1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Pozycjonowanie w Click Shop - META Description oraz META Keywords

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika pavali, 25 Lipiec 2015.

  1. lukoa

    lukoa Spryciarz

    Wiadomości:
    46
    Docenione treści:
    9
    a jak jest np, przecinek? Albo podkategoria? To już dochodzą kolejne pozycje. Je tez wpisujemy?
    np:
    pl/p/YTDY-6x0%2C5-100m/81
    jest to już podkategoria i konkretny produkt.
     
  2. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    but-wizytowy.php
    to dla google informacja aby zaindeksował 2 słowa but i wizytowy
    but_wizytowy_zielony.php
    to dla google informacja aby zaindeksował całą frazę czyli but wizytowy zielony
    niby znaczenie teoretycznie ma to małe jednak z małych rzeczy składają się duże więc wszędzie warto z tym uważać :)
     
  3. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    ja w przypadku kubek dla programisty zastosowałbym bardziej _ ponieważ na kubek i programisty będzie ciężko się wybić, ale za to dla całej frazy kubek dla programisty powinno być to bardzo proste.
     
  4. lukoa

    lukoa Spryciarz

    Wiadomości:
    46
    Docenione treści:
    9
    a to zacznijmy od początku może bo chyba nie do końca jestem pewny swojego toku rozumowania. Ten adres URL który wpisujemy na każdej pozycji, kategorii itd. to sami go sobie tworzymy? Czy to musi być taki adres jak jest wyświetlany na stronie sklepu po adresie właściwym? Bo to może tutaj być problem i dlatego zadaje niepotrzebnie, tyle zbędnych pytań :D
    np:
    adres na stronie sklepu całowity jak już jestem w danej podkategorii jest:
    https://lukoa.pl/pl/c/Puszki,-osprzet-laczeniowy/84
    czyli adres url dla kategorii będzie np:
    osprzet-laczeniowy.html
    czy mogę sobie dopisać cokolwiek np:
    puszki-osprzet-laczeniowy-gniazda.html -czy jest to nieprawidłowo

    a w konkertnym juz produkcie jest adres na stronie:
    https://lukoa.pl/pl/p/Pokrywa-sygnalizacyjna-PS60-sr-60mm/89
    url:
    pokrywa-sygnalizacyjna-ps60-sr-60mm

    tak będzie okej?
     
  5. Dominik

    Dominik Opiekun

    Wiadomości:
    176
    Docenione treści:
    27
    @lukoa Kilka lat temu twórcy m.in. Click Shopa zatrudnili do pomocy speców od SEO. Z tej współpracy wyszło obecne rozwiązanie.
    Do dwóch różnych sklepów opartych o Click Shopa zatrudniałem dwie spore agencje SEO (jedna z nich chyba jeszcze znajduje się na liście polecanych przez Home.pl). Jakiekolwiek zmiany w sklepie były raczej kosmetyczne i w ogóle nie dotykali adresów produktów, a mimo to ostatnio coraz częściej ze zdziwieniem stwierdzam, że na nowe produkty po paru dniach trafiam na szczyt.

    Na Twoim miejscu skupiłbym się (o ile nie masz pilniejszych zadań) na pisaniu bloga + ew. prowadzeniu profilu na facebooku - można to robić nawet dla bardzo niszowych branży. Choć, oczywiście, łatwiej jest z blogiem.

    Choć patrząc na Twój sklep - zacznij od dodania produktów (w niektórych kategoriach jest 0 produktów), zmień skórkę na RWD, usuń, zmniejsz lub przesuń znak wodny ze zdjęć, bo jako klient nie widzę produktów tylko ten napis...
     
  6. lukoa

    lukoa Spryciarz

    Wiadomości:
    46
    Docenione treści:
    9
    no dzięki za cenne uwagi z których właśnie zamierzam skorzystać;)- mowa tutaj o facebooku i blogu właśnie. Kategorie uzupełniam całymi dniami czasami i trochę z tym pracy jest także wolno to idzie i to jeszcze nie wszystkie kategorie dodane.
    Wracając do tego RWD
    to o co w tym chodzi tutaj? Jakoś niektóre tematy nie bardzo kumam i prosiłbym o krótkie sprecyzowanie a resztę to już dojdę do ładu prawdopodobnie:cool:
     
  7. michalhockey

    michalhockey Opiekun

    Wiadomości:
    174
    Docenione treści:
    44
    @lukoa
    RWD - w skrócie strona dostosowuje swoją rozdzielczość się pod różne urządzenia mobilne, laptopy, tablety itp.

    dla przykładu wejdź na stronę http://design.google.com/resizer

    wpisz u góry swoją stronę, zobacz jak wygląda na różnych rozdzielczościach i dla przykładu wpisz na przykład stronę Dominika https://furkidz.eu/ (mam nadzieję, że nie ma nic przeciwko, ale to jest po prostu dobre porównanie).

