1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Pozycjonowanie w Click Shop - META Description oraz META Keywords

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika pavali, 25 Lipiec 2015.

  1. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Dlatego też wspomniałem, że są to tylko opinie, o których słyszałem :p czyt. nie dam sobie ręki uciąć za to stwierdzenie. Mogę tylko potwierdzić na podstawie własnego doświadczenia, że większą wagę mają nagłówki niż wyboldowany (pogrubiony) tekst. Oczywiście nie można z nagłówkami przesadzać i tworzyć ich nie wiadomo ile... ale to już dyskusja na inny temat :)

    @pavali spróbuj usunąć "pusty biały" znak w "Konfiguracja" -> "Wygląd" -> "Pozycjonowanie" w polu META Description. Najprawdopodobniej kliknąłeś [enter] podczas uzupełniania opisu i według mnie to jest przyczyna, dla której Google nie chcę odczytać poprawnie description dla Twojej strony. Podkreślam, że jest to tylko moje gdybanie po szybkim zajrzeniu w źródło strony głównej Twojego sklepu internetowego.

    Ale na to by wchodziło, ponieważ kolejną treścią na stronie (pod meta-opisem ze znakiem enter) jest właśnie fragment z ciasteczkami cookies, o którym wspomniał @TheL . Po usunięciu i uzupełnieniu pola Meta Description w jednym ciągu, wyszukiwarka powinna poprawnie zaktualizować opis w wynikach wyszukiwania.

    Przesyłam poniżej przykładowy opis dla sklepu meblowego:
    Może nie jest to jakiś idealny opis, ale przedstawia wartości jakie opis powinien w sobie zawierać.
    • nazwa sklepu, lokalizacja, branża,
    • najważniejsze elementy oferty,
    • inne dodatkowe informacje związane z ofertą lub korzyściami.
     
    pavali lubi to.
  2. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Jestem tego samego zdania co @Mariusz sprawdź co jest z tym description i ponownie wyślij mapę do narzędzi google.
     
    pavali lubi to.
  3. atinstalacje

    atinstalacje Aktywny user

    Wiadomości:
    78
    Docenione treści:
    4
    Witam,

    odgrzeję stary temacik.
    Otóż niedawno przeniosłem sklep na click-shop`a. Wcześniej miał on względnie wypozycjonowane parę produktów/słów. Teraz po sprawdzeniu stanu indeksacji wyświetlają się linki z poprzedniego sklepu. Czy da się w sklepie na click-shopie podmienić te linki na te z google?
     
  4. Dominik

    Dominik Opiekun

    Wiadomości:
    176
    Docenione treści:
    27
    Nie wiem, czy dobrze rozumiem, o co pytasz, ale jeśli tak, to:
    wchodzisz w konkretny produkt -> w menu po lewej stronie przedostatnia pozycja to pozycjonowanie -> Ostatnia pozycja to Adres URL
    Tam podajesz zgodny z poprzednim linkiem
     
  5. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Rozwiązanie zaproponowane przez Dominika może być poprawne, ale nie jestem pewien czy budowa linka do produktu w Click Shop będzie odpowiadała budowie tego linka w poprzednim sklepie. Ja bym zaproponował wykonanie odpowiednich przekierowań 301 i umieszczenie ich w pliku .htaccess - może to być trochę czasochłonne w zależności od ilości produktów, które mają być objęte przekierowaniami.

    W moich prywatnych przypadkach zawsze stosowałem odpowiednie przekierowania 301, czasem było ich nawet kilkaset, ale tym sposobem nie traciłem na pozycjonowaniu. Google po kilku tygodniach załapało, że linki zostały zmienione i zamienił linki na nowe.

    Przekierowania 301 umieszczone w pliku htaccess informują roboty indeksujące o tym, że zawartość starego adresu URL została trwale przeniesiona na nowy adres URL. Kod 301 oznacza „Moved Permanently”, czyli trwale przeniesiony.

    Poniżej dodaję prosty przykład przekierowania 301, gdzie adres URL "twojadomena.pl/test" został przekierowany na adres URL: "twojadomena.pl/test2". Budowa reguł odnośnie przekierowań 301 może się różnić w zależności od ustawień pozycjonowania w sklepie (czyli w jaki sposób zbudowane są linki URL do produktów).
    Kod:
    RewriteEngine On
    RewriteRule ^test$ https://twojadomena.pl/test2 [R=301,L]  
    Więcej informacji na temat przekierowań 301 w pliku htaccess: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/przekierowanie-301-w-pliku-htaccess/

    Podkreślam na koniec, że jest to tylko moja opinia, może jestem trochę staroświecki z tymi przekierowaniami 301 ;), ale właśnie w tym kierunku ja szukałbym rozwiązania. Nie jest wykluczone, że inni użytkownicy forum znajdą inne prostsze rozwiązanie dla Ciebie.
     
    atinstalacje lubi to.
  6. Danuta N.

