1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Brakujące elementy: price w google

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika yankes, 30 Grudzień 2015.

  1. yankes

    yankes Artysta

    Wiadomości:
    279
    Docenione treści:
    15
    AIRPRESS-HL155/50-Kompresor 1 1 15-12-25 – Brakujące elementy: price

    Podpowie mi o co chodzi skoro wszystko jest uzupełnione a w danych strukturalnych gogle wyskakuje mi cos takiego?

    Nie wiem czy to wystarczy, ale wczesniej w index.tpl zmienielem z <span class="price-name">{translate key="Price"} na <span class="price-name">{translate key="Twoja cena"}
    wnioskujac ze w elementach ktore sa w promocji niema bledu to bedzie tutaj blad, narazie zmienilem na stara wersje, jak myslicie powinno juz byc ok?
     
    Ostatnia modyfikacja: 30 Grudzień 2015
  2. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    to nie jest wina tej zmiany. W sumie nie powinno być to problemem, ponieważ jeśli wyszukasz produkt zamarkowany ręcznie, wyświetli się on dobrze z danymi strukturalnymi, aktualnie testuję pewne rozwiązanie które powinno zlikwidować "problem" braku price, ale udostępnię je dopiero jak będę miał pewność, że wszystko działa jak powinno.
     
  3. yankes

    yankes Artysta

    Wiadomości:
    279
    Docenione treści:
    15
    zapewne wplywa to na efekt wyszukiwania w gogle? :D
    Jakbys mogl poradz co jeszcze moge zmienic w stronie zeby gogle indexowalo ja lepiej
     
  4. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Nie zauważyłem aby wpływało to negatywnie na pozycjonowanie.
    Tak przy okazji zapytam czemu zmieniłeś w kodzie opis ceny a nie w tłumaczeniu polskim?
     
  5. yankes

    yankes Artysta

    Wiadomości:
    279
    Docenione treści:
    15
    niewiem nawet za bd o co pytasz :p jestem samoukiem i bawie sie od roku ze strona :p css modyfikuje intuicyjnie :D wiec nie zawsze wychodzi :p
     
  6. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Chodzi o to, że za tłumaczenie odpowiada ta fraza translate key czyli teraz jest Price, a cała treść tłumaczonych słów jest w odpowiednim miejscu w panelu.
     
  7. yankes

    yankes Artysta

    Wiadomości:
    279
    Docenione treści:
    15
    mniejszza o wiekszosc skoro mowisz ze nie wplywa to na indexowanie :p lepiej podpowiedz jak wkleic ten widget ze skapca w logobara w dolny prawy rog na tle, zeby sie biale tlo nie rozuswalo ;P
     
  8. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @yankes - użytkownik @TheL miał na myśli, że tłumaczenia najlepiej modyfikować w panelu administracyjnym sklepu Click Shop w miejscu: Konfiguracja -> Ustawienia regionalne -> Języki

    Przy wybranym języku kliknij ikonę koła zębatego i wybierz opcję "Edytuj". Na następnym ekranie po lewej stronie ekranu, kliknij zakładkę "Frazy". Za pomocą pola "Wyszukaj frazę" możesz wyszukać te słowo, którego tłumaczenie chcesz zmienić. Jest to o wiele lepszy sposób, niż ręczna podmiana tłumaczenia.
     
  9. yankes

    yankes Artysta

    Wiadomości:
    279
    Docenione treści:
    15
    a czy jak zglosilem juz raz strone do indexowania czy beda mi non stop ja sledzic jak dodam jakies produkty, czy mam ponownie dac do przeanalizowanie dla gogle?
     
  10. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Google samo zadba o to aby Cię "przeszukać" ale jak to bywa, nikt nie wie dokładnie w jakim czasie jest to wszystko realizowane. Nie mniej jeśli już zgłosiłeś witrynę, to w zasadzie zostaje Ci tylko rozwijać swoją stronę/sklep.
     
  11. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Potwierdzam słowa Grześka, teraz pozostaje czekać. Roboty google co jakiś czas odwiedzają stronę i ją indexują.
     

Poleć forum znajomym