1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Kategorie - masowe dodawanie produktów

Dyskusja w 'Panel sklepu' rozpoczęta przez użytkownika JacekB, 30 Wrzesień 2015.

  1. JacekB

    JacekB Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Witam,

    Brakuje mi opcji dodawania produktów do dodatkowej kategorii z poziomu danej kategorii lub poprzez eksport/import.
    Dodawanie z poziomu produktu jest bardzo pracochłonne.
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    W chwili obecnej jest to faktycznie dostępne z poziomu tylko karty produktu.
    Przekazuję temat do weryfikacji jako sugestia do kierownika produktu.
     
  3. czara

    czara Stały bywalec

    Wiadomości:
    38
    Docenione treści:
    2
    Nie zakładam nowego tematu bo mam podobne pytanie, czy istnieje możliwość skopiowania produktu z wariantami, atrybutami i produktami powiązanymi, ewentualnie z którąkolwiek opcją? Mam sporo produktów różniących się jedynie wzorem lub drobnymi szczegółami więc wystarczyłoby zmienić same zdjęcia a tak dodawanie tego wszystkiego za każdym razem jest bardzo czasochłonne. Takie masowe dodawanie produktu byłoby BARDZO przydatne :) Grzesiek jakieś pomysły? Pomogłeś przy wycenie przesyłek może wymyślisz coś w tej kwestii?
     
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Niestety, nie ma na to rozwiązania.

    W sklepie, w sekcji Asortyment, dostępny jest przycisk DUPLIKUJ (klikamy w koło zębate obok nazwy produktu). Dostępny jest on jednak tylko dla produktów głównych, nie wariantów. Powoduje on skopiowanie produktu 1:1, a w przypadku pracy z kilkoma wersjami językowymi, także skopiowanie produktu do danej wersji językowej.

    Nowy produkt otrzymuje nowe ID i osobny stan magazynowy. Nie obejmuje to jednak duplikowania wariantów.

    Istnieje też opcja translacji produktu. Kiedy przełączymy się na wybraną wersję językową, klikniemy w edycję produktu głównego i od razu klikniemy ZAPISZ, zostanie ona dodana do listy produktów aktywnych dla danej wersji językowej. Kod produktu pozostanie ten sam, podobnie jak stan magazynowy - będzie to więc jedynie wersja tego samego produktu dla 2 języków. Translacja dotyczy zarówno produktu jak i wariantów. Nie pomoże Ci to jednak przy kopiowaniu.

    Aby uprościć sprawę możesz co najwyżej skopiować produktu główne, albo poprzez w/w przycisk DUPLIKUJ albo np. Centrum Wymiany Danych i plik CSV.
     
  5. czara

    czara Stały bywalec

    Wiadomości:
    38
    Docenione treści:
    2
    A w tej translacji jak wrócę na język polski czy ten nowy produkt również będzie widoczny na liście produktów w języku polskim? Czy skopiują się wszystkie warianty, atrybuty i produkty powiązane? Wole zmienić numer ID i stan magaz. niż dodawać ręcznie wszystkie atrybuty, warianty i produkty powiązane.
    Funkcja duplikuj nie zawiera atrybutów ani produktów powiązanych, plik CSV również. Załóżmy że mamy sklep odzieżowy klient ma 1000 rożnych swetrów od sweter 1 do sweter 1000, do każdego swetra ma przypisane 5 wariantów czyli rozmiary S,M,L,XL,XXL (tak jak to jest w większości sklepów z odzieżą) i żeby dodać te warianty musi zduplikować produkt główny czyli np. sweter 1 i ręcznie dodawać każdy wariant i tak z każdym swetrem od 1 do 1000? :)
     
  6. SzN

    SzN Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    0
    Mam ten sam problem.. jak dla mnie brak kopiowania wariantów przy duplikowaniu produktów jest nieporozumieniem.. w moim przypadku wystarczyłby "guzik" zaznaczy wszystko w wariantach. Mam 5 rozmiarów i 26 kolorów.. stany magazynowe niepotrzebne.
     
  7. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    Wszystko ładnie się kopiuje. Szczegółowo na temat przenoszenia wszystkiego na inny język dyskutowaliśmy tutaj:
    https://forum.home.pl/threads/przenoszenie-wszystkiego-na-inny-jezyk.129/#post-3189
    Polecam rzucić okiem na "nieme" video, które wrzucił @Grzesiek . Ja podsumowałem wszystko na samym końcu w dość długim wpisie, gdzie dorzuciłem też garść swoich spostrzeżeń.
    @Grzesiek napisał w zasadzie, jaki jest stan obecny. Temat "manipulowania" wariantami produktów przewija się w zasadzie od początku istnienia forum. Swojego czasu otrzymałem informację od BOK home.pl, iż w aktualizacjach przewidzianych na początek 2016 roku planowane jest wdrożenie eksportowania produktów z wariantami poprzez "Centrum Wymiany Danych" (csv). Pierwotnie mają być tym objęte warianty "niestockowe" - tzn. bez obsługi magazynowej.
     
    michalhockey lubi to.
  8. czara

    czara Stały bywalec

    Wiadomości:
    38
    Docenione treści:
    2
    Stau nie wiem czy dobrze rozumiem, exportuje "Dodawanie i aktualizacja produktów (wszystkie dane)"w języku angielskim, zmieniam kod produktu (w pierwszej kolumnie product code) zapisuje i importuje do click shopu już w języku polskim? Czy w pliku csv mogę usunąć resztę produktów i zostawić tylko ten który chce skopiować i powielić go np. 10 razy, później każdemu nowemu produktowi dodać nowy kod i zaimportować? Czy click shop doda tylko ten jeden produkt a reszta zostanie po staremu czy skoro nie ma tych produktów w csv usunie je tez ze sklepu?
     
