1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Paczkomaty - email do klienta, instrukcje warunkowe

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika bankservice, 28 Wrzesień 2015.

  1. bankservice

    bankservice Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Jak w emailu do klienta użyć instrukji {if} dla formy wysyłki {shipping} w przypadku Paczkomatów?

    Chciałbym aby po wybraniu kuriera pojawiła się tylko jego nazwa ale w przypadku wybrania Paczkomatu pojawiła sie "forma wysyłki: Paczkomat" ORAZ adres Paczkomatu.

    Próbowałem 2 metod:

    1.
    Wybrana forma dostawy: {shipping} {if shipping == "paczkomaty"}
    Nazwa paczkomatu: {paczkomaty_machine_order_delivery_name}
    Adres paczkomatu: {paczkomaty_machine_order_delivery_street} {paczkomaty_machine_order_delivery_building}, {paczkomaty_machine_order_delivery_postcode}, {paczkomaty_machine_order_delivery_town}

    Ta wersja zawsze zwraca FALSE i wyświetla tylko {shipping} czyli Paczkomaty


    2. paczkomaty_1.jpg
    i to co ona zwraca.
    paczkomaty_2.jpg

    Niestety ona jest zawsze TRUE czyli dla kuriera również zwraca adres Paczkomatu.

    Jak to ugryźć ?
     
  2. Jerzy A.

    Jerzy A. Bywalec

    Wiadomości:
    16
    Docenione treści:
    2
    hej,
    znalazłem Twój post, bo trafił mi się też takie problem - w potwierdzeniu złożenia zamówienia nie pojawia się żadna informacja o paczkomacie, gorzej, bo podaje adres "domowy" jako do wysyłki.
    Wykorzystałem podane przez Ciebie znaczniki i działa - gdzie można takie i inne znaczniki zaleźć ? Skąd masz te dot. paczkomatu ???


    Ale do sedna ....
    po wklejeniu zmodyfikowanego doku działa tak, że jeśli jest paczkomat to pojawiają się jego dane.


    {if shipping=="Paczkomaty"}
    Wybrana forma dostawy: {shipping}Nazwa paczkomatu: {paczkomaty_machine_order_delivery_name}
    Adres paczkomatu : {paczkomaty_machine_order_delivery_street} {paczkomaty_machine_order_delivery_building}, {paczkomaty_machine_order_delivery_postcode}, {paczkomaty_machine_order_delivery_town}
    {/if}


    W twoim kodzie była literówka ...
    Zapewne analogicznie można zrobić dla kuriera, ale nie wiem jakie informacje są w jakich znacznikach.
     
    Mariusz lubi to.
  3. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Znaczniki odnośnie Paczkomatów, które można użyć w wiadomościach e-mail znajdziesz bezpośrednio w panelu sklepu Click Shop.

    Zaloguj się do panelu sklepu Click Shop i przejdź do opcji menu "Zawartość" -> "Wiadomości e-mail". Po lewej stronie zostanie wyświetlona lista wiadomości e-mail, które wysyłane są ze sklepu do klientów. Jeśli wybierzesz wiadomość, przy której będzie można skorzystać ze znaczników dotyczących paczkomatów, to na samym dole ekranu znajdziesz listę wszystkich dostępnych znaczników (wraz z tymi dotyczącymi konkretnie paczkomatów).

    Poniżej dodaje zrzut ekranu ze znacznikami dotyczącymi produktów oraz paczkomatów:
    znaczniki-click-shop1.png

    Poniżej dodaje zrzut ekranu przedstawiający znaczniki ogólnego użytku:
    znaczniki-click-shop2.png
     
  4. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Mariusz, a dasz radę to dać w lepszej jakości? :D
     
  5. Jerzy A.

    Jerzy A. Bywalec

    Wiadomości:
    16
    Docenione treści:
    2
    Dam se rękę teściowej uciąć, że wcześniej jak szukałem to tego (tzn. tyle) nie było :)
    Nawet na info dzwoniłem z zapytaniem gdzie można takie rzeczy znaleźć, przyjęto zgłoszeni i miał ktoś odpisać
    cóż ... dobrze że tu się znalazło :)
     
    Mariusz lubi to.
  6. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Starałem się, ale mechanizm forum trochę "pomniejsza" jakość i rozmiar obrazków. Mogę tylko zasugerować sprawdzenie tych znaczników samodzielnie już w panelu sklepu. Wybaczcie :)
    Zostań z nami na forum dłużej, to zaskoczymy Cię jeszcze nie raz :)
     
  7. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Znaczniki zmieniają się w zależności od wiadomości która jest tworzona/edytowana. Dlatego niektóre będą miały ich więcej inne mniej.
    Lista dot. paczkomatów i zamówionych produktów, dostępna jest w Zamówienie - Potwierdzenie.

    Ogólnie: znaczniki które są przypisane danej wiadomości, działają z nią w 100%.

    Można także kopiować znaczniki z innych szablonów wiadomości (niewystępujące standardowo na liście znaczników dla danej wiadomości), ale nie gwarantujemy ich działania. Szablony wiadomości mają dedykowane znaczniki. Jeśli więc chcesz spróbować "pomieszać" je, konieczne będzie przetestowanie, czy szablon wiadomości odczytuje znacznik pobrany z innej wiadomości. Jeśli nie odczytuje, to nie działa.
     

Poleć forum znajomym