1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE WordPress problem z bezpośrednimi linkami, błąd 404

Dyskusja w 'Obsługa i konfiguracja CMS WordPress' rozpoczęta przez użytkownika Edyta, 6 Czerwiec 2016.

  1. Edyta

    Edyta Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Jestem początkującym użytkownikiem więc proszę o wyrozumiałość. W home.pl korzystam z hostingu BUSINESS CLOUD STARTER i nie wiem czy swój problem zamieszczam w odpowiednim miejscu. Mam jedną stronę na WordPress i działa ok. Niedawno pod drugą bazę WordPressa podpięłam zewnętrzną domenę i widoczna jest tylko strona główna na innych wyświetla się błąd 404 (wcześniej na innym hostingu strona działała bez problemu). W obydwu bazach mam identycznie ustawione linki bezpośrednie. Obecnie pracuje nad uruchomieniem trzeciego projektu tym razem MU. Do czasu podpięcia domeny strona wyświetlała się prawidłowo. Po podpięciu domeny również wyświetla się błąd 404 Nie mogę wyświetlić stron (oprócz głównej) i zapisać żadnego nowego wpisu.Wszystkie wtyczki są wyłączone. Proszę o pomoc bardziej doświadczonych użytkowników.
     
  2. gielo2

    gielo2 Zaawansowany

    Wiadomości:
    164
    Docenione treści:
    22
    Jak masz 404 to, czy podmieniłaś wszystkie adresy w bazie danych na ten z którego korzystasz? Chodzi o to, że jak podpięłaś zewnętrzną domnenę, to zmiana jej w panelu administratora nie wystarczy, trzeb podmienić także w bazie danych. Można to zrobić ręcznie albo za pomocą odpowiedniego pluginu. Najlepiej poszukaj w sieci dokładnego opisu.

    Innym problemem może być także brak .htaccess i tzw. mod_rewrite. Jeśli ustawiłaś przyjazne adresy, a brak wspomnianego pliku, to będzie wywalało właśnie błąd 404, czyli niedostępności strony pod danym adresem (podstrony).
     
  3. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    jest dokładnie tak jak napisał @gielo2, podaj adresy to podpowiemy dokładniej co jest nie tak
     
  4. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @Edyta jeśli chodzi o wtyczkę do podmiany wybranego tekstu lub frazy w bazie danych (np. we wszystkich artykułach oraz stronach), to polecam plugin o nazwie "Better Search Replace" - https://wordpress.org/plugins/better-search-replace/

    Bardzo często ratował mi skórę, to znaczy pozwalał oszczędzić mnóstwo czasu ;)
     
  5. Edyta

    Edyta Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    @gielo2 .htaccess jest nie wiem gdzie szukać tzw. mod_rewrite. Jeśli ustawiam proste odnośniki to wszystko działa, ale ja chcę //domena/przykładowy-wpis/ to wyświetla błąd 404 @TheL http://edytasala.pl @Mariusz wtyczkę zainstalowałam ale muszę przeczytać jak ją ustawić :)
     
  6. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Wtyczka służy do tego, aby zamienić fragment tekstu na inny fragment. Przykładowo, gdy musiałem podmienić adresy domen w treści artykułów Wordpressa, to korzystałem z tej wtyczki. Wpisywałem jaką nazwę domeny chcę zamienić na jaką i następnie wybierałem tabelę w bazie danych, w której chcę to wszystko zamienić.
     
  7. Edyta

    Edyta Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    zmieniłam w bazie wszystkie adresy, ale problem nie został rozwiązany :(
     
  8. gielo2

    gielo2 Zaawansowany

    Wiadomości:
    164
    Docenione treści:
    22
    .htacces - ten plik powinien znajdować się w katalogu głównym gdzie masz pliki tego wordpressa. Jak go nie ma to go utwórz, ospowiednie wpisy powinny się tam automatycznie dodać po zmianie na przyjazne linki.
     
    Edyta lubi to.
  9. Edyta

    Edyta Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    plik miałam ale nieprawidłowy. Poprawiłam i działa. Bardzo Ci dziękuję :)
    ps. Możesz podpowiedzieć jak ustawić bezpośrednie linki w MU? Chodzi mi o podkatalogi nie subdomeny.
     

Poleć forum znajomym