1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Mam dwie usługi click web oraz dwie domeny - jak się pomiędzy nimi przełączać?

Dyskusja w 'Kreator stron internetowych' rozpoczęta przez użytkownika anhem, 30 Styczeń 2016.

  1. anhem

    anhem Bywalec

    Wiadomości:
    15
    Docenione treści:
    0
    witam

    mam 2 domeny do których wykupione mam usługi clickweb.....gdy wybieram opcję zarządzaj stroną to mam możliwość edytowania strony ale tylko jednej ...jak przełączyć się na drugą domenę do której mam wykupiony clickweb?
     
  2. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    Zaloguj się do panelu usługą o uprawnieniach administracyjnych. Sprawdź czy przypisałeś poprawnie domeny (tzn. czy jedną domenę powiązałeś z pierwszym kreatorem, a drugą domenę z drugim kreatorem). W razie potrzeby dokonaj modyfikacji zgodnie z dokumentacją:
    https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/p...era-w-home-pl-domena-jest-oplacana-w-home-pl/

    Przejdź do odpowiedniego kreatora wedle wskazówek:
    https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/jak-uruchomic-aplikacje-click-web-i-zaczac-budowe-strony-www/
    https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/najczesciej-zadawane-pytania-odnosnie-aplikacji-click-web/
     
  3. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Zacznijmy od tego że logując się do panelu administratora (panel.home.pl) jest coś takiego jak usługa administracyjna. Usługa administracyjna, to usługa, której nazwą logując się do panelu, zyskujesz dostęp do całego konta i wszystkich usług (są widoczne w sekcji Usługi). Jeśli więc logujesz się i w sekcji USŁUGI widać tylko jedną usługę to zajrzyj na PULPIT lub do sekcji PŁATNOŚCI, gdzie masz informacje o nazwie usługi adaministracyjnej. Przeloguj się podając jej nazwę jako login i zajrzyj do sekcji USŁUGI. Będziesz miał podgląd wszystkich posiadanych usług, a klikając w ich nazwy i dalej Konfiguracja usługi, przejdziesz do ich konfiguracji.

    Mając nazwę usługi administracyjnej, nie ma konieczności logowania się na każdą usługę osobno (czyli na pozostałe).

    Sekcja PULPIT jest sekcją która w dużej części odpowiada za dostęp do narzędzi usługi do której się zalogowałeś. Dlatego zapewne w kółko edytujesz 1 stronę. Ilość domen i Click Web'ów nie ma znaczenia. Nie jest też warunkiem ich połączenie.

     
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @anhem czy w tym temacie wszystko jest jasne? czy poradziłeś sobie z obsługą panelu czy masz dodatkowe pytania?
     
  5. anhem

    anhem Bywalec

    Wiadomości:
    15
    Docenione treści:
    0
    witam ponownie
    W tym jest problem że po zalogowaniu do panelu jako administrator w liście usług widze tylko jednego clickweba ....do tego JEDNEGO clickweba mam przypisane dwie domeny ....gdy kilkam zarządzaj stroną to zawsze pojawia się jedna i ta sama domena...
     
  6. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Napisz wprost, jakim loginem logujesz się do panelu?

    Kliknięcie zarządzaj stroną podowduje uruchomienie kreatora WWW dla usługi do której jesteś zalogowany, a więc jednego z clickwebów, dlatego tak ważne jest ustalenie usługi administracyjnej. Napisz login, podam Ci dokładne instrukcje
     

Poleć forum znajomym