1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Jak uruchomić forum dyskusyjne? Posiadam usługę Click Web

Dyskusja w 'Kreator stron internetowych' rozpoczęta przez użytkownika anhem, 11 Listopad 2015.

  1. anhem

    anhem Bywalec

    Wiadomości:
    15
    Docenione treści:
    0
    witam

    mam domene na home.pl ...rowerpolska.pl i mam do niej kreator clickweb i chciałem dodać na stronę Forum czyli możliwość umieszczania wpisów tak jak tutaj...da się to zrobić przez clickweba? ....poza tym zapraszam na www.rowerpolska.pl ...na razie są tam tylko fajne zdjęcia ale wiadomo takie są początki
     
  2. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    W przypadku usługi Click Web utworzenie forum dyskusyjnego jest technicznie niemożliwe. Oczywiście istnieje możliwość utworzenia/postawienia forum na innym serwerze i podlinkowanie do niego w postaci linka na stronie utworzonej w Click Web, ale fizyczne uruchomienie forum nie będzie możliwe na Click Web.

    Jeśli chciałbyś skorzystać z możliwości uruchomienia forum dyskusyjnego, to mogę zasugerować skorzystanie z naszego Autoinstalatora, czyli narzędzia dołączanego do niektórych naszych serwerów, które pozwala za pomocą kilku kliknięć myszki na uruchomienie takiego forum (bez wiedzy technicznej odnośnie instalacji). Więcej informacji na temat Autoinstalatora znajdziesz w naszej pomocy pod adresem: https://pomoc.home.pl/section/produkty-i-uslugi/uslugi-dodatkowe/autoinstalator/

    Na sam początek mogę zaproponować usługę Business Cloud Starter, która umożliwia skorzystanie z Autoinstalatora i uruchomienie takiego forum w kilka minut. Oczywiście w naszej ofercie jest również dostępny mniejszy serwer Business Cloud Basic, ale w jego przypadku dostępna jest tylko jedna baza danych MySQL o pojemności 25MB, co może znacząco ograniczyć możliwości uruchomienia kolejnych stron WWW na tym samym serwerze lub co najgorsze uniemożliwić funkcjonowanie forum, dla którego baza danych może szybko przekroczyć wielkość 25MB. Podsumowując, w przypadku usługi Business Cloud Starter nie ma takich zagrożeń jak te, które przytoczyłem przy wyborze Business Cloud Basic dla takiego projektu.
     
  3. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Tak jak napisał Mariusz, forum tylko na tradycyjnych hostingach, hostingu Wordpress SSD lub w sklepie ClickShop.
    Zgadzam się również z tym, że baza 25MB przy forum to nieporozumienie, obsługiwałem już fora mające bazy po kilkaset MB lub nawet ponad GB.
     
  4. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    A propos bazy - ja przez kilka lat mieściłem się z CMSem (PHP-Fusion) w 4 MB bazie :p
     
  5. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    co innego prosty CMS, co innego rozbudowane forum. Dodatkowo wszystko zależy od tego czy grafiki i pliki trzymasz na dysku czy w bazie, a tym bywa różnie,
     

Poleć forum znajomym