    Danuta N. Użytkownik

    Wiadomości:
    53
    Docenione treści:
    3

    Wielki obciach, ale mam pytanie: próbowałam założyć konto dla webmasterów i pojawia się problem... Mam pobrać plik (potrafię) :) i przesłać plik pod adres http://niespodzianka4you.pl/... czy Ktoś może mi podpowiedzieć w jaki sposób przesłać?
     
  7. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Ty masz zweryfikować stronę przez wstawienie metatagu podanego przez weryfikator. Wstawiasz go do sklepu we własnych integracjach w pierwszym polu.
     
  8. Danuta N.

    Danuta N. Użytkownik

    Wiadomości:
    53
    Docenione treści:
    3
    Dziękuję za odpowiedź, :) ale pewnie robię coś źle, bo nie weryfikuje mi strony. Kopiuję kod i wklejam w Integracjach własnych - okno 1: Nagłówek strony (oczywiście idę po kolei każdy krok wg metody zalecanej).
     
  9. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    jak rozumiem w narzędziach podajesz realny adres strony? kod musi zadziałać.
     
  10. Danuta N.

    Danuta N. Użytkownik

    Wiadomości:
    53
    Docenione treści:
    3
    Robię tak:
    - kopiuję kod "google7c...." - oczywiście cały
    - logowanie do panelu administracyjnego sklepu
    - wybieram: konfiguracja / integracje / integracje własne
    - w tabeli Nagłówek strony - robię "ctrl v" i wklejam kod "google7c...."
    - robię 3 pkt - sprawdź czy przesyłanie pliku zakończyło się pomyślnie, odwiedzając w przeglądarce stronę http://nies....
    I tu wyskakuje pierwszy błąd - nie znaleziono strony
    - zaznaczam, że nie jestem robotem i zatwierdzam

    i wyskakuje błąd, że nie zweryfikowano strony
     
  11. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    nie, kod to <google veryfication..... takiego czegoś poszukaj ale zaznacz opcję wersyfikacji przez metatag.
     
    Danuta N. lubi to.
  12. Danuta N.

    Danuta N. Użytkownik

    Wiadomości:
    53
    Docenione treści:
    3
    Nie udało się, ale zaskoczyło z metatagiem. Dziękuję bardzo! :)
     
  13. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Najważniejsze, że się udało. Teraz odczekaj kilka dni i patrz codziennie na parametry jakie Ci pokazuje. Zobacz też szybkość strony w narzędziach innych.
     
  14. Danuta N.

    Danuta N. Użytkownik

    Wiadomości:
    53
    Docenione treści:
    3
    Oczywiście.
    A przy okazji mam jeszcze pytanie (o ile mogę w tym wątku): mam dwie różne odpowiedzi od Konsultantów z pomocy ds sklepów Click Shop.. jedna osoba twierdzi, że mam w pozycjonowaniu (w panelu administracyjnym: edytuj produkt / pozycjonowanie) pozostawić puste miejsca, od drugiej osoby dowiedziałam się, że mam sama pouzupełniać okna? I nie wiem kogo słuchać :)
     
  15. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Obie osoby mają rację :D o ile masz produkty dobrze pouzupełniane łącznie z nazwami opisami itd to w sumie nie musisz nic ruszać, ale możesz jeśli chcesz wprowadzić inne opisy tytuły wyświetlane przez google itd.
     
  16. lukoa

    lukoa Spryciarz

    Wiadomości:
    46
    Docenione treści:
    9
    Witam,
    a przy konkretnym produkcie jest adres URL-mam to zostawione puste. Co to tak w ogóle jest i o co w tym chodzi? ;) Oczywiście mam na myśli zakładkę pozycjonowania.
    Korzystając z okazji to jeszcze jedno pytanko- jeżeli jest mapa strony dodana raz w google to ona się sama co jakiś czas odnawia i poprawia moje wpisy czy trzeba to jakoś co jakiś czas uruchomić żeby "zassało" nowe elementy strony?
     
    Ostatnia modyfikacja: 3 Kwiecień 2016
  17. michalhockey

    michalhockey Opiekun

    Wiadomości:
    174
    Docenione treści:
    44
    @lukoa Warto uzupełniać te pola ze względu na pozycjonowanie :) Ja generalnie pole adres URL uzupełniam tak jak jest w tytule, zamiast spacji wpisuję "-" przykład:

    Tytuł produktu: Kubek dla programisty
    adres URL: kubek-dla-programisty.html

    BTW. fajnie by było aby przy którejś aktualizacji dodać auto uzupełnianie adresu URL przy dodawaniu produktu, tak jak jest chociażby w prestashop :)
     
    Mariusz lubi to.
  18. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Dosłownie przed chwilą wysłałem wiadomość do kierownika produktu z Twoją sugestią. Z pewnością nie zignorujemy :)
     
    michalhockey lubi to.
  19. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    tylko pytanie czy - czy _, oba znaczki mają inne znaczenie dla google :D
     
  20. lukoa

    lukoa Spryciarz

    Wiadomości:
    46
    Docenione treści:
    9
    no właśnie-czy- czy_
     

Poleć forum znajomym