1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Wordpress, a home.pl

Dyskusja w 'Hyde Park' rozpoczęta przez użytkownika Alagorek, 12 Październik 2015.

  1. Alagorek

    Alagorek Bywalec

    Wiadomości:
    16
    Docenione treści:
    2
    Dzień dobry!

    Przez lata korzystałem z Waszych usług, teraz moja strona korzysta z innego usługodawcy. Nie miałem zbytnio na to wpływu, tego wymagał "programista" strony. Dokładnie chodzi o to, że większość osób, które b.dobrze znają się na programowaniu stron WWW nie poleca Home.pl. Bardzo mnie ciekawi dlaczego. Oczywiście dopytywałem.

    Beznadziejny support, najgorszy hosting - takie odpowiedzi padały. Szkoda, uważam, że jesteście numer jeden na rynku. Dobry kontakt z klientami, dobrze przygotowane materiały pomocowe itp. Więc w czym problem? Czy najgorszym supportem można nazwać to, że za większość rzeczy do zrobienia trzeba płacić? Inne hostingi robią pewne rzeczy za darmo - przywrócenie bazy danych, pomoc techniczna, która wykracza poza obowiązki...

    Wnioskując - jak odnosicie się do opinii coraz większej rzeszy osób, które są bardzo bliskie w temacie, oraz do opinii na webhostingtalk.pl? No i najważniejsze, dlaczego większość informacji na forach dyskusyjnych, stronach poświęconych Wordpress nie polecają Waszych usług?
     
  2. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Może ja wypowiem się na ten temat jako między innymi programista.
    Nie rozumiem podejścia wielu tzw programistów do home.pl jeśli chodzi i zastosowane technologie jakość usług itd. Nie miałem przypadku aby jakikolwiek system pisany przeze mnie nie działał na home.pl aby z jakimkolwiek były problemy lub aby działał wolno. Widziałem już kilka systemów pisanych przez pewne marudzące osoby i jestem zdania, że te systemy nie powinny działać nigdzie, kiepski kod może po prostu powodować problemy :)
    Jest też druga sprawa przez którą wiele osób marudzi na home.pl - są to kosztu usługi. Wielu osobom szkoda wydać 900 zł netto na serwer Unlimited i wolą usługę za 40 zł którą będą promować w niebogłosy. Wg mnie dobra usługa = relatywnie wysoki koszt. Tak jest było i będzie :)
    Korzystałem z wielu usług hostingowych przy różnych projektach, łącznie z tymi najtańszymi i powiem tyle, nigdy więcej takich pomysłów, tyle ile ja nerwów straciłem przez te tanie hostingi nie jest warte żadnych pieniędzy.
    To co piszą na webhosttalking to jest jeden wielki pic na wodę :) oni się chyba sami siebie promują nawzajem :) jakoś nie widzę tam realnych testów usług i porównania produktów podobnych, tylko wielu pisze jaki to home zły bo coś im nie działa, tylko jak tak się to czyta to mnie nie dziwi, że im coś nie działa. Wiele rzeczy które nie działają niestety są z winy użytkownika.
    Dla mnie home.pl jest niekwestionowanym liderem na rynku usług hostingowych, serwerowych i domenowych. Nigdy więcej nie będę się bawił z inne hostingi.
     
  3. Alagorek

    Alagorek Bywalec

    Wiadomości:
    16
    Docenione treści:
    2
    Myślę, aby wrócić na home.pl. Moja strona Remiza.com.pl zasługuje na dobry hosting. Muszę tylko nauczyć się przenieść to wszystko na "testowy serwer" w home.pl, aby móc zobaczyć różnice i podjąć ostateczną decyzję.
     
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Cześć, miło mi że dołączyłeś do grona forumowiczów i w jakiś sposób jednak nadal z nami jesteś, mamy nadzieję, że jednak pozostaniesz i dasz się przekonać może do innych usług.

    Zdajemy sobie sprawę z takich opinii, nie sposób znaleźć ich w sieci dziesiątki, tak jak i opinii o innych firmach. Wiadomo, bardziej odczuwa się to w momencie, kiedy mamy konkretny produkt i szukamy na jego temat informacji.

    Przez ostatnie lata, korzystaliśmy z usług z wielu firm, zewnętrznych, których zadaniem było nie tylko wystawiać nam ocenę naszej pracy, ale przede wszystkim zweryfikować tą pracę, znaleźć jej słabe i mocne strony, oraz wyciągnąć z niej to co najlepsze. Naszym zdaniem, oraz zdaniem tych firm, w tej chwili wszystko działa jak powinno, ale zawsze może być lepiej. Nie biorę w tej opinii pod uwagę losowych zdarzeń jak niedostępność infolinii, czy losowe przypadki braku dostępu do usługi.

