1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Publikowanie nowego projektu w innej domenie (oraz suwaki w podglądzie)

Dyskusja w 'Kreator stron internetowych' rozpoczęta przez użytkownika Ughil, 27 Lipiec 2016.

  1. Ughil

    Ughil Bywalec

    Wiadomości:
    19
    Docenione treści:
    2
    Witam

    Mam domene i strone zrobiona w clickweb udostepniona od kilku miesiecy.
    Pracuje nad nowa strona i chcialem sie dowiedziec czy moge ja opublikowac w innej domenie tymczasowo w tym przypadku byloby to clickweb123456.home.pl (nie pamietam dokladnie adresu) i czy to nie usunie/zmieni strony w domenie na ktorej jest aktualnie dzialajaca strona?
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Click Web sam w sobie umożliwia utworzenie jednej witryny WWW, pod wieloma adresami (przypisanymi do serwera, przy czym jeden adres jest tym głównym). Pisząc wprost: jedna usługa = jedna strona WWW.

    Jeśli opublikowałeś jakąś witrynę i zaczynasz teraz w kreatorze tworzyć nową, to dopóki nie klikniesz publikuj, będzie udostępniona stara strona, a w kreatorze masz już... nową. Nadal jest to jednak ta sama strona, tyle że po... modyfikacji.

    Idąc tym tropem, możesz stworzyć i opublikować stronę, a w między czasie pracować nad jej nowym wyglądem.

    Jeśli chcesz stworzyć więcej niż jedną stronę w Kreatorze Click Web - konieczne będzie posiadanej kolejnej takiej usługi i podpięcie do niej domeny (daj znać, zorganizujemy rejestrację z promocją). Jeśli jednak planujesz stawiać coraz więcej stron, może okazać się że lepszym wyborem będzie zakup hostingu, typu Business Starter lub Wordpress Hosting (szybszy, na dyskach SSD) i stawianie na nich witryn stworzonych w zew. narzędziach lub popularnych CMS jak Joomla, Wordpress itp. gdzie także masz multum darmowych opcji. Plusem jest ilość stron na jednym hostingu czyli jednej usłudze.

    Jakbyś miał pytania daj znać.
     
  3. Ughil

    Ughil Bywalec

    Wiadomości:
    19
    Docenione treści:
    2
    Dzięki za pomoc.
    Mam inny problem teraz.
    Bawiłem się skryptami, dodawałem w sekcji head i body, jednak jak chcę usunąć z sekcji head, to nic tam nie ma.
    Mam dodany przykładowo skrypt do facebooka i w ogole nie widze go, jakbym go chciał usunąć to jak mam to zrobić?
    Do clickweba jest dostęp do plików przez ftp?
     
  4. Ughil

    Ughil Bywalec

    Wiadomości:
    19
    Docenione treści:
    2
    Jak wyżej. BUMP!
     
  5. Ughil

    Ughil Bywalec

    Wiadomości:
    19
    Docenione treści:
    2
    Witam,

    Nie chce otwierać kolejnego wątku, może mi ktoś pomóc to co pisałem wyżej?
    Dodałem skrypty i nie wiem jak je teraz usunąć bo zniknęły a namieszały.
    Ewentualnie jak przywrócić ustawienia w Clickweb do tych które mam opublikowane na stronie?
     
  6. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @Ughil - wybacz dopiero dzisiaj wróciłem z urlopu. Wysłałem zapytanie do naszych specjalistów (numer zgłoszenia: FEEDBACK-707). Proszę o cierpliwość, sprawdzimy to i odpiszę w przyszłym tygodniu.
     
  7. Ughil

    Ughil Bywalec

    Wiadomości:
    19
    Docenione treści:
    2
    W międzyczasie skontaktowałem się też z pomocą i technicy maja pousuwać te skrypty, także ciągle czekam na odpowiedź, że jest zrobione.
     
  8. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    OK, dziękuję za informacje. Zobaczę jaką otrzymam odpowiedź na moje zgłoszenie. Możliwe, że temat będzie już rozwiązany, gdy specjaliści otworzą zgłoszenie, które ja wystawiłem (FEEDBACK-707).
     
