1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Zmiana nagłówka sklepu

Dyskusja w 'Zmiana wyglądu sklepu i edycja zaawansowana' rozpoczęta przez użytkownika macrins, 21 Luty 2016.

  1. macrins

    macrins Bywalec

    Wiadomości:
    16
    Docenione treści:
    1
    Witam,
    Przeglądałem forum ale nie znalazłem rozwiązań - sam nie za bardzo czuje się na siłach :(

    Proszę o wskazówki w jaki sposób zmodyfikować obecny szablon(górna cześć nad czarnym paskiem), aby uzyskać nagłówek strony taki jak pod czarnym paskiem - czarny pasek jest elementem oddzielającym dwa projekty - nie powinien występować jako element strony czy nagłówka.
    1. Opcje zarejestruj się i zaloguj się - zmiana koloru,wielkości ikon i tekstu
    2. Przeniesienie loga, wyszukiwarki i koszyka do jednej linii i ułożenie tych elementów w wymienionej kolejności
    3. Wyszukiwarka zamiana lupki na przycisk, zmiana koloru i wielkości tekstu
    4. Koszyk zmiana wielkości ikony i koloru
    5. Menu zmiana koloru i wielkości liter

    Dziękuje i pozdrawiam
    Marcin
     

    Załączone pliki:

  2. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Modyfikujemy w edycji zaawansowanej plik body_head.tpl
    jednak jest to sporo zmian i wymaga większego pocięcia pliku
    popatrz sobie na wrzucany przeze mnie wąski nagłówek dzięki niemu zobaczysz o co chodzi.
    Ważnym jest też aby nagłówek był tak zrobiony aby we wszystkich rozdzielczościach wyglądał dobrze.
     
  3. macrins

    macrins Bywalec

    Wiadomości:
    16
    Docenione treści:
    1
    Witam,
    Dziękuje TheL za sugestie - zapoznałem się przygotowanym przez Ciebie wąskim nagłówkiem i nawet go wdrożyłem.
    Poradziłem sobie ze zmianami dodając poszczególne elementy w divach i odpowiednio układając css'a. Niestety utknąłem:
    - jak dodać ikonę koszyka zamiast słowa koszyk ?
    - w kwestiach rwd - wąski nagłówek przesłania logo, wyszukiwanie i koszyk obok siebie nie mają odpowiedniej szerokości - proszę o sugestie w jaki sposób to dostosować.
    dziękuje
    Marcin
     

    Załączone pliki:

  4. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    zmieniłeś miejscami pozycje, a nie zmieniłeś ich paddingów i marginów.
    to samo z nachodzeniem na logo, jest od tego odpowiednia klasa dająca dobry margin-top
     
  5. macrins

    macrins Bywalec

    Wiadomości:
    16
    Docenione treści:
    1
    hi, dziękuje za odpowiedzi ogólne ale prośba o więcej konkretów - nie specjalnie jak widzisz sobie z tym radzę ....

    możesz podpowiedzieć o jakie klasy chodzi i jak je dostosować? nie ma tego w innych wątkach na forum więc myślę, że inni też skorzystają,

    W RWD to chciałem zostać przy układzie z paskiem różowym, logo, paskiem wyszukiwania bez koszyka. dodatkowo zauważyłem, że ikona wyszukiwania nie działa - podpowiesz coś?
    z góry dziękuje
     
  6. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    adres sklepu poproszę, ciężko inaczej podpowiadać
     
  7. macrins

    macrins Bywalec

    Wiadomości:
    16
    Docenione treści:
    1
  8. macrins

    macrins Bywalec

    Wiadomości:
    16
    Docenione treści:
    1
    Witam,
    Pomoże ktoś?
    pozdrawiam
     
  9. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    TheL czy damy radę pomóc użytkownikowi w tym miejscu? Czy jest to raczej bardziej zaawansowana modyfikacja, np. dla agencji interaktywnej typu gabiec.pl Pytam się Ciebie, ponieważ już odpowiadałeś w tematach dotyczących modyfikacji nagłówka. W moim przypadku taka modyfikacja trochę mnie przerasta, jeśli chodzi o CSS.
     
  10. macrins

    macrins Bywalec

    Wiadomości:
    16
    Docenione treści:
    1
    Witam,
    Dziękuje za chęci i starania chociaż mało konkretnie i mam wrażenie, że raczej na odczepnego - w każdym razie poradziłem sobie.

    pozdrawiam
    Marcin
     

Poleć forum znajomym