    W dalszym ciągu przechodzimy audyty jakości, jesteśmy sprawdzani. Przyznane certyfikaty nie dotyczą działania jedynie małych, mniej znaczących działów, a właśnie działów IT i obsługi klienta. Te działy i zachodzące w nich procesy są cały czas monitorowane, a każda sugestia klienta, przekazywana jest niezwłocznie do dalszej analizy.

    Co dalej?


    Home.pl wraz z nielicznymi innymi firmami, działa na rynku opierając swoje istnienie np. o serwery, którymi zarządzamy samodzielnie. Począwszy od panelu administracyjnego, skończywszy na kolorowych kabelkach w Data Center, wszystko jest obsługiwane przez pracowników home.pl. Na takie zaplecze techniczne mogą sobie pozwolić nieliczni, a dużo firm korzysta z usług pośrednika. Oni dają Ci support, panel i cennik usług, inna firma świadczy wsparcie dla serwerów. Problem pojawia się, gdy trzeba reagować. Od chwili Twojego zgłoszenia, nasi administratorzy przystępują od razu do działania. W zależności od złożoności sytuacji, zzasem dłużej, czasem krócej trwa przywrócenie funkcjonalności, ale robimy to sami, wiedząc co, gdzie i jak.

    Nasze wsparcie to 3 główne kanały komunikacji, telefon, czat i mail. Przez ostatnie lata nasz zespół rozrósł się wielokrotnie, ale także przybyło klientów firmy. Raporty niezależnych jednostek, jak np. NASK, udowadniają, że zaufanie wobec naszej firmy nie maleje.

    Czas oczekiwania na połączenie
    nie jest tylko wynikiem dużej ilości klientów, ale także wspomnianego wsparcia jakie świadczymy i staramy się przekazać podczas każdej rozmowy. Każda osoba z którą rozmawiasz, jest pracownikiem firmy i wie, na czym pracujesz, sama też jest w stanie sprawdzić Twoją usługę. Nie przekazujemy nic dalej. Robimy to jedynie celem przekazania informacji np. do innego działu, czy to technicznego czy sprzedaży itp.

    Czy faktycznie gorszym supportem jest to że świadczymy odpłatne usługi IT? Backup? Logi itp? Klient może ocenić to samodzielnie. Oferując płatne rozwiązania, w większości mają one także darmowe odpowiedniki. Udostępniamy kopię zapasową bezpośrednio na FTP, dokumentację do obsługi zarówno naszych usług jak i usług zewnętrznych. Ale warto pamiętać, nie specjalizujemy się (jeszcze) np. w obsłudze aplikacji zew. jak CMS. Ale i to pewnie się zmieni, za sprawą np. nowej usługi Wordpress Hosting SSD. Jesteś w stanie zrobić wszystko samodzielnie, nawet bez pomocy informatyka. A z forum, odnajdziesz też wsparcie dla swojej strony WWW i jej konfiguracji.

    Czytając opinie w sieci, a czytamy je także jako zwykli użytkownicy (którzy mniej lub bardziej znają się na możliwościach naszych serwerów) zawsze stawiamy jedno, ważne pytanie, kto pisze opinię i jakie są jego oczekiwania wobec serwera. Rosnąca liczba klientów i zwiększająca się popularność CMS WordPress na naszych serwerach (przykładowy CMS), pokazują, że strony działają i mają się dobrze. Uzupełniliśmy nasze portfolio o kolejną usługę, wspomniany Wordpress Hosting SSD, który charakteryzuje się jeszcze większą wydajnością, a przy tym np. brakiem limitów odwiedzin.

    Aby odnieść się do tego skąd negatywne opinie, potrzebujemy konkretnych informacji. Co nie działa i w jakiej konfiguracji. Konkretne informacje. I jesteśmy to w stanie sprawdzić - bezpłatnie. Dlatego, że wiele z tych komentarzy odnosi się np. do działania serwera, którego wydajność powinna odpowiadać np. VPS/dedykowi. Na serwerach stoi 10-15 stron, a ich odwiedzalność rośnie. Oczekiwane jest oprogramowanie, które zwykle i najlepiej gdyby było instalowane na serwerze dedykowanym. Czy więc hosting współdzielony zawsze spełni te wymagania? To prosta (złożona od strony technicznej) usługa, która potrafi wiele i ma przy tym prosty panel dostępu. Jest prosta w obsłudze, ale zbyt prosta, dla potrzeb strony, która wymaga mocy serwerów dedykowanych.

