1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE SFTP czy SCP - w obu przypadkach mam problem

Dyskusja w 'Hosting i domeny internetowe' rozpoczęta przez użytkownika LorK, 16 Maj 2016.

  1. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    Witam szanowne grono,

    chciałem pobrać backupy, które są dostępne na serwerze, jednak coś jest nie tak. I to nie pierwszy raz mi się to zdarza.
    W WinSCP mam ustawione "pobieranie w tle", "pobieraj każdy plik osobno" i maksymalnie 9 plików na raz.
    Ustawiłem kopiowanie, które po pewnym czasie zaczęło rzucać błędami, typu "Serwer odrzucił połączenie SFTP, ale nasłuchuje połączeń FTP. Czy chcesz używać protokołu FTP zamiast SFTP? Jeśli preferujesz pomoc szyfrowania.". Zmniejszyłem do 3 jednoczesnych połączeń i jest lepiej - skopiowałem wszystkie... kopie różnicowe. Tej z katalogu "current" nie mogę. Jest tam zwykła instalka WordPressa - czyli dużo małych pliczków.

    Przeczytałem pomoc na home.pl. Wszystko robię dobrze.
    Poszukałem na forum. Ma ustawione jak w opisie https://forum.home.pl/threads/poradnik-dostep-do-ftp-sftp-w-programie-winscp.109/

    nie pomaga.
    Jak wybiorę konfigurację SCP - nie znajduje hosta.
    Jak wybiorę SFTP - mogę kopiować ale co jakiś czas rzuca powyższymi błędami.

    Teraz jednak, po takim kopiowaniu instalki WordPress'a, mam już cały czas, że nie znajduje hosta. Co robię źle?
     
    Ostatnia modyfikacja: 16 Maj 2016
  2. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
  3. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    a SCP jest na home?
    przy SFTP port 22 czyli normalnie :)
    Niestety tak bywa z WinSCP, jest tam gdzieś podtrzymywanie połączenia i problem znika jednak nie pamiętam gdzie, ja sobie taruje i pobieram pojedynczy plik jest o wiele szybciej :)
     
  4. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    > a SCP jest na home?

    z poradnika Twojego wydumałem, że trzeba to sprawdzić :)

    > przy SFTP port 22 czyli normalnie :)

    wiem wiem

    > Niestety tak bywa z WinSCP, jest tam gdzieś podtrzymywanie połączenia i problem znika jednak nie pamiętam gdzie, ja sobie taruje i pobieram pojedynczy plik jest o wiele szybciej :)

    to nie jest raczej problem podtrzymywaniem połączenia, bo przecież kopiując pliki, cały czas je utrzymuje.

    A co do TARowania - nie zawsze mi się chce, bo to trzeba putty, dojść do katalogu, wklepać znaczki, sprawdzić man, wklepać ponownie znaczki ;)
    Wiem, że samo kopiowanie jest szybsze... ale w tym przypadku mogę poczekać te 2-3 minuty na skopiowanie.
     
  5. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    ale ja sobie zrobiłem plik który z głównego katalogu uruchamiam taruje mi wszystko i tylko pobieram z odpowiednich linków :)
    nie do końca jest tak, że jak pobiera pliki to podtrzymuje połączenie :)
     
  6. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    Mi to wygląda jakby z jakiś przyczyn padała usługa (demon) SSH.
     
  7. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    Ostatnia modyfikacja: 16 Maj 2016
  8. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    ja to robię z konsoli, wrzuciłem do jednego pliku pakowanie tego co potrzebuję i uruchamiam z głównego katalogu ./kopia :)
     
  9. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    nie mam dostępu do konsoli. Zdechło mi SSH. Zgłosiłem i czekam na ruch ze strony home.pl.
     
  10. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    ech, Ty to masz pecha :D od kiedy mam dostęp do ssh na home nigdy nie przestało działać :D jak objawia się nie działanie?
     
  11. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    banalnie: nie można znaleźć hosta.
     
  12. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    ale, że tak zapytam czy próbowałeś łączyć się po nazwie serwer123453.home.pl oczywiście podając swoją nazwę serwera?
     
  13. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    host wpisałem poprawnie. Zresztą, jak już wspominałem, połączenie działało... po czym po chwili wyskakiwały błędy. Miły Pan na infolinii, który mi pomagał, powiedział, że wygenerowałem baaaaardzo dużo połączeń. Zakładam, że jest jakiś limit połączeń na jednostkę i to spowodowało zablokowanie.
     
  14. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Potwierdzam, że taki limit występuje. Przed chwilą byłem u naszych administratorów w celu sprawdzenia czy blokada dostępu SSH nadal występuje przy Twoim hostingu i udało nam się połączyć poprawnie. Jeśli sytuacja nadal występuje, daj proszę znać.
     
  15. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    @Mariusz już jest ok. Dziękuję za sprawdzenie.
     

Poleć forum znajomym