  9. czara

    czara Stały bywalec

    Wiadomości:
    38
    Docenione treści:
    2
    sprawdziłem, kopiują sie tylko podstawowe elementy jak przy duplikowaniu z poziomu panelu sklepu, nawet dodatkowych kategorii nie ma... zostaje wpisywanie ręczne...
     
  10. SzN

    SzN Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    0
    Co do nie tylko mojego problemu.. pewnie dałoby się skopiować wartości wariantów itp. z poziomu bazy danych SQL. Tylko czy są i jakie są dane dostępowe?
     
  11. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
  12. SzN

    SzN Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    0
    No właśnie czyli "Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi"... warianty się nie kopiują, nic nie można zrobić...

    Pewnie warianty z poziomu bazy da się szybko skopiować do wszystkich produktów.. ale nie udostępnimy danych do bazy sklepu.. BEZ SENSU
     
  13. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    Nie wiem, co dokładnie próbujesz wykonać, ale mogę podpowiedzieć, że jeśli czegoś "masowego" nie można było wykonać poprzez "Centrum Wymiany Danych" to robiłem to poprzez Click Studio. Robota dalej jest ręczna, ale nie trzeba aż tyle klikać - robi się bardziej przejrzyście.
    https://forum.home.pl/threads/import-bazy-produktow-wraz-z-atrybutami.686/#post-4062
    https://forum.home.pl/threads/szybkosc-dzialania-click-shopa-sugestie-od-google.246/page-4#post-3507

    -------------

    Sklep nie ma dostępu do backendu (bazy MySQL, PHP). W sumie można się irytować, ale jest to zrozumiałe - to pewne "know how". Jakby kod "wyciekł" - nikt by nie kupował licencji ;). Jak pisałem kilka postów powyżej - niebawem ma się to zmienić. Zobaczymy.
     
  14. SzN

    SzN Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    0
    Próbuję duplikować produkt, który ma przypisane warianty: 6 rozmiarów i 26 kolorów. Duplikuj kopiuje opis itp ale bez wariantów.. produktów mam tysiące i przy każdym muszę kliknąć 32 razy, żeby zaznaczyć każdy wariant (domyślnie są odznaczone).
     
  15. czara

    czara Stały bywalec

    Wiadomości:
    38
    Docenione treści:
    2
    czyli przez click studio mogę dodać te same atrybuty, warianty czy produkty powiązane do np. 15 produktów za jednym razem tzn. jednym "rzutem" zeby nie klikać w kółko przy każdym produkcie tego samego.
     
  16. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    Niestety nie. Grupę/zestaw wariantów bądź atrybutów trzeba najpierw ręcznie przypisać i "aktywować" w "tradycyjnym" panelu. Gdy tak się stanie poprzez aplikację można:

    - aktywować/deaktywować bądź usunąć dany wariant
    - edytować atrybuty (zmieniać wartości)
     
  17. SzN

    SzN Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    0
    Jeśli masz dużo wariantów i musiałbyś klikać kilkadziesiąt razy jak ja żeby aktywować je wszystkie to dodaj sobie do zakładek w przeglądarce taką stronę z nazwą np. CHECKBOXy:

    Kod:
    javascript:(function(){ function toggle(box){ temp=box.onchange; box.onchange=null; box.checked=!box.checked; box.onchange=temp; } var x,k,f,j; x=document.forms; for (k=0; k<x.length; ++k) { f=x[k]; for (j=0;j<f.length;++j) if (f[j].type.toLowerCase() == "checkbox") toggle(f[j]); } })();
    Kliknięcie w tę zakładkę spowoduje natychmiastowe zaznaczenie wszystkich Checkboxów przy wariantach.
     
  18. czara

    czara Stały bywalec

    Wiadomości:
    38
    Docenione treści:
    2
    Dzięki Stau za odp.
    to jakiś zły sen normalnie, jak pomyśle ile mam bezsensownego klikania przy każdym produkcie to aż mi się sklepu odechciewa...
     
  19. SzN

    SzN Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    0
    Spróbuj tego kodu, który podałem wyżej.. na ten moment to chyba max jak można sobie ułatwić.
     
  20. czara

    czara Stały bywalec

    Wiadomości:
    38
    Docenione treści:
    2
    Dzięki SzN, spróbuje jutro się z tym pobawić, ewentualnie Twoim kodem pododaje warianty i atrybuty a później w click studio będę je masowo zmieniał... zobaczymy jak wyjdzie.
     

Poleć forum znajomym