    Bezpieczny panel i chroniony dostęp. Jeśli taka usługa to zbyt mało... nasz oferta jest szeroka, kolejnym krokiem jest Hosting Dedykowany (prosta obsługa i wydajność serwera dedykowanego), a dalej oferta homecloud.pl. To jest moim zdaniem odpowiedź na Twoje pytanie. Dopasowanie usługi do potrzeb.

    Oferujemy sprawdzone, stabilne i najnowsze oprogramowanie. Jeśli coś nie jest najnowsze, to znaczy, że albo nie przeszło testów jakości, nie jest warte zaufania, albo czekamy na zakończenie testów i wdrożenie. Nie podejmujemy pochopnych decyzji aktualizując oprogramowanie, bo każda taka zmiana, propaguje się na kontach wszystkich klientów.

    Co do wsparcia wykraczającego poza nasz zakres obowiązków i wiedzy.
    .. forum jest tym, czego szukasz i znalazłeś. W tym miejscu, zarówno my jak i nasi klienci, szukają wspólnie rozwiązań. Dlaczego tak? Bo zakres pytań jakie możesz tu postawić jest nieograniczony, jeśli więc ja nie znam się na CMS, pomoże Ci ktoś inny.
     
  5. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    @Alagorek licz się z tym, że jeśli strona była pisania pod inny serwer i pisana bez zachowania pewnych standardów, jej przeniesienie może nie być takie proste. Ty masz na szczęście Wordpressa więc jeśli nie jest za bardzo przekombinowany nie powinno być większych problemów z przeniesieniem. Pomyśl o usłudze Wordpress SSD, robiłem jej testy i wypada bardzo dobrze, jest szybka itd. Zobacz testy w kategorii dotyczącej tej usługi.
     
  6. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Zarejestruj testowo usługę Wordpress Hosting SSD lub zwykły Business Cloud np. Starter, albo Server.

    WP Hosting SSD jest nową usługa, dużo szybszą i wydajniejszą. W tej chwili objęty jest promocją:
    Możemy uruchomić tą stronę testowo (masz 14 dni free, nie opłacaj nic) wspólnie przeniesiemy zawartość i bazę danych, nie ingerując w działanie oryginalnej strony. Wyłączymy tymczasowo indeksowanie strony w Google i spróbujemy ją uruchomić. Jeśli nie będzie wymagała dodatkowej konfiguracji, wszystko powinno przejść gładko. Fajnie by było, gdybyś w tym samym czasie konsultował to ze swoim informatykiem, aby nie bieżąco wskazał on ewentualnie problemy lub przekazał pytania. To ułatwi nam sprawę a także da odpowiedź na to o co pytałeś wcześniej: czemu home.pl nie lubi podobno WordPress'a... nie lubi? :)

    Jeśli zdecydujesz się, załóż po prostu w kategorii hosting lub Wordpress Hosting SSD nowy temat, np. przenoszę się do home.pl ;) i będziemy tam działać. Jest poniedziałek... do piątku mamy czas ;)
     
  7. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    @Grzesiek chcesz stronę 5 dni przenosić? :)
    @Alagorek zakładaj usługę to do końca dnia jakoś danym radę Ci pomóc z przeniesieniem :)
     
  8. Alagorek

    Alagorek Bywalec

    Wiadomości:
    16
    Docenione treści:
    2
    Mam testowe konto "Business Cloud Unlimited", czy to wystarczy? Czy muszę założyć konto hostingowe specjalnie pod WP? Jeżeli nie trzeba, to muszę przekopiować wszystkie pliki na nowy serwer, a następnie zrobić kopię bazy danych?
     
  9. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Możesz używać Business Cloud Unlimited i Wordpress działa na nim całkowicie poprawnie, Wordpress SSD jest po prostu usługą szybszą.
    Wszystko zależy czego potrzebujesz czy nieograniczonej pojemności czy większej szybkości.
     
  10. Alagorek

    Alagorek Bywalec

    Wiadomości:
    16
    Docenione treści:
    2
    Potrzebuję większej prędkości - serwis działa niczym stary żółw. Boje się jedynie, że miejsca, pojemności po prostu nie wystarczy. Chyba, że w ramach wyjątku można to powiększyć za dodatkową opłatą.
     
