1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Poradniki i instrukcje w formie filmów - fajne?

Dyskusja w 'Dyskusje o funkcjonowaniu forum' rozpoczęta przez użytkownika Grzesiek, 2 Czerwiec 2015.

?

Co wolicie:

Poll closed 9 Czerwiec 2015.
  1. poradniki i instrukcje video z opisem tekstowym

    33,3%
  2. poradniki i instrukcje tekstowe + zrzuty ekranu

    66,7%
  3. poradniki i instrukcje video z lektorem

    0 głos(ów)
    0,0%
  4. inne... napiszcie w komentarzu jakie?

    0 głos(ów)
    0,0%
  1. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Dokumentacja to przede wszystkim zbiór tekstów i obrazów, które w prosty sposób kierują użytkownika przez nierzadko zawiły proces konfiguracji usługi. Tworząc dokumentację, staramy się zawsze patrzyć na problem oczami klienta. Zaczynamy od zera i dochodzimy do rozwiązania. Proste!

    Dzięki czytelnym instrukcjom tekstowym oraz dołączonym zrzutom ekranu, w każdej chwili możecie wrócić do dowolnego punktu po czym przejść do kolejnego.

    Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale takie rozwiązanie wydaje się dobre. Czy to jednak wystarczy?

    Czy Waszym zdaniem prezentacje video także są skuteczne i pomocne? A może znacie inne, ciekawe formy prezentacji informacji, tj. instrukcji, poradników itp.


    Poniżej wrzucam nagranie video, nieme. Zdaję sobie z tego sprawę. Filmik jest uzupełnieniem dodanej instrukcji tekstowej, także tu na forum. Jego zadaniem jest zobrazować to, co zawarte jest w tekście.

    https://forum.home.pl/threads/przenoszenie-wszystkego-na-inny-jezyk.129/#post-416
    https://forum.home.pl/filmy_instrukcje/ClickShop_-_Kopiowanie_wariantow.mp4

    Dajcie znać, jaka forma prezentacji pomocy jest najwygodniejsza dla Was!

    --
    P.S. 1 Ok, tak naprawdę za dużo się u nas dzieje, aby nagrywać to z dźwiękiem ;) I wcale nie chodzi o słownictwo, a nieustannie trwającą burzę mózgów. Wychodzimy z siebie i nie jesteśmy sobą, gdy chodzi o wymyślanie kolejnych instrukcji i rozwiązań.

    Chyba, że wolicie słuchać głosu Ivony?
     
    Ostatnia modyfikacja: 2 Czerwiec 2015
  2. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Całkiem dobry pomysł z video, jednak jakiś dźwięk jest zawsze lepszy niż nic :)
    Jednak jeśli chodzi o rozwiązanie jakiegoś problemu to bez samego opisu tylko oglądając filmik nie koniecznie musi być to najlepszy sposób na nauczenie się czegoś.
    Ivona jest przereklamowana :) a jeśli chodzi o słownictwo można "wypikać" :) Chcemy głosu Home :)
    Każda instrukcja jest ważna, bo pozwala na szybsze zrobienie czegoś na co moglibyśmy zmarnować wiele czasu. :)
     
  3. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Mi się pomysł z filmami podoba ;) i powinny się takie instrukcje pojawić :)
     
  4. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Mariusz, z mojego doświadczenia wiem, że sam filmik nie zawsze pomoże daną wiedzę, jeśli będzie on podparty dodatkowo opisem słownym to wtedy ok jest to super rozwiązanie bo można przeczytać, a potem obejrzeć jak ktoś daną czynność zrobił. Po za tym wiem, że to może wydawać się śmieszne, ale wiele osób nie ma czasu na oglądanie filmików, a opis można szybko "przelecieć" wzrokiem i zobaczyć to co nas interesuje.
     
    Mariusz lubi to.
  5. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Zgadzam się w 100%. Filmy powinny pojawić się jako dodatek do artykułów. Również jestem zwolennikiem tekstów, instrukcji etc.
     
  6. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
  7. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Przyznam, że mam fajniejszy głos :p ale bardzo fajnie wyszło. Brakuje jeszcze jakiejś czołówki home z jinglem jak w wiadomościach :D
     
  8. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Ha! I tak że w biurowych warunkach udało się to nagrać... bo do studyjnych daleko. Czołówka, muzyka, fajerwerki, lokowanie produktu... wszystko będzie. Zaraz utworzę drugą ankietę, czego brakuje w filmie :)

    Wybiła godzina 21:00 zapraszamy na kolejny kurs, z cyklu... Wieczór z home.pl
    W dzisiejszym odcinku Grzegorz i jego problem z kreatorem, moduły nie dają mu spać. Mamy rozwiązanie!


    no i tak dalej i tak dalej :)
     
  9. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Najważniejsze, że jest jakiś ruch :D Całkiem przyzwoicie i oby tak dalej :)
     
  10. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Jest to dopiero wersja robocza nagrań. Za kilka dni wrzucimy właściwe nagrania, którymi będziemy mogli się pochwalić szerszej publiczności :)
     

Poleć forum znajomym