1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Komunikat o przepełnieniu skrzynki

Dyskusja w 'Hosting i domeny internetowe' rozpoczęta przez użytkownika LorK, 13 Sierpień 2016.

  1. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    Chodzi mi o komunikat, który jest opisany tutaj:

    https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/co-to-znaczy-ze-moja-skrzynka-e-mail-jest-przepelniona/

    Założyłem sobie dwie skrzynki email: jedna z włączoną opcją "Blokuj informacje o nowościach i ofertach od operatora." druga miała ją wyłączoną (bo jak kiedyś wspominałem nie dostaję tych wiadomości i chciałem to przetestować).
    Skrzynki miały 50M więc łatwo było osiągnąć stan <=20M.
    Skrzynki zapychałem sukcesywnie do 100% zajętości i... emaila nie dostałem.
    Czy są jakieś dodatkowe warunki, które trzeba spełnić?

    Dodam jeszcze, że w czasie zakładania konta pocztowego zauważyłem, że opcja "Blokuj informacje o nowościach i ofertach od operatora." jest domyślnie włączona.
    Czy gdzieś się to ustawia w opcjach serwera?
     
  2. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    Samo ustawienie tej opcji dziedziczone jest z ustawień serwera.
     
  3. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    tego się domyśliłem. Pamiętam nawet że kiedyś była taka opcja. Ba nawet prosiłem by te ustawienia były dziedziczone... ale teraz nie mogę jej odszukać.

    Co nie zmienia faktu że emaila o przepełnieniu nie dostałem.
     
  4. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @LorK sprawdzam temat wysyłania wiadomości e-mail o przepełnieniu skrzynek. Numer zgłoszenia QA-28844 - dokładnie to sprawdzimy po naszej stronie i wyprostujemy.
     
  5. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @LorK @casar otrzymałem potwierdzenie i dodatkowe informacje, że powiadomienia wysyłane są na skrzynkę niezależnie od ustawionych na usłudze opcji, a warunki są następujące:
    • ilość wolnego miejsca mniejsza bądź równa 20MB,
    • wysyłka tych wiadomości jest realizowana codziennie po północy,
     
    casar lubi to.
  6. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    @Mariusz - no to generalnie słabe to jest.

    Mam skrzynkę - powiedzmy 1000GB (bo lubię duże i dużo ;) ). W tej chwili mam zajęte powiedzmy 950MB. Rano dostaję emaila 17MB. Przesyłam go dalej. W tym momencie moja skrzynka kwalifikuje się już do powiadomienia, którego jeszcze nie dostaję. W tym czasie dostaję korektę projektu i kilka innych wiadomości, które sumarycznie przekraczają pojemność mojej skrzynki. Kolejna osoba dostanie zwrot i jeśli jest kumata to mi o tym powie a jeśli nie to uzna to za spam i skasuje.
    O północy nawet nie dostanę powiadomienia bo moja skrzynka jest już pełna.

    Kiedyś było to lepiej zrobione - pierwszy email szedł jak pasek zajętości konta zmieniał się z zielonego na żółty (~75% zajętości konta) a następny przy zmianie na czerwony pasek (~90%). Dawało to znacznie lepszy pogląd na to co się dzieje i znacznie więcej czasu na reakcję.

    Istnieje szansa by to usprawnić?

    Dodatkowo - fajnie by było jak by można było ustawić czy takie powiadomienie ma iść do klienta czy do administratora serwera.
     
  7. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Wysłałem to jako sugestie do kierownika produktu (FEEDBACK-733), gdy otrzymam jakąkolwiek odpowiedź z tym związaną, dam znać w tym temacie.
     
  8. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @LorK mogę potwierdzić, że mechanizm powiadomień o przepełnieniu skrzynek będzie na 100% modyfikowany. Nie mogę żadnej aktualizacji z tym związanej obiecać w 2016 roku, ale na 2017 jak najbardziej.
     
  9. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    @Mariusz , w takim razie czekam. Obecnie przytrafiło mi się na jednym koncie, że jeszcze nie przyszło powiadomienie a skrzynka się już zapchała i nie dało się nic większego odebrać / wysłać.
     

Poleć forum znajomym