  11. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Sprawdź wielkość serwisu po ściągnięciu. 30 GB to naprawdę bardzo dużo jak na stronę (tyle pojemności ma max pakiet Wordpress SSD)
     
  12. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Jeśli chodzi o pojemność usługi Wordpress Hosting SSD, zacytuję odpowiedź z wiadomości prywatnej:

    W chwili obecnej, mając na uwadze, że całość pracuje na dyskach SSD oraz podwyższonych parametrach bezpieczeństwa, aby nie zwiększać niepotrzebnie ceny usługi, pojemność pozostaje bez zmian. Potwierdziłem to z kierownikiem produktu, że oczywiście mając na uwadze zapotrzebowanie (miejsce na pocztę chociażby) będziemy tą usługę rozwijać.

    Na dzień dzisiejszy nie zwiększamy parametrów, także odpłatnie.

    W tym przypadku do działania poczty, nie jest potrzebne mocniejsze rozwiązanie a bardziej pojemne, więc mając np. wykupiony serwer sklepu czy usługę Business Cloud, możesz też rozbić działanie poczty i strony WWW na dwa serwery. Nawet jako rozwiązanie tymczasowe.

    Strony umieścić na SSD, kierując domenę na jego adres IP, a pocztę w tej samej domenie pozostawić na drugim serwerze, Business Cloud lub serwerze sklepu.
     
  13. Alagorek

    Alagorek Bywalec

    Wiadomości:
    16
    Docenione treści:
    2
    Tak poza tematem, korzystając z okazji. Co myślicie o samym serwisie, wykonaniu? @Grzesiek oraz @TheL ...
     
  14. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Moim zdaniem szablon na topie, chociaż nie jestem zwolennikiem serwisów z tak dużymi boxami wpisów, podobnie odświeżyło się np. wp.pl
    Ale to już kwestia upodobań. Ja jestem pod wrażeniem za to aktywnej społeczności na FB. Jak w każdym tego typu przypadków chętnie poczytam poradniki, jest tam coś np. o tym do czego służy dany typ gaśnicy i co warto mieć w domu?
     
  15. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Ciekawa strona, widać włożoną w nią pracę. Ma trochę błędów technicznych ale te da się poprawić. Widać też zbudowaną społeczność co jest jedną z najważniejszych rzeczy przy tego typu stronie. Gratuluję pomysłu i zapału w prowadzeniu :)
     
  16. Alagorek

    Alagorek Bywalec

    Wiadomości:
    16
    Docenione treści:
    2
    Dziękuje za opinie, staram się. Strażacy to potężna społeczność, którą staram się promować w internecie. Remiza.com.pl ma uczyć, promować i łączyć.
     
  17. Jephrey

    Jephrey Asystent Beta-tester

    Wiadomości:
    141
    Docenione treści:
    8
    jak widze interesujesz sie takze lacznoscia?my z Piotrkiem @TheL jestesmy licencjonowanymi nadawcami czytaj krotkoalowcami ;) takze niektore tematy sa dosc ciekawe np o pewnej firmie na H :) mysle ze moznaby odnosnie przenoszenia podzialac nawet przez temviewer jak cos jest darmowy a nauka przeniesienia czy tzw "rzezbienie" w phpmyadmin jest przydatne chocby jak zapomnisz hasla do wordpressa itd co sie nauczysz Twoje i nie trzeba wydawac kasy ;) niestety frycowe obowiazuje wszedzie ale skoro mozna uniknac pewnych bledow trzeba korzystac tymbardziej ze forumowicze pomoga takze do Piatku mysle ze temat spokojnie ogarniesz a jak masz na starym hostingu dostep ssh to mozna to w ogole przezucic w miare szybko juz TheLa w tym glowa aby ogarnac temat on lubi takie wyzwania hahha ;)
     
  18. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Wyzwaniem to jest za przeproszeniem założenie majtek przez głowę :) przeniesienie Wordpressa to sprawa prosta :)
     
  19. Alagorek

    Alagorek Bywalec

    Wiadomości:
    16
    Docenione treści:
    2
    Wyzwaniem to jest pożarnictwo i ratownictwo z pełnym ekwipunkiem! :)
     
    Mariusz lubi to.
  20. Alagorek

    Alagorek Bywalec

    Wiadomości:
    16
    Docenione treści:
    2
    Cześć! Strona już jest na Home.pl - póki co widzę wielką poprawę!

    zobaczcie sami.

    www.Remiza.com.pl
     
    Mariusz lubi to.

Poleć forum znajomym