1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Duplikowanie produktów a kod produktu

Dyskusja w 'Panel sklepu' rozpoczęta przez użytkownika SzN, 7 Styczeń 2016.

  1. SzN

    SzN Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    0
    Mam produkt z kodem A5C8-2680D i duplikuje ten produkt na inne a tu takie długie kody tych duplikatów:
    A5C8-2680D_20160106152724
    A5C8-2680D_20160106152859

    Czy to tak powinno być?
     
  2. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    Dzieje się tak, ponieważ 'kod produktu' to jedyna unikalna wartość widoczna w panelu dla każdego produktu. Można ją porównać do klucza głównego przy rekordach w bazie danych. Jeśli duplikujesz dany produkt - tworzysz w bazie nowy obiekt (rekord) o nowym ID, zatem 'kod produktu' nie może być taki sam, stąd system dopisuje "od siebie" przy tym polu pewną dodatkową wartość.

    W sklepie mogą być produkty o tej samej nazwie, ale nigdy o tym samym kodzie produktu. Wydaje mi się, iż jest pewne powiązanie relacyjne między kodem produktu (panel) a ID (klucz główny) w bazie tegoż rekordu. Wnioskuję to stąd, iż w czasie korzystania z "Centrum Wymiany Danych" zwróciłem uwagę, iż jeśli:

    - wykonam import pliku do sklepu i w polu "kod produktu" wpiszę istniejącą w sklepie wartość - nadpiszę właśnie ten produkt
    - wykonam import pliku do sklepu, ale zmienię "kod produktu" wpisując wartość nieistniejącą w sklepie - utworzę nowy obiekt o kolejnym ID (choćby wszystkie pozostałe pola były takie same jak innego produktu)

    Pisałem o tym troszkę tutaj na samym dole:
    https://forum.home.pl/threads/przenoszenie-wszystkiego-na-inny-jezyk.129/#post-3189

    ----

    Jeśli chcesz zmienić wartość pola "kod produktu" - możesz to zrobić tylko z panelu sklepu bądź poprzez Click Studio. Odpada plik "csv".
     

Poleć forum znajomym