    Standardową skórkę RWD masz dostępną w KONFIGURACJA -> WYGLĄD -> GALERIA STYLÓW
     
    Danuta N. i lukoa lubią to.
  8. lukoa

    lukoa Spryciarz

    Wiadomości:
    46
    Docenione treści:
    9
    no to rzeczywiście było źle i dzięki za zwrócenie uwagi.
    Jak w takim razie teraz zrobić tło u góry tak jak miałem wcześniej. Wszystko się zaczyna rozjeżdżać :)- niestety.
    Wiesz może jak zmienić kolorystykę sklepu? Zamiast zielonego miałoby być np niebieskie, granatowe czy coś w tym stylu. Było by fajnie i z góry dziękuję za podpowiedzi bo nie dam rady z tym niestety-szukałem i kombinuje ale doświadczenie z tym sklepem jednak robi swoje-także liczę na Waszą pomoc.
    Jak dla mnie to samo to ustawianie to jakiś koszmar- nie ogarniam tego myślami:eek:
     
  9. pavali

    pavali Pomocnik

    Wiadomości:
    116
    Docenione treści:
    7
    KONFIGURACJA > WYGLĄD > EDYTOR STYLU ( u góry w prawym rogu )
     
    lukoa lubi to.
  10. Dominik

    Dominik Opiekun

    Wiadomości:
    176
    Docenione treści:
    27
  11. michalhockey

    michalhockey Opiekun

    Wiadomości:
    174
    Docenione treści:
    44
    Na początek skopiuj ten styl przed zmianami, abyś miał podstawę stylu RWD zawsze pod ręką.

    Edit.
    Przydałby się osobny dział, gdzie można by podawać swoje sklepy do oceny, znajdują się tu ludzie, którzy są w temacie i potrafią udzielić krytyki/sugestii/pomocy
     
    Ostatnia modyfikacja: 6 Kwiecień 2016
    Danuta N., lukoa oraz pavali lubią to.
  12. pavali

    pavali Pomocnik

    Wiadomości:
    116
    Docenione treści:
    7
    @michalhockey bardzo ciekawy pomysł.

    jeszcze moja sugestia dot. stworzenia instrukcji do pobrania w pdf. W tej instrukcji można by było zamieścić spis treści tego co na forum udało się już opracować i wszystko dać do "kupy"
    np wygląd sklepu przed i po zmianach.
    Myślę, że pomogło by to początkującym niż wertowanie forum i szukanie pojedyńczych kodów.
     
    Danuta N. i lukoa lubią to.
  13. lukoa

    lukoa Spryciarz

    Wiadomości:
    46
    Docenione treści:
    9
    Pomysł świetny-jestem za :D
     
    Danuta N. lubi to.
  14. Arkadiusz

    Arkadiusz Początkujący

    Wiadomości:
    7
    Docenione treści:
    0
    Ok - A możesz mi powiedzieć jak to zrobić? W jaki sposób mam dokonać tego wpisu i gdzie jest ten DNS lub kod Meta?
     
  15. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Śmiało możecie wrzucać do hydeparku albo do kategorii sklepu. Nie chcemy póki co typowego działu reklama, ale nie widzę przeszkód aby dodawać takie tematy. Przez pewien czas będą widoczne na szczycie listy. Przedyskutujemy z Mariuszem kwestie osobnego działu, np. Moja strona WWW/Mój sklep.

    Co do zebrania wszystkiego do "kupy" miałem ambitny plan aby takie coś zrobić, ale ilość i różnorodność zmian powoduje że czasami lepiej po prostu poświęcić te 15-20 minut na przejrzenie tego co jest na forum. W perspektywie oszczędności $$ to nawet 2 godziny to nic... :)

    Nie mniej mam to na uwadze więc chociaż częściowo postaram się coś poukładać, np. w formie przypiętego tematu.
     
  16. ilon9

    ilon9 Uczestnik

    Wiadomości:
    26
    Docenione treści:
    0
    Witam,

    chciałabym ustawić ustawić tagi tytułowe dla kolejnych podstron w moim sklepie, np:

    https://www.animalfit.pl/pl/c/Karma/7
    Tytuł: Karmy dla psów – AnimalFit

    Nie bardzo orientuje się w którym miejscu mam wprowadzić te tytuły. Pomóżcie
     
  17. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Nie wiem czy o to dokładnie chodzi, ale przejdź do sekcji Asortyment --> Kategorie, kliknij kategorię a potem zjedź na sam dół. Jest tam rozwijana sekcja Pozycjonowanie.

    analogicznie ustawienia te dostępne są dla poszczególnych produktów.
     
  18. ilon9

    ilon9 Uczestnik

    Wiadomości:
    26
    Docenione treści:
    0
    Dokładnie o to mi chodziło, dziękuje za pomoc :)
     
  19. iwrc

    iwrc Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Odświeżę nieco wątek takim pytaniem: mam na home.pl zaparkowaną domenę (pl). Mam tam też sklep o nazwie sklep24.domena.pl. W jaki sposób zweryfikować stronę w google console search, kiedy nie mam jak wrzucić pliku kontrolnego? W narzędziach mam FTP, ale wskazuje on na sklep181***.home.pl, zamiast na moją domenę...
     
  20. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Ale masz możliwość wrzucenia tagu HTML czyli alternatywnej metody weryfikacji.
     
    LukaszC lubi to.

Poleć forum znajomym