  5. Adrianna

    Adrianna forum.home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    22
    Docenione treści:
    0
    Cześć Michał, korzystasz z domeny w nowym czy dawnym panelu administracyjnym? Jeśli nie masz pewności, to daj znać, czy logujesz się przy pomocy adresu e-mail, czy nazwy usługi.
    W dawnym panelu nie ma możliwości dodania CNAME, ale w nowym nie stanowi to żadnego problemu - jeśli Twoja domena widnieje w nowym panelu, wystarczy przejść do zakładki Domeny -> Działania -> Zarządzaj rekordami DNS. Dodaj nowy rekord typu CNAME i określ parametry wskazane przez Wix
     
  6. Michal75

    Michal75 Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    3
    Docenione treści:
    0
    Dzięki za szybką odpowiedź!

    Loguję się za pomocą adresu email. A czy to jest stary czy nowy panel to szczerze nie wiem, gdyż usługę wykupiłem raptem tydzień temu.

    Próba wstawienia Cname w polu nazwa kanoniczna powoduje komunikat że nie można tego zrobić.
     
  7. Adrianna

    Adrianna forum.home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    22
    Docenione treści:
    0
    Wobec tego z usług korzystasz w nowym panelu - to tak na przyszłość.
    Jeśli podczas próby dodawania CNAME pojawia się błąd, przejrzyj istniejące rekordy i sprawdź, czy nie ma wśród nich CNAME'a dla hosta *.twojadomena.pl - z gwiazdką na początku. Jeżeli taki rekord istnieje, to jest to przyczyna braku możliwości dodania rekordu. By dodać CNAME dla hosta www.twojadomena.pl usuń istniejący rekord i dopiero dodaj nowy ;)
     
  8. Michal75

    Michal75 Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    3
    Docenione treści:
    0

    Dziękuję za pomoc, już działa! Pozdrawiam!
     

Poleć forum znajomym