  9. Ughil

    Ughil Bywalec

    Wiadomości:
    19
    Docenione treści:
    2
    Czekam na rozwiązanie. Zalogowałem się na clickweba i niestety nadal jest tak samo, a szczerze mówiąc zaczyna mi się śpieszyć. Możemy to jakoś przyśpieszyć/eskalować?
    Dodam, że po kontakcie z pomocą miałem dostać rozwiazanie/odpowiedź do 2 dni i do teraz nie dostałem a zgłaszałem w czwartek w zeszłym tygodniu. Będę wdzięczny za szybką pomoc.
     
  10. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @Ughil sprawdziliśmy zgłoszenie i na Twojej stronie nie możemy zreplikować dodanego kodu w sekcji head. Nie widzimy dodanych przez Ciebie skryptów. Widać jeden skrypt facebooka w prawym dolnym rogu, ale on został dodany w postaci kodu HTML bezpośrednio w module.

    Prawdopodobnie po usunięciu skryptów projekt strony nie został ponownie opublikowany, co ogólnie jest wymagane po takich zmianach. Inna opcja jest taka, ze cache przeglądarki zapisał i wyświetlał Tobie starą wersję projektu. Jeśli chcesz usunąć moduł facebooka to wystarczy usunąć zawartość HTML tego modułu w szablonie.
     
  11. Ughil

    Ughil Bywalec

    Wiadomości:
    19
    Docenione treści:
    2
    Na różnych komputerach wyświetla się tak samo, tzn pojawia się dodatkowy suwak po prawej stronie. Może to coś innego niż sktypty, ja nie mogę sam tego znaleźć. Niżej wrzuciłem screena. Nawet w wersji mobilnej suwak się pojawia tyle że w poziomie.

    Trochę googlowałem i wydaje mi się, że może to być powiązane z:
    div {
    overflow: scroll;
    }
    Tyle że nie mam pełnego wglądu do kodu tematu którego używam więc nie wiem jak tego poszukać.
     

    Załączone pliki:

    • home1.jpeg
      home1.jpeg
      Rozmiar pliku:
      6,9 KB
      Wyświetleń:
      670
    • home2.jpeg
      home2.jpeg
      Rozmiar pliku:
      6,2 KB
      Wyświetleń:
      670
  12. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Czy te suwaki wyświetlają Ci się na tej ładnej stronie o BHP? Jeśli tak, to ja tych suwaków nie widzę na swoim komputerze. Spróbowałeś usunąć pamięć podręczną przeglądarki? Sprawdziłem stronę również z poziomu swojego smartfona na Androidzie i strona ładnie mi się wyświetla.
     
  13. Ughil

    Ughil Bywalec

    Wiadomości:
    19
    Docenione treści:
    2
    Tak, tyle że nie w opublikowanej wersji, mam problem w Clickwebie, screeny są z Clickweba.
    Przed chwilą ściągnąłem firefoxa w wersji Portale, zalogowałem się i też jest to samo.
    Dodam, że w Edycji suwak jest ok, jak klikam Podgląd to pojawia się drugi.

    P.S. Dzięki za komplement :)
     
  14. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    W sumie też widzę te suwaki, ale znikają gdy "pobawię się" CSS w przeglądarce w funkcji zbadaj. Poprosiłem o sprawdzenie w zgłoszeniu (UAT-3526), ale moim zdaniem możesz śmiało publikować stronę, aby to zweryfikować - według mnie ten suwak nie powinien się pojawić po opublikowaniu.
     
  15. Ughil

    Ughil Bywalec

    Wiadomości:
    19
    Docenione treści:
    2
    Poczekam aż rozwiążecie problem. Nie mogę sobie pozwolic na takie "babole" na opublikowanej stronie.
     
  16. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Tak jak myślałem, Otrzymałem potwierdzenie, że są to domyślne suwaki kreatora (po opublikowaniu projektu nie będzie ich widać na Twojej stronie WWW). Edytor ma jeden suwak ten po prawej, a w podglądzie strony uruchamia się drugi suwak ten po lewej. Sprawdziliśmy to również na innych aktywnych kreatorach i zobaczyliśmy również takie same suwaki na podglądzie. Ustawiam temat jako rozwiązany.
     
    Ughil lubi to.

Poleć forum znajomym