1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Menu w RWD na Android

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika lukbal, 6 Listopad 2018.

  1. lukbal

    lukbal Wyjadacz

    Wiadomości:
    90
    Docenione treści:
    2
    Cześć, Testuję swój sklep na różnych urządzeniach.
    Na PC i iPhone jest wszystko dobrze, natomiast na Android zauważyłem dziwne zachowanie menu. Konkretnie chodzi o to, że po najechaniu i kliknięciu w element menu nie podświetla się dany element a cała grupa.
    Przykład poniżej - najeżdżam i klikam w kategorie "Mydła", a pooświetla się cała grupa "Pielęgnacja ciała" zamiast same "Mydła" .
    Problemu nie ma na iOS i PC.
    O co chodzi?

    upload_2018-11-6_15-56-53.png
     

    Załączone pliki:

  2. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    Sprawdziłem zmienne CSS na sklepie Twoim i nie widzę, żadnych elementów hover dla wersji mobilnej. Sprawdzę jeszcze to dokładnie i dam znać, bo teraz wygląd mi to na działanie androida.
     
  3. lukbal

    lukbal Wyjadacz

    Wiadomości:
    90
    Docenione treści:
    2
    Dzięki za szybką reakcję!
    Zastanawiam się czy hover to dobry kierunek, bo wydawało mi się, że hover dotyczy sytuacji gdy najeżdża się kursorem na dany element, a nie sytuacji gdzie już się kliknie element. Ale ekspertem nie jestem więc to tylko sugestia.
     
  4. lukbal

    lukbal Wyjadacz

    Wiadomości:
    90
    Docenione treści:
    2
    coś może wiadomo?
     
  5. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @lukasz.balkowiec taka sytuacja dzieje się na każdej szacie RWD , niestety nie udało mi się jeszcze odnaleźć przyczyny
     
  6. lukbal

    lukbal Wyjadacz

    Wiadomości:
    90
    Docenione treści:
    2
    Dzięki za info. Czekam w takim razie dalej na rozwiązanie problemu.
     
  7. lukbal

    lukbal Wyjadacz

    Wiadomości:
    90
    Docenione treści:
    2
    Cześć, czy coś ruszyło do przodu w tym temacie?
     
  8. lukbal

    lukbal Wyjadacz

    Wiadomości:
    90
    Docenione treści:
    2
    Witam,

    Kiedy mogę liczyć na rozwiązanie defektu sklepu, bo trwa to już blisko 3 tygodnie?
     
  9. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @lukasz.balkowiec takie zaznaczenie wynika z struktury menu RWD. Menu jest w 100% działające, niestety na ten moment nie planujemy zmienić mechanizmu tworzenia menu RWD.
     
  10. lukbal

    lukbal Wyjadacz

    Wiadomości:
    90
    Docenione treści:
    2
    Niestety to smutne wieści, bo wygląda to słabo :(

    To może przy okazji pytanie dotyczące tego menu RWD - czy jest możliwość dodania "Strony głównej" w rozwijanym menu dla wersji mobile?
     
  11. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    Przychodzą mi tutaj 2 możliwości przerobienie tpl z menu i dodanie linku strony głównej do wersji menu RWD lub dodanie linku wewnętrzenego do nagłówka z adresem strony głównej i ukrycie go przy pomocy css z widoku deskopowego przy pomocy takiej wartości:

    Kod:
    #id linku{
    display:none;
    }
    
     
  12. lukbal

    lukbal Wyjadacz

    Wiadomości:
    90
    Docenione treści:
    2
    coś mi nie działa ta druga opcja. Dodałem link, ma id headlink24 ale jakoś ukryć na desktopie go nie mogę. I druga sprawa, to dlaczego na tel pokazuje mi się na dole menu, a na kompie na górze? chciałbym na górze na tel, a na PC wcale :)
     
  13. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @lukasz.balkowiec w przypadku menu mobilnego na początku dodawane są odnośniki do kategorii. Wstaw ten kod, który dodałeś bo wchodząc na stronę https://unicornbeauty.com.pl/ niestety nie widzę żadnej Twojej ingerencji.
     
  14. lukbal

    lukbal Wyjadacz

    Wiadomości:
    90
    Docenione treści:
    2
    Taki kod:

    @media (min-width: 767px) {
    .headlink24 {
    display:none;}
    }

    Ale nie ukrywa go na PC. A jak zrobić żeby na tel był na górze?
     
  15. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @lukasz.balkowiec wstaw to:
    Kod:
    @media (min-width: 767px) {
    #headlink24 {
    display:none; !important}
    }
    
     
  16. lukbal

    lukbal Wyjadacz

    Wiadomości:
    90
    Docenione treści:
    2
    Działa. Dziękuję bardzo!
    A przestawienie kolejności na tel jest możliwe?
     
  17. lukbal

    lukbal Wyjadacz

    Wiadomości:
    90
    Docenione treści:
    2
    I czy oprócz zmiany kolejności MENU na tel, czy da się wyświetlać na tel tylko wybrane kategorie?
    Na PC mam w MENU widoczne 3 główne (+rozwijane podkategorie), natomiast na tel są wszystkie czyli 5. Dlaczego tak jest i jak to zmienić ?
     
  18. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    Menu mobilne pobiera informacje o wszystkich kategoriach jakie masz dodane w sklepie internetowym, dlatego może być taka rozbieżność. W przypadku zmiany kolejności tylko wybranych sekcji, czyli w drzewie kategorii lub nagłówku.
     

Poleć forum znajomym