1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Sprzedaż kompletów/zestawów?

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika www.regałka.pl, 24 Styczeń 2016.

  1. www.regałka.pl

    www.regałka.pl Wyjadacz

    Wiadomości:
    91
    Docenione treści:
    4
    Witam,

    Czy jest możliwość aby wprowadzić sprzedaż kompletów/zestawów?
    Tj. klient kupuje jako jeden produkt zestaw np. 4produktów w obniżonej cenie lub np. w okolicznościowym opakowaniu
    i po jego zakupie ze stanu schodzą 4 produkty wchodzące w skład tego zestawu?
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Wszystko jest możliwe, opcją kluczem jest na karcie produktu pozycja OPAKOWANIE:

    - dodając produkty do bazy możesz nadawać im cenę oraz jednostkę miary, np. kg i sztuki. Możesz też wprowadzić wartość w polu: opakowanie. Przykład, sprzedaję napój 200ml za 2 zł, na sztuki i w polu opakowanie wpisuję 6. Oznacza to że klient, który kupi napój, może kupować tylko wielokrotność 6. Po dodaniu do koszyka 1 napoju, system sam zmieni mu to na wartość minimum czyli 6 sztuk. Oczywiście masz obsługę magazynu, więc ściąga Ci 6 butelek.

    Wadą jest to że cena naliczana jest 6 x 2 zł, dlatego musiałbyś wprowadzić nową cenę, drugą, np. hurtowa, wg. której będzie liczona ilość, ale też taka cena musi być aktywowana użytkownikowi, poprzez prawo dostępu np. do cen hurtowych. Dodatkowa robota.

    - drugim wariantem będzie więc utworzenie wariantów, a więc tworzymy sobie grupę wariantów np. napój, cecha: ilość i wartości do wyboru 1 sztuka lub 2, 3, 4, 5...100 (ile chcesz). Koniecznie z obsługą magazynu. Generujesz warianty i wtedy:

    wariant 1: sztuk 1, cena 2 zł, opakowanie b/z
    wariant 2: cena 1,90, opakowanie 2 = 2x1,90

    ale możesz też ustanowić, że wariantem jest zgrzewka, np. 12 sztuk i wtedy wariant: zgrzewka/12, cena 1,77 zł, opakowanie 12

    Klient widzi w sklepie produktu, chce go kupić, jedyne co wybiera, to wariant, sztuka albo zgrzewka, albo inna wartość. Ceny wariantów możesz ustalać na sztywno lub +/- jakaś wartośc od ceny głównej lub % wartości ceny głównej.
     
  3. www.regałka.pl

    www.regałka.pl Wyjadacz

    Wiadomości:
    91
    Docenione treści:
    4
    Grzesiek,

    Dzięki wszystko pięknie ale..
    Mi chodziło o zestawy RÓŻNYCH produktów. Czyli klient kupuje zestaw który się składa z konkretnych np. 4 produktów w cenie 50zł podczas gdy za każdy z tych produktów z osobna musiałby zapłacić 15zł i po jego kliknięciu ze stanu zdejmują się 4 produkty wchodzące w jego skład.
     
    yesandno lubi to.
  4. PiotrekZ

    PiotrekZ eCommerce Team Moderator forum

    Wiadomości:
    149
    Docenione treści:
    8
    Porządki na forum. @www.regałka.pl funkcjonalność łączenia różnych produktów w zestawy powinna pojawić się w tym roku :)
     
  5. www.regałka.pl

    www.regałka.pl Wyjadacz

    Wiadomości:
    91
    Docenione treści:
    4
    @PiotrekZ super, ale wolałbym aby najpierw pojawiła się możliwość zarządzania produktami na które czekają klienci, bo w nowej aktualizacji 1.8.18 i 1.8.19 znowu tego nie ma : (
     
  6. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @www.regałka.pl staramy zawsze w aktualizacjach dodawać najbardziej potrzebne poprawki oraz nowości. Tak jak wspomniał Piotrek do końca tego roku wyczekiwana przez Ciebie funkcjonalność zostanie wdrożona.
     
  7. iisjah

    iisjah Bystrzak

    Wiadomości:
    67
    Docenione treści:
    5
    Ponieważ zestawy weszły w tej aktualizacji chcialam sie o coś zpytać.
    Gdzie będzie można włączyc zestawy? Na razie nie znalazłam sposobu na włączenie ich, a inne dodatki z aktualizacji 1.8.22 juz są wprowadzone.
    Czy może akurat zestawy jeszcze nie wprowadzone?
     
  8. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @iisjah opcja tworzenia zestawów jest już dostępna i znajduje się w Asortyment->Produkty i przy przycisku dodaj produkt jest możliwość wybrania dodaj zestaw
     
    iisjah lubi to.
  9. GD-sklep

    GD-sklep Uczestnik

    Wiadomości:
    29
    Docenione treści:
    4
    Hej LukaszC,
    czy możesz od razu zakutalizować nas (i dokumentację) odnośnie API do ClickShop:
    - jak taki zestaw będzie widoczny poprzez API? Jako produkt?
    - jak dodać przez API nowy zestaw?
     
    lukbal lubi to.
  10. lukbal

    lukbal Wyjadacz

    Wiadomości:
    90
    Docenione treści:
    2
    podbijam ten temat bo mnie to też interesuje. Gdzie znajdę informacje jak przez API pobrać cenę poszczególnych produktów w zestawie?
     
  11. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @PaulinaZ rzucisz okiem na ten wątek? Może coś podpowiesz w temacie a może warto by było zgłosić to dalej?
     
  12. Edzia

    Edzia Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Witam,
    mam problem, z którym nie mogę sobie poradzić.
    Potrzebuje aby produkt wyświetlał się cena za sztukę, a sprzedawał w pełnych opakowaniach po 12szt. Mogę ustawić jak ktoś już pisał poniżej :
    - dodając produkty do bazy możesz nadawać im cenę oraz jednostkę miary, np. kg i sztuki. Możesz też wprowadzić wartość w polu: opakowanie. Przykład, sprzedaję napój 200ml za 2 zł, na sztuki i w polu opakowanie wpisuję 6. Oznacza to że klient, który kupi napój, może kupować tylko wielokrotność 6. Po dodaniu do koszyka 1 napoju, system sam zmieni mu to na wartość minimum czyli 6 sztuk. Oczywiście masz obsługę magazynu, więc ściąga Ci 6 butelek.

    Tylko tutaj pojawia się problem ponieważ zakup od 1-12 to zakup 1pełnego opakowania czyli 12poj szt, wartość np. 13 to już kolejna wielokrotność czyli klient kupuje 24szt - dwa opakowania. Co mam zrobić aby klient wpisując wartość 1 - kupował 1paczkę czyli 12szt i analogicznie wpisując 2- kupował 24szt . Próbowałam z opcją jednostka miary ale ta jeszcze bardziej wprowadza w błąd. Ponieważ przy okienku ilość pojawia się np. ustawiona przeze mnie informacja paczka 12szt - tutaj klient już głupieje bo na zdrowy rozum powinien wpisać 1 lub 2 lub 3 itd x paczka 12szt ale tutaj nic się nie zmienia aby zakupić np 24szt znów musi wpisać wartość pomiędzy 13-24 :-(
    Czy da się top jakoś mądrze ustawić?

    Wiem, że mogę zrobić to przez opcję "wariant" ale nie chcę aby klient miał dodatkowe okienko do odhaczania a ja mnóstwo pracy przy dodawaniu wariantów - niestety tej opcji nie da się zrobić przy hurtowej wrzutce csv :-(
     
    Ostatnia modyfikacja: 16 Czerwiec 2021
  13. machum93

    machum93 Znawca

    Wiadomości:
    225
    Docenione treści:
    28
    @Edzia pytanie czy możesz ustawić lekko zawyżoną cenę za 1 szt. , bo jeśli tak można dodać nowy zestaw produktowy składający się z 12 sztuk danego asortymentu i ustawić mu odpowiednią cenę. W sklepie dla klienta będzie on widoczny jako dodatkowy produkt i po otwarciu go zobaczy informację na dole z jakich produktów się on składa oraz przekreśloną cenę z informacją, że w zestawie taniej (tą funkcję uruchamiasz w edycji danego zestawu ).
    Finalnie klient chcąc zamówić 2 zestawy będzie mógł wpisać po prostu wartość 2 a Tobie z magazynu sklepowego zejdzie 24 elementy.
     
    Edzia lubi to.
  14. Edzia

    Edzia Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    @machum93 niestety nie - jest to paczka 12szt sztucznych główek kwiatowych dlatego cena jednostkowa musi się zgadzać. Poza tym do każdego produktu musiała bym ustawić odpowiedni zestaw. Niestety to bardzo pracochłonne sprzedajemy setki różnych główek kwiatowych a każdy kolor i rodzaj to inna pozycja w sklepie :-( Cóż na razie ustaliliśmy, że zostajemy przy cenie za pełne opakowania :)
     
  15. machum93

    machum93 Znawca

    Wiadomości:
    225
    Docenione treści:
    28
    @Edzia ewentualnie jest jeszcze możliwość wdrożenia własnego rozwiązania poprzez JS + modyfikację plików tpl przez developera np. licznik rozpoczyna się od 12 szt i po przycisk dodaj więcej dopisuje kolejne 12 elementów. Tutaj niestety gotowego kodu nie uzyskasz na forum, ponieważ trzeba to dobrze przeanalizować i wykonać poprawki w kodzie sklepu. Skontaktuj się z obsługą e-commerce home.pl w celu dopytania się o ofertę wprowadzania dedykowanej zmiany.
     

Poleć forum znajomym